قوانین و مقررات پارسه گرد

کاربر عزیز، قوانین و مقررات پارسه‌گرد بر طبق مضامین و قوانین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی ایران و در راستای موازین نظام جمهوری اسلامی ایران تبیین شده‌است، و رعایت آن بر کلیه کاربران محترم و همچنین افراد مرتبط با وب‌سایت پارسه‌گرد الزامیست.

پیشاپیش از همکاری شما عزیزان کمال تشکر را داریم.

توجه

استفاده از خدمات پارسه‌گرد به هر شکل و شیوه ای بدین معنی می باشد که شما قوانین و مقررات این شبکه را تأیید نموده و بدان پایبند می‌باشید.

قوانین کلی پارسه گرد

1. تخلفات

 • توهین به ادیان آسمانی و کتب مقدس و انبیاء و اولیاء و معصومین وائمه اطهار.
 • مطالب الحادی و نفی یا تضعیف اصول و ارزش‌های اسلامی و یا توهین به اسلام و مقدسات آن و اهانت به ساحت امام زمان (عج)، امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و ولایت فقیه.
 • تحریک و تشویق به ارتکاب اعمال علیه امنیت، حیثیت و منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران.
 • توهین به اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی.
 • افشای اسرار و اسناد طبقه بندی شده از قبیل نظامی، امنیتی و سیاسی و دولتی و خصوصی.
 • اشاعه منکرات و ترویج فحشا و مطالب مغایر با عفت و اخلاق عمومی.
 • توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی.
 • نشر اطلاعات خصوصی و شخصی افراد بدون اخذ اجازه کتبی از آنان.
 • تبلیغ یا آموزش پایگاه های اطلاع رسانی غیر مجاز.
 • نشر اکاذیب و افترا.
 • هر نوع اقدام خلاف شرع یا قانونی دیگر که مخالف و یا مغایر با ضوابط و مقررات و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران باشد.
 • برقراری هر نوع پیوند که مبلغ و مروج پایگاه‌های اطلاع رسانی حاوی مضامین جزء‌های فوق‌الذکر باشد.

 

2. قوانین عمومی پارسه گرد

 1. با ثبت‌نام در پارسه‌گرد شما وارد یک قرارداد قانونی می‌شوید، لذا باید دارای سن قانونی بوده و بر‌اساس این قرار‌داد شما پایبند به تمامی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می‌شوید. شما با ثبت‌نام و عضویت در این سایت تعهد می‌نمایید که مشخصات و اطلاعات فردی خود را صحیح و صادقانه اعلام نموده، این اطلاعات را همواره به‌روز و دقیق نگاه‌دارید.
 2. هنگامیکه کاربر در پارسه‌گرد عضو می‌شود یک نام‌کاربری و رمز‌عبور به او اختصاص داده‌می‌شود. حفظ و نگهداری از این رمزعبور به عهده خود کاربر بوده و هر گونه تخلف در عملکرد و ارسالی‌هایی که از این نام کاربری انجام شود به عنوان تخلفی از جانب کاربر عضو به حساب خواهدآمد. پارسه‌گرد هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اینگونه مسائل نداشته و کاربر مربوطه مسئول شمرده خواهدشد. از این رو کاربران باید توجه داشته‌باشند، در صورت مشاهده هرگونه تخلف از جانب هر کاربری و حتی نام‌کاربری خود که بدون اجازه خودشان انجام شده مراتب را از طریق گزارش‌تخلف و یا تماس با ما به پارسه‌گرد گزارش‌دهند.
 3. کلیه کاربران موظف می باشند تا در هنگام ارسال مطلب یا پر کردن انواع فرمها و ارسال اطلاعات شخصی از کلمات مناسب استفاده نمایند. مشاهده هر نوع کلمه غیر‌مناسب، رکیک یا زشت در اطلاعات‌کاربری، فرمها و یا مطالب ارسال شده از طرف کاربر بسته به نوع تخلف باعث ارسال اخطار و یا مسدود‌شدن حساب کاربر می‌گردد.
 4. پیرو بند 3 کاربران توجه داشته‌باشند که پارسه‌گرد گاهاً مطالب ارسالی شما عزیزان، را بازنگری کرده (اما موظف به این امر نمی باشد) و در صورت واجدالشرایط بودن، بر روی سایت نمایشی می‌نماید، از اینرو ارسال مطالب و تصاویر نامناسب، که با موازین و مقررات جمهوری اسلامی ایران همسو نباشد، به عنوان قانون‌شکنی از جانب کاربر مربوطه اتلاق می‌شود. مجدداً لازم بذکر است که "پارسه‌گرد هیچگونه مسئولیتی در قبال ارسالیهای شما عزیزان ندارد، و کلیه مسئولیت مطالب ارسال شده از سوی کاربر بعهده خود وی می باشد." لذا از شما تقاضا داریم جهت همسو بودن ارسالیهای خود با قوانین جمهوری اسلامی ایران و وب‌سایت پارسه‌گرد نهایت دقت را مبذول فرمایید.
 5. از کاربران عزیز تقاضا‌داریم تا از شرکت در هر‌گونه بحث سیاسی، دینی و گفتگوهایی که باعث دورشدن این تارنما از هدف اصلی آن یعنی اطلاع‌رسانی و تبلیغات می‌باشد، جداً خودداری فرمایید. در صورت مشاهده این موارد به کاربر اخطارداده و پس ار تکرار از فعالیت کاربر جلوگیری خواهدشد.
 6. این وب‌سایت از کاربران خود تقاضا‌دارد تا عقاید و نظرات سایر کاربران را محترم بشمارد. در صورت مشاهده هر گونه بی‌احترامی به کاربران دیگر و یا عقاید هر قشر از افراد جامعه، با فرد خاطی برخورد خواهد‌شد.
 7. در صورتیکه مطلب یا خبر ارسالی شما برگرفته از سایت دیگری می باشد، ذکر منبع در انتهای پست اجباری می باشد.
 8. در صورتیکه قصد ابراز موافقت و یا تشکر از پست مفید کاربری را دارید کافیست از دکمه موافقم استفاده‌نمایید و یا به پست او از همان مکان، پاسخ دهید. لطفاً حتی‌المقدور از ایجاد پست جدید بپرهیزید.
 9. از نوشتن یک مطلب با عناوین مختلف و یا در بخش‌های مختلف پرهیز کنید.
 10. از ساختن چند عضویت در پارسه‌گرد پرهیزنمایید. در صورت مشاهده عضویت‌های اضافی، آنها حذف شده و به عضویت اصلی تذکر داده‌خواهدشد.
 11. زبان رسمی این سایت فارسی می باشد، لذا از نوشتن متن فارسی با قلم (Font) انگلیسی خودداری نمایید.
 12. کلیه حقوق و اطلاعات این وب‌سایت متعلق به پارسه‌گرد بوده و هرگونه استفاده از خدمات پارسه‌گرد بدون دریافت مجوز و یا تأییدیه از طرف این‌سایت و بدون ذکر منبع (برای مثال کپی کردن اطلاعات و یا تکثیر و فروش منابع) خلاف قوانین پارسه‌گرد بوده و پیگرد قانونی دارد.
 13. پیشنهادات و نظرات ارسال‌شده کاربران در بخش‌های مختلف همواره مورد استقبال تیم پارسه‌گرد می‌باشد. لطفاً توجه داشت باشید که پارسه‌گرد هدف از ارسال پیشنهاداتی که از طرف کاربران ارسال می‌شود را غیر‌مادی در نظر گرفته و تنها بمنظور ارتقاء سطح کیفی وب‌سایت تلقی می نماید.
 14. در صورت بروز هر‌گونه مشکلی در معاملات و قرارداد بین کاربر با ارگان و یا اشخاص حقیقی و یا حقوقی که تبلیغاتشان را در محیط پارسه‌گرد مشاهده کرده‌اید، پارسه‌گرد به هیچ عنوان مسئول نمی‌باشد.
 15. این وب‌سایت هیچ گونه مسؤولیتی را در ارتباط با در دسترس نبودن به خاطر عوامل غیر قابل پیش بینی یا خارج از کنترل بر عهده نمی گیرد. همچنین مدیریت این وب‌سایت می تواند در شرایطی که سایت نیاز به تغییر سرور، تعمیرات یا توسعه فنی داشته‌باشد با اطلاع قبلی به کاربران تا رفع مشکل به حالت معوق درآورد.
 16. اطلاعات شخصی کاربران نزد این وب‌سایت کاملاً محفوظ می باشد و تحت هیچ شرایطی پارسه‌گرد اطلاعات شخصی کاربران را برای شخص سومی افشا نمی‌نماید، مگر با صلاحدید خود کاربر و یا با حکم دادگستری و بنا‌به‌درخواست قانونی ارگانهای قضایی و دولتی.
 17. درصورتی که نام یا لینکی از سایت‌های اینترنتی دیگر از جانب شخص سومی در سایت پارسه‌گرد درج شده باشد، پارسه‌گرد هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال محتویات و خدمات اینگونه سایت‌ها و لینک‌ها ندارد.
 18. کاربر گرامی، اطلاعات واردشده در بخش گیاهان دارویی و طب سنتی صرفاً جنبه اطلاع‌رسانی داشته و توصیه می‌گردد جهت استفاده صحیح از موارد مطرح‌شده حتماً ابتدا با پزشک معالج خود تماس‌حاصل‌نمایید. پارسه‌گرد نهایت تلاش خود را در ارائه مطالب معتبر برگرفته از منابع کاملاً شناخته‌شده می‌نماید اما این وب‌سایت هیچ‌گونه مسئولیتی را در قبال پیامدهای منفی ناشی از استفاده از گیاهان دارویی توصیه شده در این وب‌سایت نمی‌پذیرد.

 

3. قوانین آگهی ها

 1. پارسه‌گرد نهایت تلاش خود را در جهت ارتباط با اشخاص معتبر، بمنظور دریافت آگهی های تبلیغاتی می‌نماید معهذا از کلیه کاربران خود تقاضا دارد که جهت کسب آگاهی از صحت آگهی‌های تبلیغاتی ارائه‌شده در وب‌سایت پارسه‌گرد تحقیق نمایند. این وب‌سایت هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال صحت تبلیغات و آگهی‌های ارائه شده ندارد.
 2. کاربر عزیز، هر گونه ارتباط شما، شرکت و یا سازمان‌های در ارتباط با شما با آگهی‌ها و آگهی‌دهندگانی که پارسه‌گرد را بعنوان رسانه آگهی‌کننده و اطلاع‌رسان خود انتخاب نموده‌اند که در نهایت به انجام پرداخت مالی و یا حمل و نقل کالا جهت محصول یا خدمات آگهی‌شده و هرگونه گارانتی و ضمانت و نمایندگی‌هایی که با معامله فوق در ارتباط می‌باشند می‌شود، شما توافق می‌نمایید که پارسه‌گرد هیچگونه مسئولیتی در قبال مسائل فوق و هرگونه ضرر و زیانی که بدین واسطه متوجه شما گردد، نداشته و ندارد.

4. محدوده استفاده از اطلاعات دریافتی از کاربران

وب سایت پارسه‌گرد در زمان ثبت‌نام، جهت عضویت شما بعنوان یک کاربر این اطلاعات را که شامل نام، سن، جنسیت، آدرس پستی، شماره تلفن، آدرس پست الکترونیکی و یا اطلاعاتی دیگر برای برقراری ارتباطات با شما یا شناسایی شما به عنوان یک کاربر عادی می‌باشد را از شما دریافت می‌نماید. این اطلاعات برای ارسال خبر‌نامه های پارسه‌گرد و یا تبلیغاتی که در سایت انجام می‌شود (البته پس از کسب اجازه از کاربران محترم) و یا ارسال پستهای الکترونیکی مختلف در مورد فعالیتهایی که شما در این وب‌سایت انجام می‌دهید و یا می‌بایست از آنها مطلع شوید استفاده می‌گردد و هیچ‌گونه استفاده دیگری ندارد. لازم به ذکر است که در زمان ثبت‌نام، کاربران عادی می‌توانند انتخاب نمایند که بر حسب تمایل آنها چه نوع اطلاعاتی برایشان از طریق پست الکترونیک ارسال‌گردد.

در انتها از کلیه بازدید کنندگان و کاربران محترم درخواست می‌نماییم جهت بهبود و استمرار فعالیت این وب‌سایت در صورت مشاهده هر گونه فعالیت نادرست، گزارش خود را از طریق دکمه گزارش‌تخلف (Report abuse) به واحد پشتیبانی پارسه‌گرد ارسال نمایند.

قبلاً از همکاری شما کمال تشکر را داریم.

برو به بالا