دیدگاه‌ها

سحر (تایید نشده)

مرسی از سایت خوبتان

۱۹ / ۰۵ / ۱۳۹۱

Rvn (تایید نشده)

استفاده کردیم

۲۹ / ۰۶ / ۱۳۹۱

رها (تایید نشده)

ممنون ،خیلی خوب وآموزنده بود

۱۲ / ۰۷ / ۱۳۹۱

هدا (تایید نشده)

متشکر

۱۸ / ۰۸ / ۱۳۹۱

خوشحالیم که با پارسه گرد همراه هستید.

۱۸ / ۰۸ / ۱۳۹۱

مریم (تایید نشده)

سلام. می خواستم بدونم آیا با hcg 95 بارداری من قطعی هست؟(آزمایش بتا 26 دیماه). آخرین روز پریودی من 30 آذر بوده.ممنون میشم اگه جوابم رو بدین.. با تشکر از راهنماییتون.

۲۷ / ۱۰ / ۱۳۹۱

خانم مریم می توانید یک هفته دیگر ازمایش را مجددا تکرار نمایید میزان ان باید افزایش یافته باشد و روندی صعودی داشته باشد.

۲۸ / ۱۰ / ۱۳۹۱

سمیرا (تایید نشده)

سلام خانم روحی من تاریخ اخرین پریم 18 دی بود و روزهای 11 و12 پری نزدیکی داشتم و الان 2 روز مونده به وقت پریودم من لک بینی خیلی خفیف دارم ابا تست نشون میده که باردارم یا نه و اگر مثبت باشه چند هفته هست؟ایا لک بینی مربوط به پری نیست؟

۱۴ / ۱۱ / ۱۳۹۱

خانم سمیرا پس از عقب افتادن پریودتان ازمایش خون انجام دهید. اگر باردار بودید تا تاریخ 14 ، سه هفته و پنج روزه است.
لکه بینی علتهای زیادی دارد.

۱۶ / ۱۱ / ۱۳۹۱

عاطفه (تایید نشده)

سلام، من قبل بارداری به دلیل پایین بودن میزان ویتامین دی، به دستور دکتر، قرص ویتامین دی مصرف میکردم. آیا مصرفش تو بارداری مشکلی داره؟

۲۳ / ۱۱ / ۱۳۹۱

خانم عاطفه هیچ موردی ندارد که هیچ بسیار مفید هم بوده. مادرانی که قبل از بارداری ویتامین د به میزان لازم در یافت کرده اند احتمال بیماری ام اس در کودکشان کاهش می یابد.
براساس مطالعه اي که روي زنان باردار در كانادا انجام گرفته، از زناني كه طي بارداري ميزان پايين دريافت ويتامين D دارند بچه هايي كوچك تر نسبت به زناني كه ميزان مناسبي ويتامين D دريافت مي كنند متولد مي شوند. محققان همچنين اعلام كرده اند كه مصرف كم شير در حين حاملگي باعث كم شدن دريافت پروتيين، كلسيم، ريبوفلاوين و ويتامين D و در نتيجه كوچك بودن جثه جنين مي شود.
در اين مطالعه محققان بيش از 320 زن حامله در بين سنين 20 تا 45 سال را در شهر آلبرتاي كانادا زير نظر گرفتند و ميزان مصرف شير در آن ها را سنجيدند. براساس مطالعه آن ها زناني كه كمتر از 250 سي سي در روز شير مي نوشند نسبت به زناني كه بيشتر از اين ميزان شير مي نوشند فرزنداني با جثه كوچك تر خواهند داشت اين مطالعه نشان مي دهد كه ميزان مصرف شير، و وجود ويتامين D و پروتيين در رژيم غذايي زنان باردار مي تواند به خوبي وضعيت جنين را از لحاظ جثه و وزن نشان دهد.موفق باشید.

۲۹ / ۱۱ / ۱۳۹۱

nahid (تایید نشده)

سلام ببخشیدمن 9 دی آخرین یریودم بوده وبعدازآن اقدام به بچه دارشدن کردم آیاممکنه شده باشه چون اصلا حالم خوب نیست؟

۰۶ / ۱۲ / ۱۳۹۱

nahid (تایید نشده)

ببخشیداشتباه کردم آخرین یریودم 9بهمن بوده؟احتمال بارداری وجود داره؟

۰۶ / ۱۲ / ۱۳۹۱

خانم ناهید عزیز تا عقب افتادن پریودتان صبر نمایید اگر پریود نشدید اقدام به ازمایش خون نمایید.

۰۷ / ۱۲ / ۱۳۹۱

زینب (تایید نشده)

سلام
من در روز 17 از آغاز آخرین قاعدگیم دچار لکه بینی شدم.(14 فروردین)
ضمنا 4 ماه گذشته در 23امین روز دوره دچاره این عارضه شدم و تا یک روز بعد از زمان قاعدگی ( با در نظر گرفتن سیکل 30 روزه) آزمایش بتا منفی بود و این عارضه همچنان ادامه داشت. روز 13 آذر بتا مثبت بود ولی همان روز بنده دچار خونریزی شدید شدم.15 آذر بتا منفی شد. سونو گرافی در همان روز تشخیص پلیپ را داد که دکتر متخصص احتمال بقایای جنین را نیز مطرح نمود. 1 دی دوباره پریود شدم وبعد از آن سونو دوباره پلیپ را تشخیص داد.ماه بعد هم پریود شدم و سه روز بعد از اتمام آن عکس رنگی گرفتم.دیگر چیزی مشاهده نشد. گویا بقایای بارداری بوده و رد شده است.
حالا باتوجه به شرایط گذشته و لکه بینی در 17 امین روز قاعدگی آیا باز هم احتمال ووقع بارداری وجود دارد و باید به دکتر مراجعه شود؟

۱۷ / ۰۱ / ۱۳۹۲

خانم زینب بهتر است که تحت نظر پزشک باشید. چون به هر حال شما سابقه سقط در کمتر از شش ماه داشته اید و جزو مراقبت ویژه قرار می گیرید و اینکه علت سقط قبلی مشخص شود بهتر است. در هر صورت احتمال بارداری هست اما قرص اهن و مراجعه به پزشک را نیزدر اولویت قرار دهید. موفق باشید

۱۸ / ۰۱ / ۱۳۹۲

زینب (تایید نشده)

سلام
مرسی از جوابتون.
من دیروز به یک ماما مراجعه کردم.( دکتر متخصص هنوز جواب نمی ده) هیچ چیز خاصی نگفت.گفت شاید برا تغییر فصل باشه. فقط یه آزمایش برام نوشت . با توجه به سابقه قبلی که یک روز هم بعد از گذشتن زمان قاعدگی آزمایشم منفی بوده به نظر شما کی برم آز بدم بهتره؟ (امروز روز 21 دوره هستم.)
با تشکر

۱۹ / ۰۱ / ۱۳۹۲

خانم زینب در دادن ازمایش بارداری عجله نکنید چند روز تا یک هفته پس از عقب افتادن قاعدگیتان صبر نمایید. موفق باشید

۲۰ / ۰۱ / ۱۳۹۲

زینب (تایید نشده)

سلام
دیروز 30 امین روز بعد از آخرین قاعدگیم بود.
حدود 5 روز هم میشه که کمر درد دارم و با کمی پیاده روی یا ایستادن شدید می شه. موقع خندیدن زیر دلم درد می گیره
متاسفانه دیشب حین نزدیکی احساس درد خفیف داشتم و بعدش متوجه شدم دوباره دچار لکه بینی صورتی رنگ شدم.
صبح هم چک کردم باز لکه صورتی وجود داشت.
دو ساعت پیش چک کردم لکه کم شده و قهوه ای رنگ شده بود و الان اثری ازش نیست. ولی از دیشب تا حالا دلم و کمرم بیشتر از پیش درد می کنه.
به نظرتون دارم پریود میشم یا این هم میتونه به خاطر بارداری باشه.
بنا به توصیه شما هنوز آزمایش خون ندادم ولی روز 27 ام تست خانگی جوابش منفی بود.
با تشکر

۲۸ / ۰۱ / ۱۳۹۲

زینب جان مطلب زیر را بادقت بخوانید گفتم که چند روز تا یک هفته پس از عقب افتادن قاعدگیتان صبر نمایید بعد ازمایش بارداری انجام دهید.باتوجه به دوره پریودتان انرا انجام دهید اگر مثلا 28 روزه به طور طبیعی پریود میشدید الان ازمایش خون را انجام دهید و اگر باردار نبودید باز جهت بررسی پلیپ به پزشک مراجعه نمایید . البته از یک جهت چون سابقه سقط و پلیپ داشته اید شاید مثل یک زخم باز عمل میکند که در صورت فعالیت شدید دچار خونریزی می شوید، اما این یک احتمال است و حتما جهت بررسی بیشتر به پزشک مراجعه نمایید و مصرف قرص اهن و اسید فولیک را نیز فراموش نکنید. بهاری باشید

۲۸ / ۰۱ / ۱۳۹۲

تینا (تایید نشده)

سلام.من در هفته سوم بارداری هستم. وتست hcg من 29 است دکتر به من گفتند که خیلی ضعیف است واحتمال سقط شدن هست خودم هم مایل به سقط هستم چون در هفته دوم که نمیدانستم حامله هستم عکس رادیولوژی از دستم گرفته شده ودکتر گفتند احتمالا تاثیر بدی گذاشته. میخوام سقطش کنمدو روزی هم میشه که از داروهای خانگا گلاب وزعفران،بابونه،تخم هویج فرنگی استفاده کردم ولی نتیجه ای نگرفتم چه کار کنم؟ ممنونم از راهنماییتون

۲۳ / ۰۱ / ۱۳۹۲

خانم تینا اگرعکس رادیولوژی بر روی جنین تاثیر مخربی گذاشته باشد جنین زنده نخواهد ماند. در هر صورت از نظر شرعی و قانونی توصیه به سقط اختیاری نمی شود. موفق باشید

۲۵ / ۰۱ / ۱۳۹۲

زینب (تایید نشده)

سلام
ممنون از جوابتون
متاسفانه من پریود شدم . این مساله منو خیلی اذیت می کنه چون همیشه همراه با درده و از طرفی از کشیدن این همه درد تو این همه سال اونم بیفایده خسته شدم. سرتونو درد نیارم یکی از متخصصینی که قبلا بهش مراجعه کرده بودم گفته بود روز سوم پریودی برای سونو برم پیشش. و بعد از سونو به من قرص های دگزامتازون و کلومیفن دادند. با توجه به اینکه تو بروشور کلومیفن نوشته در مرحله اول دوز دارو 50 میلی گرم هست و داروخانه رو پاکت نوشته شبی 2 تا قرص مصرف کنم که میشه 100 میلی گرم به نظرتون اشتباه داروخانه می تونه باشه ؟ ضمنا 20 عدد دگزا بهم دادند و گفتند 11/2/92 دوباره مراجعه کنم به دکتر، تا اون روز این قرص رو هم ادامه بدم؟؟؟ یا با تمام شدن کلومیفن که میشه 3 روز دیگه اونو هم قطع کنم؟

۰۳ / ۰۲ / ۱۳۹۲

خانم زینب به چه دلیل برایتان دگزا تجویز کرده اند؟ حساسیت یا مورد دیگه ای داشتید؟ اگر پزشکتان در مورد ختم دگزا به شما توصیه ای نکرده اند پس درمان را کامل انجام دهید و اگر نمیخواهید مصرف نمایید از قبل حتما به ایشان اطلاع دهید. در مورد میزان کلومیفن نظر پزشکتان مهم است که برایتان چه مقدار دوز تجویز کرده اند چون میزان 50 یا 100 بستگی به شرایط شما و نظر پزشکتان دارد. شادو موفق باشید

۰۳ / ۰۲ / ۱۳۹۲

مرسي از سايت خوبتون

۱۰ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم متین خوشحالیم که با پارسه گرد همراه هستید. شاد باشید

۱۲ / ۰۳ / ۱۳۹۲

مامان متين (تایید نشده)

با عرض سلام من يه پسر هشت ساله دارم وتقريبا يه هفته اى مى شه اى يو دي ام رو خارج کردم قسط باردا ر شدن رو تا سه ماهه ديگه دارم الان هم قرص اسيد فوليک رو مصرف مى کنم ايا الان تا سه ماهه ديگه بايد جلو گيرى کنم ؟چون بچه ى اولم رو زود گيرم امد با تشکر از سايت خوبتون.

۱۳ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم متین بله بهتر است که یک دوره سه ماهه را به بدنتان استراحت دهید و در این مدت از کاندوم استفاده نمایید. شاد باشید

۱۸ / ۰۳ / ۱۳۹۲

سلام من 6 خرداد رفتم رادبولوژی و نمی دونم که اون موقع باردار بودم یا نه حالا اگه باردار بوده باشم چه اتفاقی می افته و چه کار باید بکنم ؟

۱۷ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم گل بارون ابتدا باید باردار بودن یا نبودنتان مشخص شود. شاد باشید

۱۸ / ۰۳ / ۱۳۹۲

سلام خانم روحی من رفتم سونو و متوجه شدم که 6 خرداد باردار بودم دکتر سونو گفت تو این سن از بارداری مشکلی پیش نمیاد مهم هفته ششم هفتم به بعده که در معرض اشعه قرار نگیری
مرسی که جوابمو دادی شماهم این نظر رو تایید می کنید ؟

۲۱ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم گل بارون هرچه که سن جنین کمتر باشد اشعه خطر بیشتری دارد . به هر حال نگران نباشید اگر جنین اسیب دیده بود چون سن وی پایین بوده خود به خود دفع میشده که نشده. پس نگران نباشید و مراقبتهای دوران بارداری را طی نمایید . اگر در دوران بعدی نیاز به عکسبرداری اضطراری شد در سه ماهه دوم انهم با روکش انجام دهید.شاد باشید

۲۲ / ۰۳ / ۱۳۹۲

leila (تایید نشده)

من سه هفته دارم ازمایش بتا 50 بده ایا میتوانم از داروخانه قرص اسید فولید خریده و مصرف کنم؟دوز ان چند باشد؟

۲۶ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم لیلا میتوانید روزانه 400 میلیگرم اسیدفولیک استفاده نمایید. شاد باشید

۲۶ / ۰۳ / ۱۳۹۲

سلام یک سئوال داشتم در روزهای8و9 پریودی احتمال حاملگی وجود دارد؟

۲۶ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم نازنین عزیز بله احتمال بارداری وجوددارد. شاد باشید

۲۸ / ۰۳ / ۱۳۹۲

شهره (تایید نشده)

سلام من یک حاملگی بوچ 5 ماه بیش داشتم و حالا دوباره باردارم اما هفته 5 لک دیدم 2بار که با استراحت خوب شد ایا دوباره حاملگی بوچ است؟

۲۸ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم شهره عزیز اگر یک بارداری پوچ باشد دلیل نمیشود که بارداریهای بعدی هم به همین صورت باشد. برای اطمینان خاطر با تشخیص پزشکتان میتوانید اقدام به سونو نمایید. بارداری سالمی را برایتان ارزو میکنم.

۲۸ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم روحي عزيز به من گفتن كه روز8-9 پریودی صاحب جنين دختر ميشوي درسته؟ البته سركه هم گفتن بهم در ضمن من 1لیتر در یک هفته قبل از اقدام نزدیکی عرق رازیانه خوردم به نظر شما میشه برای دختر دار شدن امیدوار بود که عملی بشه؟

۲۸ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم نازنین به هر حال نظراتی است که گفته میشود اما قطعی نیست. به هر حال اگر دوست دارید میتوانید انرا تجربه نمایید. بارداری سالمی را برایتان ارزو میکنم.

۲۹ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم روحی معذرت میخوام اینقدر سئوال میکنم
یعنی جواب دادن 50/50 هست چی کار باید کرد که دختر بشه من یه پسر دارم این یکی دیگه دختر بشه چی کار کنم ؟

۲۹ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم نازنین اگر این مسئله برایتان خیلی اهمیت داره برای گرفتن نتیجه قطعی تر میتوانید ای وی اف نمایید. شاد باشید

۰۱ / ۰۴ / ۱۳۹۲

سهیلا (تایید نشده)

سلام...من هفته دوم بارداریم بود که موهامو رنگ کردم خیلی نگرانم می خواسنم بدونم که واسه کوچلوم مشکلی پیش نمیاد ؟0مرسی..

۰۱ / ۰۴ / ۱۳۹۲

خانم سهیلا نگران نباشید. توصیه میشود که اینکاررانکنید و اگر اتفاقی، اقدام به رنگ کردن مو کردید موردی ندارد. فقط انرا تکرار نکنید. در سه ماهه دوم و سوم میتوانیداز رنگ موهای گیاهی استفاده نمایید. شاد باشید

۰۲ / ۰۴ / ۱۳۹۲

باسلام من الان هفته سوم بارداریمه که ازهمون اول قرصFefol استفاده کردم می خواستم بدونم که این قرص میتونه جایگزین قرص فولیک اسید باشه ؟

۰۱ / ۰۴ / ۱۳۹۲

خانم ارشین خیر. شما الان باید فقط اسیدفولیک به میزان 400 میلیگرم استفاده نمایید. شاد باشید

۰۳ / ۰۴ / ۱۳۹۲

سلام خانم روحي خسته نباشيد
متاسفانه من پريود شدم و باردار نيستم خيلي ناراحت شدم سر پسرم همون ماه اول باردار شدم قبل از اقدام اين بارازمايش و سونوگرافي دادم همه چي عالي بود فكر ميكنيد واسه چي بوده؟ ممكنه واسه روزهاي نزديكي بوده ٨.٩ پريودي فقط همين دو روز بود يا سركه

۰۵ / ۰۴ / ۱۳۹۲

خانم نازنین برای باردار شدن یک دوره شش ماه را در نظر بگیرید. شاد باشید

۰۶ / ۰۴ / ۱۳۹۲

مامان متين (تایید نشده)

سلام خانم روحى من يه پسر دار م وارزويه دختر دارشدن رو خواهش مي کنم راهنمايم کن تا با توکل به خدا صاحب دخترى سالم شوم. مرسي از سايت. خوبتون

۱۲ / ۰۴ / ۱۳۹۲

خانم متین مقاله تعیین جنسیت در بارداری را در پارسه گرد مطالعه نمایید. شاد باشید

۱۳ / ۰۴ / ۱۳۹۲

صفحه‌ها

برو به بالا