میدونین روز 15 اسفند هر سال روز درختکاریه. همه ما تو دلهامون یه درخت قشنگ داریم که وقتی خوشحالیم برامون گل می ده و وقتی فکرهای بد می یاد تو ذهنمون آفت فکرهامون می افته به جونش و علفهای هرز گریه اش رو در می یاره . بد نیست تو این روزها که داریم به آخرای سال نزدیک می شیم یه سری هم به درخت دلمون بزنیم، ببینیم در چه حاله؟ به توجهمون نیاز داره، به نوازشمون چطور...... به اونهایی هم که درختشون رو فراموش کردن یادآوری کنیم که یه نهال یا یه درخت کهنسال، یه جایی اون دور دورا منتظر ماست که یه سری بهش بزنیم. شاید اون موقع بتونیم برای طبیعت اطرافمون که این همه دوستش داریم و علی رغم دوست داشتنمون اینقدر بهش صدمه می زنیم، یه کاری انجام بدیم.

فکرهاتونو با ما در میون بذارین؛

  • آیا برای روز درختکاری برنامه‌ای دارین؟
  • اگر نه، هیچوقت دوست داشتین روز درختکاری یه کاری انجام بدین؟
  • به نظر شما چه کارایی برای بیشتر شدن فضای سبز اطرافمان میشه انجام داد؟
  • همچینین برای جلوگیری از آسیب دیدن جنگلها و بازیابی درختان کهن چه پیشنهادی دارین؟

نظراتون رو برای ما بنویسید راه دوری نمیره.

تهیه کننده: 

دیدگاه‌ها

محسن (تایید نشده)

من خیلی دوست دارم کاری برای محیط زیست انجام بدم ولی همیشه فکر میکنم جاشو ندارم بعدش هم اگر جایی پیدا کنم نیاز به مراقبت ( یعنی آب ) داره چه گیاهی میشه کاشت که با آب طبیعی بارون بهار جون بگیره و از بین نره ؟ کسی ایده ای داره ؟؟

۱۳ / ۱۲ / ۱۳۹۱

دوست عزیز. شما کجا می خوای این کارو انجام بدی. هر نوع درختی رو که بکاری حداقل تا یه مدت کوتاهی باید بهش آب بدی تا تثبیت بشه بعد بستگی به نوع درخت به اون آب داد یا نداد. اگه جایی که در نظر داری نزدیک محل رفت و آمد شما باشه می تونی تا چند وقت با بطری چند روز یکبار بهش آب بدی تا جا بیفته. اگر نه می تونی رو درخت یه پلاک آویزون کنی و به این امید باشی که یکی دیگه از همشهریاتون اونو ببینه و مثل شما این زنجیررو تکمیل کنه.

در ضمن سعی کن کاج نکاری چون ذراتی که از درخت کاج حالا هر نوعش خاک رو اسیدی میکنه. میتونی زیتون, توت, اوکالیپتوس یا هر نوع درخت همیشه سبزی رو بکاری که تو زمستونم یه کاری برای آلودگی هوا انجام بده.

۲۲ / ۱۲ / ۱۳۹۱

باسلامزیتون کاشتم ولی هنوز یک برگ اضافه نشده چکار کنم ممنونتونم

۲۴ / ۰۲ / ۱۳۹۲

ضمن عرض سلام

کاربر گرامی لطفا روی لینکهای زیر کلیک کنید و سوالات خود را مطرح کنید تا از نظر کارشناسان پارسه‌گرد بهره‌مند گردید.

درختکاری

پرورش-درخت-میوه

۲۵ / ۰۲ / ۱۳۹۲
برو به بالا