دیدگاه‌ها

نجمه (تایید نشده)

سلام.من در هفته 17 بارداری هستم. خیلی دل درد دارم .همین طور کمر درد.لطفا راهنمایی کنید
فردا سونو دارم .نمیدونم جوجم چیه.خدا کنه اول سالم باشه بعد اگر خدا خواست پسر باشه.

۰۸ / ۱۱ / ۱۳۹۱

خانم نجمه جهت معاینه و بررسی علت درد به پزشکتان مراجعه نمایید.

۰۹ / ۱۱ / ۱۳۹۱

زهره (تایید نشده)

این درد ها طبیعیه فقط برای درد کمر باید موظب باشی به مدت زیاد ایستاده یا نشسته نباشی و از کفش مناسب استفاده کنی و وسایل بیش از چند کیلورا بلند نکنی

۲۸ / ۰۲ / ۱۳۹۲

نجمه (تایید نشده)

سلام.رفتم دکتر و سونو دادم .گفت رشد بچه خوب است و مشکلی تداره و جوجم پسره است. لطفا بهم بگویید چی بخورم چی نخورم.

۱۳ / ۱۱ / ۱۳۹۱

خانم نجمه زنان باردار می ‌توانند از خوردن خیلی از غذاها لذت ببرند اما برخی غذاها باید در این دوران با احتیاط مصرف شوند یا از خوردن‌ آن ها پرهیز شود.
جگر و سایر امعاء و احشاء گوسفند و گاو.اگر چه جگر و مواد تهیه شده از احشاء حیوانات، دارای آهن و فولات هستند این مواد همچنین حاوی غلظت زیادی از ویتامین A هستند. هر 100 گرم از این مواد حاوی 13 هزار تا 40 هزار واحد بین المللی ویتامین A است که بیش از 15 برابر نیاز زن باردار است.ز همه ی انواع مغزهای حیوانات در دوران بارداری باید پرهیز شود چرا که این مواد ممکن است حاوی باکتری‌ های مُضری چون لیستریا باشد که عامل ابتلا به بیماری لیستریوز است.تخم‌ مرغ خام یا عسلی:تخم ‌مرغ کاملا نپخته(عسلی) یا خام یا غذاهایی که حاوی تخم‌ مرغ نپخته هستند مثل سُس مایونز خانگی و بستنی ‌های غیر پاستوریزه نباید در دوران بارداری مصرف شود چرا که ممکن است حاوی باکتری سامونلا باشد که می ‌تواند سبب مسمومیت غذایی شود.
غذاهای نپخته یا سرد
بسیار مهم است که مطمئن شوید غذاها کاملا پخته ‌اند و سپس مصرف شوند، غذاهای سرد باید مجددا کاملا گرم شوند طوری که بخار از آن ها خارج شود.
گوشت و مرغ خام
توکسوپلاسموزیس بیماری نادری است که توسط نوعی انگل که در گوشت خام وجود دارد ایجاد می‌ شود. این می‌ تواند برای جنین مُضر باشد و در بسیاری مواقع سبب نابینایی و مشکلات ذهنی و عقب ‌افتادگی در جنین شود.
بنابراین زنان باردار باید از خوردن گوشت خام و نپخته پرهیز کنند.
توکسوپلاسموز ممکن است همچنین در مدفوع گربه نیز وجود داشته باشد بنابراین به زنان بارداری که از حیوانات نگهداری می ‌کنند توصیه می ‌شود که هنگام خالی کردن مدفوع گربه حتما دست ‌کش بپوشند.
پختن خوب و کامل گوشت و مرغ می ‌تواند خطر سالمونلا را نیز کاهش دهد.شیر غیر پاستوریزه
مادر باردار باید از خوردن همه شیرهای غیر پاستوریزه اعم از شیر گاو، بُز و شیر شتر خودداری کند، شیر بُز هم می ‌تواند عاملی برای افزایش خطر توکسوپلاسموز باشد.
الکل
احتیاجی به ذکر این مورد نیست که مادر باردار باید به طور کامل از مصرف الکل در دوران بارداری بپرهیزد، مخصوصا در اوایل بارداری.
کافئین
اگر چه لازم نیست به طور کلی از مواد غذایی حاوی کافئین خودداری کرد اما به زنان باردار توصیه می ‌شود مصرف کافئین در آن ها بیشتر از 300 میلی ‌گرم در روز نباشد.
مصرف کافئین به میزان زیاد سبب کاهش وزن نوزاد و گاهی سقط می ‌شود

۱۶ / ۱۱ / ۱۳۹۱

ندا (تایید نشده)

روحی جان آیا در هفته16وزن جنین170gنرمال وطبیعیست؟البته دکترم گفت که بچه ات قد بلند هم هست.بارداری هفته به هفته را که دنبال میکنم میبینم که در هفته16-17وزن جنین140gمیباشد.برای من ترمال است؟باتشکر

۱۵ / ۱۱ / ۱۳۹۱

خانم ندا حتما برای کاهش استرستان به یک مشاور مراجعه نمایید. موفق باشید

۱۶ / ۱۱ / ۱۳۹۱

نجمه (تایید نشده)

مرسی روحی جان/از مطالب مفیدت سپاس گزارم .روحی جان دوست دارم جوجم چشم رنگی باشه .راه حلی داره .پدر شوهرم و برادر شوهرم چشم سبزن.امیدی هست .همین طور برای اینکه قد بلندی داشته باشه.

۱۹ / ۱۱ / ۱۳۹۱

خانم نجمه سایز قد و رنگ چشم و... بستگی به ژنتیک فرد دارد و بستگی به این داره که این ژنها در سلول های جنین وجود داشته باشد یاخیر و بعدمسئله غالب یا مغلوب بودن ژن مطرح می شود.
انچه که بزرگان در مورد موفقیت عنوان کرده اند نه فاکتور رنگ چشم بوده نه سایز قد، بلکه شاکر بودن از نعمتهای خداوند و سالم بودن معجزه هایی است که نیاز داریم هر روز انها را به خود و عزیزانمان یاد اوری نماییم. و قدرت کلام را هرگز فراموش نکنید وقتی موجودی را که قرار است یک انسان به دنیا بیاید را جوجه می نامیم کائنات هم ان موجود والا را در حد یک موجود ناتوان که فقط زیبایی ظاهری دارد و توانایی زیادی ندارد، یک جوجه، در نظر می گیرد. به هر حال مرسی از اینکه با پارسه گرد همراه هستید و انرا دوست خود میدانید. فرزندی سالم، توانا، مقتدر و تاثیرگذار بر روی جامعه را برایتان ارزو میکنم. شاد و سربلند باشید

۲۱ / ۱۲ / ۱۳۹۱

سحر (تایید نشده)

سلام من در هفته 16 بارداری هستم ولی در تمام این مدت فقط نیم کیلو اضافه کردم میخواستم بدونم طبیعیه
مرسی

۱۹ / ۱۲ / ۱۳۹۱

سحر جان هر مادر بارداری در سه ماهه اول حداقل یک کیلوگرم باید اضافه وزن داشته باشد. با توجه که اکثر خانمها در این مدت دچار ویار بارداری هستند و حالت تهوع دارند برخی دچار کاهش وزن می شوند. در اینگونه موارد توصیه به استراحت بیشتر همراه با دفعات غذایی بیشتر می شود. شما نیز تعداد دفعات غذایتان را بیشتر کنید و از مغزها ودانه ها و مواد غذایی طبیعی و انرژی زا استفاده نمایید به جای استفاده از جربی ها و سرخ کردنی هایی که صرفا باعث افزایش وزن میشند و مواد مفید کمی دارند از این مواد کمک بگیرید. و پس از دو هفته مجددا خود را وزن نمایید باشید و روند افزایش وزنتان را تحت نظر پزشک ارزیابی نمایید.

۲۱ / ۱۲ / ۱۳۹۱

مامان نی نی کوچولو (تایید نشده)

سلام
یه سوالی دارم اینکه میگن بند ناف باعث خفگی بچه میشه چقدر واقعیت داره؟؟؟
الان هفته 17 بارداری هستم هفته پیش که سونو داشتم ، دکتر گفت که مشکلی نیست
همش استرس این موضوع رو دارم. مامانم همش میگه که توی خواب ، بد برمیگردم

۲۶ / ۱۲ / ۱۳۹۱

خانم عزیز این حرف که بندناف دور جنین می پیچدو باعث خفگی جنین میشه واقعیت نداره. نگران نباشید. استرس بدترین سم را وارد بدنتان می کند. موفق باشید

۲۷ / ۱۲ / ۱۳۹۱

مامان نی نی کوچولو (تایید نشده)

ممنونم روحی جون
خیلی نگران بودم، من و پدر نی نی از شما تشکر میکنیم به خاطر راهنمایی های خوبت

۰۳ / ۰۱ / ۱۳۹۲

مامان نی نی کوچولو (تایید نشده)

روحی جون سلام
من ساکن شمالم و در این فصل باقلی و سیر خیلی زیاده، من هم علاقه زیادی به خوردنشون دارم. اطرافیانم میگن که نباید سیر و باقلی بخورم بخصوص باقلی . می خوام بدونم که واقعا خطری متوجه پسر نازم میشه، با توجه به اینکه من مشکل فاویسم و کم خونی هم ندارم و پدر نی نی هم یه کوچولو فکر کنمMCV یا MCH پایین داشت

۰۳ / ۰۱ / ۱۳۹۲

خانم مامان نی نی کوچولو اگر فاویسم ندارید مسئله ای نیست که در حد اعتدال از سیر یا باقالی استفاده نمایید. اب هم برای بدن مفید است و بدون ان نمی توانیم زندگی کنیم اما اگر روزی 200 لیوان اب بنوشیم فرد سالمی خواهید بود؟ مسلما خیرو خواهیم مرد. وقتی زیاد از یک نوع ماده غذایی استفاده میکنید طبیعتا بر روی کبد و سایر ارگانهایتان تاثیر خواهد گذاشت. موفق باشید

۰۷ / ۰۱ / ۱۳۹۲

رويا (تایید نشده)

سلام روحي جون از راهنمايي هاي سازنده شما متشكرم.من علت يبوست شديد خودم رو فهميدم دكتر به خاطر كاهش وزن به من قرص پريناتال داده بود كه علت يبوست من هم همين بود و من با اجازه دكتر قطعش كردم و ازموقعي كه قطع كردم بدنم به حالت قبل برگشت و خدا رو شكر هيچ مشكلي ندارم ولي توصيه هاي شما رو جدي گرفته و استفاده كردم.بازم از شما متشكرم و از ماماناي آينده مي خوام اينقدر استرس نداشته باشند مگه نشنيديد كه ميگن" گر نگهدار من آن است كه من مي دانم شيشه را در بغل سنگ نگه ميدارد" پس با توكل به اون رحمان اين دوران رو پشت سر بذارن. به اميد روزهاي خوش براي همه

۰۷ / ۰۱ / ۱۳۹۲

خانم رویا مرسی از به اشتراک گذاشتن تجربه زیبایتان. گاهی اوقات در دنیای مدرن امروزی فراموش می کنیم که شفا دهنده اصلی خداست و با توکل به ان بزرگ می توان خالق روزها و لحظه های زیبایی بود.
در مورد کاهش وزنتان یک نکته را اشاره کنم و ان این است که اگر مسئله ای در زانو یا کمر ندارید روزانه 10 دقیقه طناب زدن کمک بسیار زیادی به زیبایی اندامتان می کند. شادو بهاری باشید

۱۱ / ۰۱ / ۱۳۹۲

خانم رویا مرسی از به اشتراک گذاشتن تجربه زیبایتان. گاهی اوقات در دنیای مدرن امروزی فراموش می کنیم که شفا دهنده اصلی خداست و با توکل به ان بزرگ می توان خالق روزها و لحظه های زیبایی بود.
در مورد کاهش وزنتان یک نکته را اشاره کنم و ان این است که اگر مسئله ای در زانو یا کمر ندارید روزانه 10 دقیقه طناب زدن کمک بسیار زیادی به زیبایی اندامتان می کند. شادو بهاری باشید

۱۱ / ۰۱ / ۱۳۹۲

روحی خانم ازتون دلگیر شدم حرفاتون رو قبول دارم ولی از شوق زیادم به پسرم اونو جوجه خطاب کردم.به هر حال سپاس از لطفتان

۱۰ / ۰۱ / ۱۳۹۲

خانم نانا یک سئوال از شمادارم و ان اینکه در یک مکان ساکت و ارام بنشینید و پس از چند دم و بازدم عمیق و کسب ارامش از درون خودتان بپرسید که ایا از توصیه های من دلگیر شدید یا از خودتان دلگیر هستید وچرا. سعی نمایید که از فکر خود استفاده نکنید بلکه از هشیاری درونتان کمک بگیرید. این روش بسیار کمک می کند که جواب خیلی از سئوال های خود را پیدا نمایید. روزهای شادی را برایتان ارزو می کنم.

۱۱ / ۰۱ / ۱۳۹۲

روحی خانم من که گفتم نظر شماکاملا صحیح هست ولی هر کس احساسات خود رو به یک شکل بیان میکند/ این که گفتم جوجه دلیل نیستش که اون حتما جوجه هست.سپاس از نظرات شما.

۱۲ / ۰۱ / ۱۳۹۲

روحی خانم من در مصرف پفک چیپس ترشک بستنی سس فست فود زیاده روی میکنم .دکتر گفت فشارت 13 هستش.و این اولین باره که فشارم 13 شده /قندم هم یه خورده بالا رفته/دکتر گفت اینطور پیش بری انسولینی میشی..میترسم زایمان زودرس داشته باشم.اگر از الان در خوردن رعایت کنم مشکلم حل میشه/ معذرت میخوام زیر شکم تا آلت تناسلی یک لحظه احساس تیر کشیدن میکنم این طبیعی هست/

۱۲ / ۰۱ / ۱۳۹۲

خانم نانا هر وقت ماهی رو از اب بگیرن تازه است. در مورد شما اولین اقدام درمانی توصیه به رژیم غذایی مناسب که سرشار از میوه و سبزی تازه است می شود. غذای خود را بیشتر اب پز استفاده نمایید و از سرخ کردنی پرهیز نمایید. مصرف کربوهیدارت خود را نیز کاهش دهید، در عین حال باید مرتب فشارخون و...کنترل شود اگر کنترل نشد نیاز به درمان دارویی هست.
در مورد دوم موردی نیست.

۱۳ / ۰۱ / ۱۳۹۲

veena (تایید نشده)

سلام خدمت شما

من درحال حاضر هفته ۱۷ برداری هستم و از ۳ هفته قبل یوگا،شنا رو شروع کردم. امروز تو سایت خندم انجام حرکت ورزشی که باید به پشت دراز بکشیم رو انجام ندهیم بهتر هست. همانطور که میدانید در یوگا این حرکت وجود داره می‌خواستم راهنمایی کنید .

۲۰ / ۰۱ / ۱۳۹۲

خانم ونا به علت بزرگ شدن رحم در بارداری و فشار به وریدهای ناحیه لگن دراز کشیدن به پشت باعث می شود که خونرسانی و بازگشت خون به قلب به درستی انجام نشودو برای مادر و جنین شرایط نا مناسبی را به وجود می اورد از انجام این حرکات خودداری کنید.

۲۱ / ۰۱ / ۱۳۹۲

محبوبه (تایید نشده)

سلام خسته نباشید. من هفته 11 بارداری هستم با آزمایشات قبل از بارداری متوجه توکسو شدم هم قبل از بارداری یک دوره درمان را گذروندم هم در ابتدای بارداری با نظر پزشک متخصص یک دوره قرص آسیکلوویر 400 گروه c مصرف کردم خیلی نگرانم آیا واقعا کنترل میشه این ویروس و تاثیری رو جنین من نخواهد داشت یا اصلا مصرف اون قرص ها خود تاثیر سوء برای جنین من ندارن. خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید.

۰۷ / ۰۲ / ۱۳۹۲

خانم محبوبه مرتب با پزشکتان در تماس باشید. شما به هر حال می بایست تحت درمان قرار می گرفتید و پزشکتان با توجه به باردار بودنتان این دارو را برای شما تجویز کرده اند بنابراین فکر اینکه چه اتفاقی خواهد افتاد و... کاری است بیهوده و فقط باعث نگرانیتان می شود چون در پزشکی هیچ چیز قطعی نیست و همه بر اساس امار و ارقام است. گاهی احتمال 1% به وقوع می پیوندد و گاهی احتمال 99% واقعیت پیدا نمی کند. بنابراین خونسرد باشید، به مثبت ها فکر کنید، از همه مهمتر به خدا توکل کنید چون او قادر و توانای مطلق است و هر هفته با پزشکتان در تماس باشید. همین. اگر بیماری یا دارو تاثیر خیلی بدی بر روی جنین داشته باشد جنین خود به خود سقط می شود و این قانون طبیعت است. شادو بهاری باشید

۰۸ / ۰۲ / ۱۳۹۲

سوگل (تایید نشده)

با سلام خدمت روحی جون من وارد هفته 17 بارداری شدم ویار شدیدی داشتم حتی در بیمارستان تحت نظر دکتر بستری شدم هنوزم ویار دارم نمیدونم چیکار کنم حالم کی خوب میشهلطفا مرا راهنمایی کنید

۱۸ / ۰۲ / ۱۳۹۲

خانم سوگل در غذایتان از سیرابی استفاده نمایید. تعداد دفعات غذایی را کم حجم ولی دفعات انرا بیشتر نمایید. خوردن غذاهای ابکی و سرخ کردنی و چربی تهوع را زیاد می کند. این صفحه پارسه گردرا هم مطالعه نمایید:
http://www.parsegard.com/childchildcare/%D8%AA%D9%87%D9%88%D8%B9-%D8%B5%...

۱۹ / ۰۲ / ۱۳۹۲

سمانه (تایید نشده)

سلامخانم روحی من در هفته 16 بارداری هستم از اول اردیبهشت ت الان تقریباً4 کیلو اضافه وزن داشتم آیا خطرناک است یانه ممنون

۲۸ / ۰۲ / ۱۳۹۲

خانم سمانه بهتر است که برای بررسی ادم و انجام برخی از ازمایشها مثل ازمایش ادرار به پزشکتان مراجعه نمایید. شاد باشید

۲۸ / ۰۲ / ۱۳۹۲

سهیلا (تایید نشده)

سلام روحی جوندکترم به من گفت به هیچ عنوان در بارداری از جگر استفاده نکنم البته توصیه ایشون برای کل باردارها بود در صورتی که شما فرمودین استفاده شود.............یه سوال هم دارم از خدمتتون برای رفع یبوست بهم داروی پودری پسیلیوم داده که کاملایبوستم رو رفع کرده ایااین باعث تنبلی روده بعد از زایمان نمیشود؟سوال دیگم این است که من قرص calcicareومولتیویتامین مینرال وفولیک اسید 1وامگا3 بدون جیوهاستفاده میکنم در هفته ی 16 هستم بیشتر اوقات صبح ها با شیر قرص هارو با هم میخورم ایا با شیر میتوان خورد اثرش از بین نمیرود ایا همزمان خوردن قرص ها باهم مضر نیست ایا زمان خواصی باید هر کدام میل شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟البته در کنار این مکمل ها من میوه جات فراوان استفاده میکنم ایا کل ویتامین ها بهفرزندم خواهد رسید یا دفع میشود؟سوال دیگر تا چه مدت باید میوه جات به مقدار زیاد استفاده کنم اخه میوه جات خرجس بالاست من هفته ای 30 تومن دارم میوه میخورم هر زمان گرسنم میشه طبیعی نیز استفاده میکنم در کنار قرص ها....راستی من از اول بارداریم 5 کیلو اضافه کردم در صورتی که کاملا به تغذیم اهمیت میدم از سرخ کردنی پرهیز میکنم غذای اماده و فستفود نمیخورم و غذا وشیر کمچرب استفادهمیکنم وبیشتر میوه و سبزی استفاده میکنم از لحاظ بدنی اضافه وزنم مشخص نیست فقط سینه وشکمم مقداری بزرگشدهالن وزنم 54کیلو شده ایا نگران کنندست با وجود تغذیه ی سالم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سوال اخرم اینه از ترک شکم واقعا حراس دارم چه دارویی پیشنهاد میکنید من به اندام و چروک بدن خیلی حساسم احساس میکنم چون شکمم کاملا تخت بوده خیلی ترک در بارداری بهش واردبشه و من از غصه بمیرم راستی من در ماه 16 هستمبا وجود اینکه سینه هام بزرگ و سفت شده شیر نداره ایا طبیعیه از چه ماهی باید شیر بیاد وارد سینم خانم روحی ببخش خیلی سوال پرسیدم اخه خیلی کامل توضیح میدین باوجود اینکه رایگان مشکلات رو برطرف میکنید به خدا من بیمارستان صارم تحت نظر بهترین دکتر با هزینه های بالا هستم اما عین شما نسبت به سوالات دقیق نیستن فقط جیب بیماران رو خالی میکنن مرسی از اینکه به تک تک سوالاتم قراره پاسخ بدین ممنونم یه دنیاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

۰۸ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم سهیلا
1- در درجه اول ذکر کنید من کجا و در چه صفحه ای نوشتم که جگر در دوران بارداری مصرف کنید؟ همیشه توصیه ام به استفاده نکردن دردوران بارداری بوده.
2-در مورد یبوست بهتر است که میزان فعالییتان را زیاد نمایید اگر با وجود مصرف فراوان فیبر باز یبوست دارید یعنی میزان اب دریافتی کم است یا، فعالیت ندارید. در هر صورت میتوانید از پره هلو یا انجیر خیس شده در اب استفاده نمایید. و خودتان را وابسته به دارو نکنید.
3-مولتی ویتامین و اسیدفولیک را با میوه مصرف نمایید.
4-ویتامینهای زیادی هم از بدن دفع میشود بنابراین خوردن میوه باید به اندازه باشد.
5- پوست شکمتان را میتوانید با مرطوب کننده ها مرتب ابرسانی نمایید.
6- تولید شیر در ماههای اخر اتفاق میافتد.
شاد باشید

۱۱ / ۰۳ / ۱۳۹۲

با سلام و خسته نباشید و تشکر فراوان بابت پاسخهاتون
آیا انجام مرحله دوم تست غربالگری ضروری است یا خیر؟

۱۳ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم زهرا بستگی به تاریخچه خانوادگی و ریسک ناهنجاری هست. بهتر است در این زمینه باپزشکتان که تمام تاریخچه خانوادگی و...را میدانند مشورت نمایید. شاد باشید

۱۸ / ۰۳ / ۱۳۹۲

zahra1356 (تایید نشده)

سلام خانم دکتر خسته نباشید
من در هفته هفدهم بارداری هستم و وایل بارداریم جگر خوردم و الان هم بعضی مواقع آب هویج می خورم. این موضوع که فرمودید جگر نخوریم منو نگران کرده. لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر

۱۸ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم زهرا به هر حال خوردن جگر در بارداری منع شده. اتفاقی است که برای شما افتاده پس نگرانی شما راه حل نیست. در مورد اب هویج مصرف هر از چند گاه ایرادی ندارد اما زیاد استفاده کردن از ان چون حاوی ویتامین آ هست نه تنها مفید نیست بلکه ضرر هم دارد. شاد باشید

۲۱ / ۰۳ / ۱۳۹۲

باران (تایید نشده)

سلام و خسته نباشید خدمت شما.یه سوال ازتون داشتم.من در هفته ی هجدهم بارداری هستم.اوایل بارداریم کمی یبوست داشتم ولی الان حدود یک ماه میشه که مخصوصا صبح ها بعد از خواب دچار دلپیچه و اسهال شدید میشم.رژیم غذاییم نرماله مشکل خاصی هم قبل از دوران بارداری نداشتم اگه میشه لطفا در این مورد راهنماییم کنید

۲۵ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم باران بهتر است جهت بررسی به پزشک مراجعه نمایید شاید ازمایش مدفوع برایتان درخواست نمایند. شاد باشید

۲۶ / ۰۳ / ۱۳۹۲

sara (تایید نشده)

با سلام
متشکر از توجهتان
من در هفته 18 هستم
میخواستم اگه امکانش هست کمی در مورد نحوه خوابیدن و چرخیدن در خواب توضیح دهید؟
و در ضمن تا چه مدتی میتوان به کمر بخوابم؟

۲۸ / ۰۳ / ۱۳۹۲

سارای عزیز این دو مطلب را بخوانید تا پاسخ خود را به طور کامل بگیرید.


راحت خوابیدن در دوران بارداری


خوابیدن به پشت در طول دوران بارداری

۲۸ / ۰۳ / ۱۳۹۲

الهام (تایید نشده)

سلام ممنون از پاسختون تو هفته سیزده خیلی بهم کمک کردید یه سوال داشتم من دکترم واسم قرص پریناتال و کلسیم نوشته اما من بعلت معده در وقتی می خورم حالم بهم می خوره بخاطر همین مصرف اونها رو قطع کردم می خواستم بدونم چون بعلت معده درد شیر هم نمی تونم بخورم منابع خوراکی از کلسیم و قرص پریناتال رو بهم معرفی کنید تا از اون طریق نیاز نی نی رو جبران کنم.ممنون از اینکه وقت می ذارید و به نگرانی های مامانای آینده پاسخ می دید.

۰۵ / ۰۴ / ۱۳۹۲

خانم الهام خوردن ان همه مواد غذایی مقدور نیست. قرصها را با معده خالی استفاده نکنید و در میان وعده اصلی غذایی ناهار-پریناتال- و شام-کلسیم- میل نمایید. شاد باشید

۰۶ / ۰۴ / ۱۳۹۲

سمانه ك (تایید نشده)

سلامممم خسته نباشيد ميخواستم بپرسم براي غربالگري دوم تا هفته چند فرصت دارم برم براي ازمايش؟

۰۵ / ۰۴ / ۱۳۹۲

خانم سمانه ک هفته 24. اما باید قبل از ان با پزشکتان مشورت نمایید. شاد باشید

۰۶ / ۰۴ / ۱۳۹۲

تمنا (تایید نشده)

سلام خانم روی من در هفته 17 بارداری هستم قدم 152 و وزنم 45 هست به شدت کاهش وزن داشتم .اصلا غذا درست نمیتونم بخورم شکم اصلا ندارم خیلی نگران هستم که بچه ام ریز باشه میوه به طور متوسط میخورم شیر کم مصرف میکنم.بالا آمدن شکم از کی آغاز میشه. با تشکر از شما و سایت خوبتون

۰۹ / ۰۴ / ۱۳۹۲

خانم تمنادر مورد رزیم غذایی مناسب مطالب پارسه گرد:
غذای مناسب بارداران و تغذیه باردار را مطالعه نمایید.
واینکه حتما به طور ماهیانه به پزشکتان مراجعه نمایید چون یکی از مراقبتها، معاینه ماهیانه شکم مادرباردار است که از چهار ماهگی قابل لمس است. شاد باشید

۰۹ / ۰۴ / ۱۳۹۲

خانم تمنادر مورد رزیم غذایی مناسب مطالب پارسه گرد:
غذای مناسب بارداران و تغذیه باردار را مطالعه نمایید.
واینکه حتما به طور ماهیانه به پزشکتان مراجعه نمایید چون یکی از مراقبتها، معاینه ماهیانه شکم مادرباردار است که از چهار ماهگی قابل لمس است. شاد باشید

۰۹ / ۰۴ / ۱۳۹۲

با سلام و خسته نباشيد من در هفته١٧بارداريم متوجه شدم سينم ترشح داره وقتى فشار دادم مقدارى ترشح شير مانند بيرون اومد ميخواستم بدونم اين طبيعيه يا نه؟ممنون

۰۹ / ۰۴ / ۱۳۹۲

صفحه‌ها

برو به بالا