دیدگاه‌ها

ناشناس (تایید نشده)

من خواهرم دوقلو داره امکان داره منم دوقلو بیارم؟

۰۹ / ۰۵ / ۱۳۹۱

با سلام.خواهر31ساله من بدلیل ماموریت کاری دریکی از دورترین نقاط ایران،متوجه بارداری ناخواسته شده.که 2هفته ازآن میگذرد بدلیل امکانات بسیارکم،تنهاتوانسته پیش یک ماما برودانهم فقط اسیدفولیک تجویز کرده.باعرض شرمندگی حالا4سوال داشتم:1)باتوجه به بارداری ناخواستهوعدم ازمایشات ومصرف ویتامینهای قبل از بارداری ایااووجنینش درخطرنیستند؟2)ایااسیدفولیم برایش کافیست؟3)ایا نباید دراین برهه ازمایش خون،قندخون یا غیره بدهد؟4)یا اومیتواندبا هواپیما به تهران برگردد؟بی اندازه ازحسن نطرتان سپاسگزارم

۰۹ / ۱۱ / ۱۳۹۱

ohkl

خانم تارا در این زمان فقط مصرف اسید فولیک کافی است. اگر امکان دارد ایشان باید ازمایشهای دوران بارداری را انجام دهند تا در صورت کم خونی یا مسائل دیگر اقدام به درمان شود. فشار خون وی نیز باید کنترل شود. اگر در محلی که ایشان هستند دادن ازمایش خون مقدور نیست بهتر است که به یکی از شهرهای نزدیک مراجعه نموده و ازمایشها را انجام دهند.در صورت مسافرت با هواپیما اگر مسئله خاصی ندارند موردی ندارد. بستگی به این دارد که تا چه مدت می خواهند در ان شهر باشند اگرطولانی مدت است بهتر است به نزدیکترین شهر رفته و تحت مراقبت باشند.

خاخانم

۱۰ / ۱۱ / ۱۳۹۱

صحرا (تایید نشده)

سلام خانم روحی خسته نباشید. میخواستم بدونم باید چیکار کنم که بچه دوقلو داشته باشم؟ارثی هم نداریم....اولین حاملگیمو دوس دارم دوقلو بیارم..لطفا کمکم کنید راجب این موضوع

۳۰ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم صحرا به پزشکی که قرار است مراقبتهای دوران بارداری را طی نمایید مراجعه نمایید. شاد باشید

۰۱ / ۰۴ / ۱۳۹۲

شهلا (تایید نشده)

من عمه شوهرم دوقلو داره امكانش هست منم دو قلو بيارم ؟ يا بايد حتما از فاميل خودم باشه ؟

۱۸ / ۰۸ / ۱۳۹۲

خانم شهلا ژنتیک در خانواده خانم وهمسر استفاده از داورهای محرک تخمکگذاری ، مادر درشت و... احتمال دو قلویی را بالا می برد. اما بیشتر فاکتورهای مادر دخیل است تا پدر. شادباشید

۲۰ / ۰۸ / ۱۳۹۲

i3aaaaan (تایید نشده)

1

۲۱ / ۰۸ / ۱۳۹۲

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما عزیزان
من در هفته اول بعد از دوران پریودی دو بار نزدیکی انجام شد و بعد از چند روز در زیر شکم خود احساس درد کردم و کم کم احساس کردم که سینه هایم بزرگتر شدن
بعد از ده روز از گذشتن نزدیکی از بیبی چک استفاده کردم
اما جواب منفی بود
الان سه روز از دوره پریودی گذشته اما من پریود نشده ام
آیا امکان حاملگی وجود دارد؟
چند درصد امکان خدای بیبی چک هست؟
بعد از چه مدت باید آزمایش بارداری بدهم؟
با سپاس فراوان از پاسخ شما

۰۹ / ۰۳ / ۱۳۹۳

خانم سارا در اولین فرصت اقدام به انجام ازمایش خون بارداری نمایید.

۱۰ / ۰۳ / ۱۳۹۳

سلام من ازمايش خون دادم مثبت بود رفتم دکترسوگرفت چيزى نشون ندادبهم گفت احتمالا حاملگى خارج ازرحمى دارى البته خودش گفت احتمال هم داره چون زير4هفتست نشون نداده خيلى نگرانم ممکن خارج از رحمى باشه

۱۵ / ۰۳ / ۱۳۹۳

سمیه (تایید نشده)

با سلام و خسته نباشید فراوان من دو ماه هست که قصد بارداری دارم این ماه نزدیکی داشتم و بعد از روز 14 پریودیم به طور ناگهانی احساس خستگی مفرط داشتم و زیر دلم هم درد داشتم بعد از حدود ده روز بی بی چک گذاشتم منفی بود الان چهار روز از زمان پریودیم میگذره و پریود نشدم آیا الان بیبی چک جواب میده؟من کم کاری تیرویید داشتم و قرص لووکسین مصرف میکنم ممکنه که این تاخیر بخاطر مصرف اون باشه قبلا اینطور شده بود

۱۹ / ۰۳ / ۱۳۹۳

سلام و باعرض خسته نباشيد من ب مدت سه دوره از قرصهاي کلوميفن استفاده کردم اما باردار نشدم و دوره قرصهايم متوقف شد ماه بعد يعني ارديبهشت پريود شدم و ماه بعد يعني خرداد متوجه بارداري ام شدم ميخواستم ببينم ايا خوردن اين قرصها تاثيري در بارداري و دوقلويي فرزندم دارد چون مادرم هم دوبار فرزند دوقلو ب دنيا آورده با تشکر محبوبه رمضاني

۲۴ / ۰۳ / ۱۳۹۳

مامان شایان (تایید نشده)

سلام یک پسر 2 سال و 2 ماه دارم و حالا بی بی چکم مثبت بوده یعنی بارداری ناخواسته هم کم کاری تیرویید دارم هم تو این مدت سفکسیم و داروهای معده استفاده کردم مثل شربت و امپرازول دیجستیو دایمکتون و ... اشکال داره یعنی ممکنه مشکلی پیش بیاد آخه خیلی نگرانم

۲۶ / ۰۳ / ۱۳۹۳

با سلام و خسته نباشید
خانمم ۳ روز پیش آزمایش خون دادند و beta hcg 125 بود و امروز نیز دوباره برای آزمایش رفتیم و beta hcg 168 شد ، ایا خانمم حتما باردار هستند?

۰۳ / ۰۴ / ۱۳۹۳

نسترن (تایید نشده)

سلام من3ماه پیش بچه ام سقط شد به من گفتندکه بعد3ماه میتونم باردارشم درسته؟

۰۹ / ۰۴ / ۱۳۹۳

سلام
بله حداقل 3 ماه فاصله باید باشد

۲۲ / ۰۴ / ۱۳۹۳

سلام.من هنوز پریودی رو عقب ننداختم ولی سینه ها درد زیادی دارن وترشحات سفید دارم...ممکنه باردار باشم؟

۱۲ / ۰۴ / ۱۳۹۳

سلام عزیزم
این علائم می تواند مرتبط با علائم قبل از قاعدگی شما باشد، اگر شما در تاریخ مقرر پریود نشوید می توانید با انجام تست حاملگی از بارداری خویش اطمینان حاصل کنید. در حال حاضر نمی توان گفت که شما باردارید.

۲۵ / ۰۴ / ۱۳۹۳

مرسانا (تایید نشده)

سلام
خسته نباشید
من 17 فروردین مرده زایی در ماه 9 بارداری داشتم.
19 خرداد پریود شدم .سیکل پریودگیم 32 تا35 بوده 4 5 6 7 8 احتمال تخمکذاری بوده که نزدیکی داشتم. حالا چندم مرداد میشه تست گذاشت اگه باردار باشم نشون بده..............؟؟/

۲۵ / ۰۴ / ۱۳۹۳

با سلام
مقدار HCG از 12 تا 14 روز پس از لقاح در ادرار قابل اندازه گیری میباشد
شما میتوانید اواخر تیرماه یا اول مرداد با انجام تست بارداری را تشخیص دهید

۲۵ / ۰۴ / ۱۳۹۳

سلام آزمایش بارداری تا چه زمانی مثبت میشود مثلا 2 هفته قبل اگر باردار باشیم رو نشون میده یا تا3 هفته قبل رو

۱۸ / ۰۵ / ۱۳۹۳

برای تشخیص حاملگی، میتوان هورمون Beta HCG را در روزهای 6 تا 12 پس از لقاح در خون و در روزهای 20 تا 25 در ادراراندازه گیری کرد.

۱۸ / ۰۵ / ۱۳۹۳

فاطمه (تایید نشده)

سلام من در هفته دوم بارداري هستم الان پنير زيره دار خوردم بعد متوجه شدم كه در بارداري مضر است الان نگرانم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

۲۲ / ۰۵ / ۱۳۹۳

فاطمه (تایید نشده)

من بسيار از اين سايت خوشم مي آيد خوشحالم شمارو پيداكردم

۲۲ / ۰۵ / ۱۳۹۳

موفق باشید

۲۲ / ۰۵ / ۱۳۹۳

سلام
توصیه می شود در دوران بارداری از پنیر فتا (پنیر سفید ایرانی) و پنیرهای محلی که ممکن است از شیر غیر پاستوریزه تهیه شود استفاده نشود. استفاده از پنیر های تهیه شده از شیر پاستوریزه با توجه به تاریخ تولید و انقضای آنها مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

۲۵ / ۰۵ / ۱۳۹۳

فاطمه (تایید نشده)

سلام من تازه به هفته سوم رفتم اما هنوز نميدانم باردارم يا نه طي اين دو هفته بسياردرد شكم داشتم كه بعضي وقتها شديد ميشد نميدانم علايم بارداري است؟واينكه من 4ماه پيش يك زايمان زودرس در هفته 27 داشتم آيا ميتواند به اين مسله هم ربط دارد؟

۲۵ / ۰۵ / ۱۳۹۳

سلام
علت زایمان زودرس شما مشخص شده است؟ آیا علت آن باز شدن سرویکس و یا نارسایی سرویکس بوده است؟ باید بیشتر مراقب مشکلی که سبب این اتفاق شده باشید.
ابتدا توسط baby check و یا آزمایش خون بارداری از باردار بودن خود اطمینان حاصل نمایید و در صورت بارداری سریعا تحت نظر پزشک باشید تا اقدامات لازم و کافی برای شما صورت گیرد.

۲۶ / ۰۵ / ۱۳۹۳

فاطمه (تایید نشده)

سلام من زايمان زودرس در سه ماهه دوم بارداري داشتم هفته 27 بسيارميترسم كه دوباره اتفاق بيافتد من دوباره باردارشدم دراوايل آن هستم لطفن حرفي بزنيد بدانم چكاركنم تا دوباره اين اتفاق تلخ تكرار نشود لطفن راهنماييم كنيد.سپاس

۲۵ / ۰۵ / ۱۳۹۳

سلام
علت زایمان زودرس شما مشخص شده است؟ آیا علت آن باز شدن سرویکس و یا نارسایی سرویکس بوده است؟ باید بیشتر مراقب مشکلی که سبب این اتفاق شده باشید.
ابتدا توسط baby check و یا آزمایش خون بارداری از باردار بودن خود اطمینان حاصل نمایید و در صورت بارداری سریعا تحت نظر پزشک باشید تا اقدامات لازم و کافی برای شما صورت گیرد.

۲۶ / ۰۵ / ۱۳۹۳

فاطمه (تایید نشده)

سلام علت زايمان زودرس من نارسايي دهانه رحم بود ايا امكان دارد درتمام بارداري هاي بعدي اين مشكل باشد /ايا دل درد من باتوجه به سوال قبليم به ان ربطي دارد

۲۶ / ۰۵ / ۱۳۹۳

سلام
بله این امکان وجود دارد. باید در طی بارداری تحت نظر باشید و سونوگرافی های لازم جهت اندازه گیری طول دهانه ی رحم را که در هفته های 16 تا 20 انجام می شود را انجام دهید.

۲۷ / ۰۵ / ۱۳۹۳

فاطمه (تایید نشده)

باسلام .من تازه به هفته سوم امده ام كي ميشودازبي بي چك استفاده كرد الان يا آخرهاي هفته؟

۲۶ / ۰۵ / ۱۳۹۳

بهترین زمان استفاده از Baby check در روزی است که انتظار دارید پریود اتفاق بیفتد و یا برای اطمینان بیشتر در روزی که انتظار دارید پریودتان تمام شود.

۲۸ / ۰۵ / ۱۳۹۳

فاطمه (تایید نشده)

باسلام وتشكرازپاسخ هاي .درمورد عفونت پنهان باكتريور پنهان در بارداري توضيح دهيد من درد دل در تمام شش ماه بارداري داشتم كه منجربه زايمان زودرس شد موقع تولد هم ماماي من گفت بچه بوي بد ميدهد آيانشانه عفونت پنهان است؟

۲۷ / ۰۵ / ۱۳۹۳

سلام
به طور قطعی نمی توان گفت اما با توجه به زایمان زودرس این امکان وجود دارد. برای جلوگیری از تکرار، قبل از اقدام به بارداری معاینات لازم را انجام داده و اگر عفونت واژینال وجود دارد حتما دوره ی درمان را کامل کنید.

۲۸ / ۰۵ / ۱۳۹۳

سلام میخواستم بدونم آیا برای اقدام به بارداری رابطه یک شب در میان نزدیکی از زمان پاکی کفایت میکند؟ یا همان شب چهاردهم از شروع پریود حتما باید رابطه برقرار نمود؟!

۲۹ / ۰۵ / ۱۳۹۳

سلام
برای افزایش شانس بارداری بهتر است با کسر کردن 14 روز از تاریخی که انتظار دارید پریود بعدی اتفاق بیفتد، روز تخمک گذاری را مشخص کرده ودر بازه ی زمانی 2 روز قبل و بعد حداقل یک شب در میان نزدیکی داشته باشید.

۰۱ / ۰۶ / ۱۳۹۳

yegan (تایید نشده)

باسلام.من اولین هفته بعد از پرودیم 3بار یک شب در میان اقدام به بارداری کردم امروز پایان اون یک هفته بود دردهای مبهم زیر شکم شبیه درد پریودی داشتم کمی هم دهنم آب میداد و کمی هم ترشح از واژن البته نه در حدی که لباس زیرم آلوده بشه خیلی کم بود آیا ممکنه که باردار شده باشم لطفا جوابمو سریع بدید خیلی از سایت خوبتون ممنونم

۳۱ / ۰۵ / ۱۳۹۳

سلام
علائمی که شما ذکر میکنید نمی توانند به طور قطعی باردار بودن یا نبودن را تائید کنند، بهتر است برای اطمینان بیشتر آزمایش خون بارداری بدهید و یا از Baby check استفاده کنید.

۰۱ / ۰۶ / ۱۳۹۳

bm (تایید نشده)

سلام
من 13 مردادباید پری میشدم که 15 پری اومد از ساعت11 تا 16 مرداد ساعت 11 و بعد خونریزیم قطع شد 5/2ازمایش بتا دادم بخاطر حالت تهوع و بیمیلی به غذا که 4.5 بود الانم سینه راستم درد میکنه و رگهای ابی میبینم ایا من باردارم ؟

۰۴ / ۰۶ / ۱۳۹۳

bm (تایید نشده)

چرا جواب سوالم رو نمیدید؟

۰۷ / ۰۶ / ۱۳۹۳

سلام
سوالتان را مطرح کنید ،حتما پاسخ داده می شود.

۰۸ / ۰۶ / ۱۳۹۳

سلام
به طور قطع نمی توان گفت، هیچ یک از این علائم ، بارداری را به طور قطع تائید نمی کند، باید از آزمایش خون بارداری یا Baby check استفاده کنید.

۰۸ / ۰۶ / ۱۳۹۳

باسلام و خسته نباشید
من۲۷سالم هست و تصمیم به باردارشدن گرفتم.من هرچندوقت یکبارعفونت میگیرم که با پماد کلوتریمازول و یک سری قرص خوب میشم .الان هم یک مقدارعفونت دارم وپماد کلوتریمازول واژینال استفاده میکنم میخواستم بدونم آیااین پماداسپرم هارو ازبین میبره؟ و اگر هم حامله بشم برای بچم مشکلی ایجاد نمیشه؟ ممنون از پاسختون.

۰۸ / ۰۶ / ۱۳۹۳

سلام
کلوتریمازول تاثیری بر باروری و بارداری ایجاد نمی کند ولی بهتر است دوره درمان را کامل کنید (حتي در دوران قاعدگي)و بعد اقدام به بارداری نمایید.
اگر پس از اتمام دوره درمان و يا پس از 4 هفته بهبودی حاصل نشدو یا در صورت عود مجدد به پزشك مراجعه کنید تا خط درمانی شما را تغییر دهند.
براي كنترل منابع عفونت يا جلوگيري از عود مجدد عفونت، اصول بهداشتي رعايت گردد، از مقاربت اجتناب ورزيده شود، در غير اينصورت همسر حتما از كاندوم استفاده نمايد.

۱۰ / ۰۶ / ۱۳۹۳

bm (تایید نشده)

من 13 مردادباید پری میشدم که 15 پری اومد از ساعت11 تا 16 مرداد ساعت 11 و بعد خونریزیم قطع شد 5/2ازمایش بتا دادم بخاطر حالت تهوع و بیمیلی به غذا که 4.5 بود الانم سینه راستم درد میکنه و رگهای ابی میبینم ایا من باردارم ؟

۰۸ / ۰۶ / ۱۳۹۳

سلام
به طور قطع نمی توان گفت، هیچ یک از این علائم ، بارداری را به طور قطع تائید نمی کند، باید از آزمایش خون بارداری یا Baby check استفاده کنید.

۱۱ / ۰۶ / ۱۳۹۳

سلام ببخشید چراجواب من رو نمیدین؟ من منتظرم

۰۸ / ۰۶ / ۱۳۹۳

صفحه‌ها

برو به بالا