دیدگاه‌ها

khateme (تایید نشده)

سلام.من درهفته 21 بارداری هستم.در بارداری قبلی در هفته9 سقط داشتم. طبق ازمایشات ان زمان معلوم شدکه رحم دوشاخ مدل دی دلفیس دارم.و بچه نیز در شاخ چب بود.اما این بار در شاخ راست است و از هفته 9 بارداری به بعدقرص ا.اس.ا و شیاف سیکلوژست(روزی یک عدد) همچنین از هفته 17به بعدآمپول پرولتن (هفته ای یک بار) استفاده می کنم.سوالم این است که آیا احتمال زایمان زودرس دارم و آیا می توانم بارداری موفقی داشته باشم؟(درهفته 16 سرکلاژ هم انجام داده ام)
التماس دعای فراوان

۱۶ / ۱۰ / ۱۳۹۱

دوست عزیزم مواردی بوده اند که با داشتن شرایط شما تا پایان بارداری موفق بوده اند اما به هر حال احتمال زایمان زود رس زیاد هست . مهم اینه که ارامش داشته باشد و به درمانها ادامه دهید . وقتی به سه ماهه سوم رسیدید در صورت زایمان زود رس باز می توان نوزاد را تا مدتی در دستگاه نگهداشت ، ولی هر روز که جنین بیشر در شکم مادر بماند مقاومت وی بیشتراست.
موفق باشید و شاد

۱۷ / ۱۰ / ۱۳۹۱

khateme (تایید نشده)

سلام.اگه سه ماه آخر استراحت مطلق مطلق داشته باشم.بازم احتمال زایمان زودرس هست؟اگه بچه توی هفت ماه به دنیا بیاد،احتمال زنده بودنش چقدره؟

۱۷ / ۱۰ / ۱۳۹۱

خانم خاتمه، دوست عزیز شما مراقبتهای خود را داشته باشید و افکار منفی را از خودتان دور کنید. شما به جای لذت بردن از بارداریتان در جهنم افکار منفی زندگی می کنید و فرصت طلایی چشیدن بارداری را از خودتان می گیرید متاسفانه. برای هر فردی حتی اگر سالم باشد احتمال زایمان زودرس هست.

۱۹ / ۱۰ / ۱۳۹۱

الهه (تایید نشده)

سلام من هفته ٢١ بارداري هستم چند روزه دو سمت زير دلم درد ميكنه البته ثابت نيست و يك كمي احساس فشار توي پام دارم و از اول بارداريم هيچ مشكلي نداشتم

۲۱ / ۱۱ / ۱۳۹۱

خانم الهه می تواند ناشی ازفشار عضلات و تاندونهای این ناحیه باشد. می توانید از کمربندهای دوران بارداری استفاده نمایید. پوشیدن کفش مناسب و استراحت را فراموش نکنید. موفق باشید

۲۱ / ۱۱ / ۱۳۹۱

الهه (تایید نشده)

نگران نباشيد طبيعي است

۲۲ / ۱۱ / ۱۳۹۱

shohreh25 (تایید نشده)

سلام من در هفته 21 هستم شب ها به خاطر پادرد خوابم نمی برد همش احساس می کنم پام داره قطع می شه باید چیکار کنم

۰۸ / ۱۲ / ۱۳۹۱

سوگل (تایید نشده)

سلام من هم این مشکل رو داشتم دکتر بهم مکمل منیزیم و کلسیم داد چون تشخیصش این بود که منیزیم بدنم کم هست

۰۹ / ۱۲ / ۱۳۹۱

خانم شهره اگر به علت کار زیاد و سرپاایستادن های طولانی نباشد به خاطر عدم تعادل املاح بدن شما می باشد به خصوص کلسیم، پتاسیم و منیزیوم. به پزشکتان مراجعه نمایید تا داروهای مناسب در بارداری را تجویز نمایند.علاوه بر این می توانید از راهکارهای زیر هم استفاده نمایید:
1-ورزش:این ورزش را قبل از خواب انجام دهید:به اندازه یک بازو از دیوار فاصله بگیرید وروبه دیواربایستید.دستان خود را روی دیوارمقابلتان قرار داده و درهمین حال پای راست را به پشت پای چپ حرکت دهید. در حالیکه زانوی پای راست را صاف ومستقیم نگه داشته اید وپاشنه پای راست هم روی کف اتاق است، به آرامی پای چپ را به سمت جلو خم کنید.حالت کشش را برای 30 ثانیه حفظ کنید.مراقب باشید که پشت خود را صاف نگه دارید ولگن بسمت جلو باشد. پای خودرا به سمت داخل یا خارج نچرخانید و روی نوک پنجه یا نوک انگشتان پا هم نایستید. پاها راعوض کرده واین حرکت تکرار کنید.
2- همچنین زنان حامله دچار کرامپ عضلانی شبانه با نظر پزشک می توانند از مکملهای حاوی منیزیم استفاده کنند. شما می توانیداز غذاهای غنی ازمنیزیم مانند غلات کامل ،لوبیا،بامیه، اسفناج پخته،میوه خشک شده، گردو،فندق ،بادام و دانه های دارای منیزیم فراوان ،مانند : تخمه کدو ،کنجد ،دانه کتان یابزرک ،بادام زمینی ،تخمه افتابگردان، مصرف کنید.

3- مایعات کافی بنوشید

4-کفش مناسب بپوشید

5- میتوانید از کیف آب گرم یا یخ استفاده کنید .هرکدام رابیش از 20 دقیقه در یک نوبت نباید استفاده کنید زیرا به بدن اسیب میرساند. وبرای جلوگیری از اسیب به پوست بدن کیسه اب گرم یا کیسه محتوی قطعات کوچک یخ را لای حوله بپیچید. استفاده از گرمای زیاد و آب داغ در اطراف شکم بخصوص سه ماه اول بارداری برای زنان باردار ممنوع است.

6-حمام آب گرم مفید است

7- میتوانید برای پیشگیری از عود گرفتگی عضله چنددقیقه پیش ا ز خواب قدم بزنید وهنگام خواب پاهای خود رابالا قرار دهید.

8-ماساژ به نحوی که باعث کاهش تورم پا شود

9- استفاده از جورابهای فشاری با تجویز پزشک
خانم شهره در درمان گرفتگی عضلات درخانمها ی حامله باید به تاثیر برخی داروها ودرمانها بر روی جنین توجه داشت و داروها باید توسط پزشک تجویز شود. همچنین اگر گرفتگی عضله ، اختلال درخواب ایجاد می کند، در صورت شدید بودن درد یا، داشتن ورم یا تب به پزشک مراجعه کنید. موفق باشید

۱۰ / ۱۲ / ۱۳۹۱

شبنم (تایید نشده)

سلام تو مطالب هفته 21 وزن جنین 300 گرم نوشته شده.در صورتی که هفته 20 وزن جنین 450 گرم نوشته شده بود؟؟ چطور ممکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟

۱۷ / ۱۲ / ۱۳۹۱

خانم شبنم مرسی از یاداوریتان اشتباه تایپی بود که تصحیح شد. خوشحالیم که با دقت نطرتون مارو درپربارتر کردن مطالب یاری می کنید. شادو سربلند باشید

۱۸ / ۱۲ / ۱۳۹۱

نيلوفر (تایید نشده)

سلام من سه قلو باردارم و در هفته بيست و يكم باردارى ام هستم،اگر امكان داره در مورد باردارى سه قلويى هم مطالبى بنويسيد،ممنونم.

۱۰ / ۰۱ / ۱۳۹۲

خانم نیلوفر ر بارداري هاي چندقلويي، آزمايشهاي شما تفاوت چنداني با خانمهايي كه يك قلو حامله هستند ندارد؛ صرفا ممكن است اين آزمايشها را زودتر يا به دفعات بيشتر انجام دهيد.
به عنوان مثال، مادراني كه يك قلو حامله هستند صرفا يك يا دو بار از سونوگرافي استفاده مي كنند؛ اما شما ممكن است پنج بار يا دفعات بيشتري اين آزمايش را انجام دهيد. احتمالا شما اولين سونوگرافي خود را در سه ماهه اول بارداري خواهيد داشت تا مشخص شود كه چندقلو حامله هستيد.
سپس از حدود 18 هفتگي تا زمان زايمان، شما ممكن است ماهيانه يكبار سونوگرافي داشته باشيد. پس از نيمه حاملگي، پزشك شما ممكن است از معاينات داخلي (از طريق واژن) به همراه سونوگرافي براي تشخيص علامتهاي زايمان زودرس استفاده كند.
در مقايسه با خانمهايي كه يك جنين در شكم دارند، پزشك ممكن است خون شما را به دفعات بيشتري مورد آزمايش قرار دهد تا نشانه هاي احتمالي كم خوني ناشي از فقر آهن را بررسي كند. هنگامي كه چندقلو حامله هستيد، ذخيره آهن بدن شما با سرعت بيشتري مصرف مي شود و در نتيجه احتمال بروز عارضه فوق در شما افزايش پيدا مي كند.
همچنين احتمال ابتلاي خانمهايي كه چندقلو حامله هستند به ديابت دوران حاملگي، بيشتر است. در نتيجه، شما بايد "آزمايش غربالگري قند خون" و "تست تحمل گلوكز" را زودتر از ساير خانمها بدهيد. (در بارداري عادي اين آزمايش را بين 24 تا 28 هفتگي انجام مي دهند).
از آنجا كه احتمال بروز زايمان زودرس در شما بيشتر است، پس از 22 هفتگي در صورتي كه با انقباضات زودرس مواجه شده باشيد ممكن است "آزمايش فيبرونكتين جنيني" براي شما تجويز شود. فيبرونكتين جنيني يك نوع پروتئين در ترشحات واژن است كه در صورت وجود، ممكن است نشانه آن باشد كه جنين شما در حال آماده شدن براي تولد و خروج از رحم است.
در صورتي كه نتيجه اين آزمايش (كه مشابه با " تست پاپ اسمير" انجام مي شود) منفي باشد؛ يعني پروتئين مخصوص وجود نداشته باشد؛ به احتمال زياد شما در طول يك يا دو هفته آينده زايمان نخواهيد داشت. (شما ممكن است اين آزمايش را هر دو هفته يكبار، تا 34 هفتگي، تكرار كنيد.
در صورتي كه نتيجه آزمايش مثبت باشد، پزشك شما ممكن است از روشهاي ديگر براي جلوگيري از زايمان زودرس استفاده كند. معمولا اين آزمايش براي خانمهايي كه حاملگي كم خطر داشته و نشانه هاي زايمان زودرس را ندارند، توصيه نمي شود.
تقريبا پس از 28 هفته، شما ممكن است "آزمايش ارزيابي سلامت جنين" را بدهيد: اين آزمايش، ضربان قلب و حركات جنين ها را اندازه گيري مي كند. اين آزمايش مشخص مي كند كه آيا كودكان شما با مشكل خاصي در محيط تنگ و شلوغ رحم مواجه هستند يا خير. اين آزمايش همچنين انقباضاتي را كه ممكن است نشانه زايمان زودرس باشند، چك مي كند.
بارداری سالم و شادی را برایتان ارزو می کنم.

۱۱ / ۰۱ / ۱۳۹۲

نيلوفر (تایید نشده)

خانم روحى از راهنمايى هاى شما يك دنيا ممنونم.

۱۱ / ۰۱ / ۱۳۹۲

شاد و بهاری باشید.

۱۳ / ۰۱ / ۱۳۹۲

mina (تایید نشده)

باعرض سلام وخسته نباشیدمن درهفته21هستم ودرطول روزچندین باردردهای یه دفعه ای وکوتاه درناحیه شکم وکمرمیگیرم وزنم هم خیلی بالارفته نگران هستم اگرمیشه دلیل این دردهاروبگیدممنون میشم.

۱۵ / ۰۱ / ۱۳۹۲

خانم مینا برای کنترل وزن و فشارخون به پزشک مراجعه نمایید چون اگر از حد معمول بالاتر رفته باشد که این بستگی به روند افزایش ان دارد احتمال بالا رفتن فشار خون، ورم، قند خون و... وجود دارد که پیشگیری شود.
در مورد دردها در این حد موردی نیست ناشی از بزرگ شدن رحم است.

۱۶ / ۰۱ / ۱۳۹۲

mina (تایید نشده)

ممنون از راهنماییتون

۱۶ / ۰۱ / ۱۳۹۲

مامان نی نی کوچولو (تایید نشده)

سلام روحی جون
من الان هفته بیست و یکم بارداری هستم ولی هیچ حرکتی ازپسرم حس نمیکنم؛ فقط گاهی زیر فقسه سینه سمت راستم احساس مور مور شدن می کنم ، این میتونه از علایم حرکتش باشه ، به نظرتون برم سونوگرافی ؟؟

۲۶ / ۰۱ / ۱۳۹۲

مامان نی نی کوچولواگر تحت نظر پزشک هستید وصدای قلب جنین شنیده شده نگران نباشید. پس از صرف ناهار به مدت یک ساعت دستتان را بر روی شکم بگذارید و حرکت جنین را احساس نمایید. اگر احساس نشددققتتان را بیشتر نمایید میتوانید به پزشک مراجعه نمایید.

۱۷ / ۰۲ / ۱۳۹۲

پریا (تایید نشده)

با سلام و تشکر از خانم دکتر روحی
من هفته بیست و یکم بارداری هستم
در جواب سنوگرافی من مشخص شد که جفت جلو قرار دارد پزشک به من گفت که دو هفته دیگه باید برم سنوگرافی
تو رو خدا به من زودتر بگید که باید چیکار کنم آیا من میتونم کاری کنم که جفت برگرده سرجای خودش؟
بازم ممنون

۱۶ / ۰۲ / ۱۳۹۲

خانم پریا تنها و بهترین کاری که میتوانید انجام دهید استراحت کردن است همین. نگران نباشید. اگر جفت تا پایان بارداری بالا نرفت توصیه به سزارین می شود همین. ولی استراحت و رعایت کردن در طی بارداری را راس کارهای خود قرار دهید. موفق باشید

۱۷ / ۰۲ / ۱۳۹۲

ليلا (تایید نشده)

سلام. من هفته 21 بارداري هستم و تا الان وزنم 5 كيلوگرم زياد شده.قبلا 48 كيلو بودم الان 53. آيا طبيعيه؟

۲۰ / ۰۲ / ۱۳۹۲

خانم لیلا روندافزایش وزن مهم است. به هر حال افزایش وزن زیادی نداشته اید. همانطور که میدانید بیشترین وزن گیری جنین در سه ماهه دوم و سوم است که بهتر است دراین مدت دقت بیشتری در این زمینه نمایید. اگر جزو افراد لاغر باشید، با توجه به قد و توده بدنیتان، 12-18 کیلوگرم در بارداری افزایش وزن طبیعی است. شاد باشید

۲۲ / ۰۲ / ۱۳۹۲

sara (تایید نشده)

سلام من 21هفته هستم میخواستم بدونم ماه بارداریم چند هست؟چون بعضیا میگن 5ماه و1هفته بعضیا میگن 6ماه .ممنون میشم راهنمایی کنید

۲۷ / ۰۲ / ۱۳۹۲

خانم سارا شما 5ماه و یک هفته دارید.

۲۸ / ۰۲ / ۱۳۹۲

motahare (تایید نشده)

سلام دکتر عزیز/من همراه با ازمایش غربالگری گلوکزهم دادم/ایا لازمه در هفته ی 21 دوباره این ازمایشو بدم؟

۰۹ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم مهتاب تست تحمل گلوکز در هفته 24-28 باید مجددا تکرار شود چون در این زمان احتمال بالا رفتن قند خون وجوددارد. شاد باشید

۱۱ / ۰۳ / ۱۳۹۲

مامان آرش (تایید نشده)

سلامو خسته نباشید
من در هفته 21 بارداری هستم اما هنوز هیچ حرکتی از پیرم احساس نکذدم با اینکه سونوگرافی دادم و حرکت جنین رو دیدم اما نگرانم چرا خودم این حرکا رو احساس نمی کنم میشه لطفا راهنمایی بفرمایید

۰۹ / ۰۳ / ۱۳۹۲

مامان آرش (تایید نشده)

سلام و خسته نباشید من در هفته 21 بارداری هستم اما هنوز هیچ حرکتی از پسرم احساس نکردم با اینکه در هفته 20 بارداری سونوگرافی دادم و حرکتهاشو دیدم اما نگرانم میشه منو راهنمایی کنید
ممنون

۰۹ / ۰۳ / ۱۳۹۲

سلام و خسته نباشد
من در هفته 21 بارداری هستم اما هنوز هیچ حرکتی از پسرم احساس نکردم با اینکه در هفته 20 بارداری سونوگرافی دادم و حرکاتشو دیدم اما نگرانم لطفا منو راهنمایی بفرمایید

۰۹ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم ارش کوچولو پس از صرف ناهار به مدت یک ساعت در حالت استراحت نشسته و دستتان را بر روی شکم بگذارید. در سکوت و با توجه کامل سعی نمایید حرکت وی را با دست در مدت یک ساعت کنترل نمایید.شاد باشید

۱۱ / ۰۳ / ۱۳۹۲

سلام من در هفته 21 بارداری هستم از یکماه پیش کمرم به شدت درد می کنه البته اینو بگم که من سابقه بیماری روماتیسمی دارم تحت نظر پزشک هستم و هیچ دارویی به جر کلسیم مصرف نمی کنم دوتا سوال داشتم
- آیا روماتسیم روی جنین تأثیر منفی می ذاره
- برای کمردردم چیکار باید بکنم دکترم گفته تنها راهش نرمشه ولی بازم جواب نمی ده

۰۹ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خان ارش کوچولو در مورد روماتیسم چه نوع روماتیسمی دارید؟
در مورد کمر درد تنها راه درمان راه رفتن در اب و نرمش های مناسب است همین. می توانید از شکم بندهای دوران بارداری هم استفاده نمایید. شاد باشید

۱۱ / ۰۳ / ۱۳۹۲

سلام مشکل من روماتیسم مفصلی است که ناحیه ستون فقرات را درگیر کرده است

۱۱ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم ارش اگر در مفصل های لگن مشکل جدی وجود داشته باشد، باید زایمان به صورت سزارین باشد در دوره حاملگی رشد جنین باعث می شود که ستون فقرات به تدریج به سمت جلو متمایل می شود و هنگام ایستادن درد بیشتر شود. استفاده از گن حاملگی در کاهش فشار و انتقال نیروی وزن جنین به قسمت های بالاتر ستون فقرات کمک می کند.
باید برنامه ورزش را بیشتر نمود بعد از سه ماهگی و پس از اطمینان از حاملگی سالم، آب درمانی در استخر آب گرم برای جایگزین داروها می تواند مفید باشد.
تاثیر ان بر روی بدن شماست و تاثیر منفی بر روی جنین ندارد. شاد باشید

۱۳ / ۰۳ / ۱۳۹۲

سلام من بی نهایت از توجه شما متشکرم خیلی خیلی سپاسگذارم که به پاسخ کاربرها با دقت پاسخ می دید

۱۴ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم ارش بارداری سالمی را برایتان ارزو میکنم.

۱۸ / ۰۳ / ۱۳۹۲

با سلام من تو هفته ی 21 بارداریم هستم تا الان شش کیلو وزن کم کردم 64 کیلو بودم والان 58 کیلو وزنم شده در ضمن 23 سالمه وباردار ی اولمه.ممکنه با مشکل روبرو بشم یا نه . با تشکر

۱۳ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم حافظ شما در واقع تا اکنون میبایست 5-6 کیلو افزایش وزن میداشتید. ایا مرتب تحت نظر پزشک هستید؟ ایا ایشان علت کاهش وزنتان را بررسی کرده اند؟ این مسئله خیلی مهم هست حتما به پزشکتان مراجعه نمایید. بارداری سالمی را برایتان ارزو میکنم.

۱۸ / ۰۳ / ۱۳۹۲

با سلام وخسته نباشید خدمت خانم روحی عزیز -من تحت نظر دکتر زنان وزایمان هستم ودکترم گفت چیز مهمی نیست وطبیعی هست .میشه بنویسید عوارض کاهش وزن چیه وایا من دکترم را عوض کنم -در ضمن دانشجو هم هستم الان هم موقع امتحاناته استرس زیاد دارم ایا استرس هم بر جنین تاثیر بد داره یا نه ؟ با تشکر

۱۸ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم حافظ 6 کیلو وزن کم شدن در بارداری مسئله مهمی است. شاید ایشان چون بیماری خاصی را در شما ندیده اند گفته اند مسئله ای نیست. به هر حال به یک متخصص تغذیه مراجعه نمایید تا با توجه به شرایط تان دستورات غذایی را برایتان اموزش دهند.
استرس در بدن تولید سم میکند. به اندازه کافی الودگی هوا و...در اطراف وجوددارد پس با اعتماد به خدا و توکل به وی روزهای شاد و ارامی را برای خود بسازید . شاد باشید

۲۲ / ۰۳ / ۱۳۹۲

hafezbvp (تایید نشده)

با تشکر از پاسخگویی وراهنمایی تان

۲۴ / ۰۳ / ۱۳۹۲

سلام خدمت خانم روحی عزیز. من در هفته 20 بارداری هستم بطور دقیق امروز 20 هفته و 5 روزه دکترم برای هفته آینده سونو 4بعدی نوشتن ولی گفتن این سونو در هفته های 19و20 باید انجام بشه به نظرتون اگه من در هفته 21 سونو بشم برای جنین ضرر داره؟

۱۶ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم کبریاعلت انجام سونوی چهار بعدی چیست ؟ چون این سونو به طور روتین درخواست نمیشود. به مادران باردار توصیه می شود با مراجعه به پزشک متخصص اصراری بر انجام انواع سونوگرافی ها نداشته باشند زیرا در صورتی که از نظر طبی توسط متخصصین مربوطه ضروری تشخیص داده شود، تجویز خواهد شد.
امواج از سه زاویه مختلف به درون بدن تابیده شده و علاوه بر ایجاد تصاویر سه بعدی خطراتی از جمله آسیب به حلزون شنوایی درجنین را ایجاد می کند.
بر اساس نظر متخصصان، سونوگرافی بیشتر در موارد غیر ضروری و توسط مادران باردار مورد استفاده قرار می گیرد و برخلاف تصور بی ضرر بودن، همواره با امکان بروز خطرات جبران ناپذیری برای جنین همراه است. که البته بهتر است نظر پزشکتان را جویا شوید چون ایشان با توجه به شرایط شما انرا درخواست خواهند نمود و فایده انجام یا عدم انجام انرا لحاظ خواهند نمود. شاد باشید.

۱۸ / ۰۳ / ۱۳۹۲

ممنون از لطفتون. خانم روحی عزیز من هیچ اصراری به سونو ندارم و نداشتم. دکترم هم اصرار نکردن فقط گفتن اگه می خواین ایرادی نداره برین ایشون هم اصرار به رفتنم نداشتن. به نظرتون این سونو رو انجام ندم؟ مرسی از اینکه وقتتون رو صرف پاسخگویی به سوالاتم می کنین

۱۸ / ۰۳ / ۱۳۹۲

هانیه (تایید نشده)

سلام خدمت خانم دکتر من هفته بیست ویک بارداری هستم حرکت جنین رو روزی چند بار باید احساس کرد من حرکتشو مثل ترکیدن حباب حس میکنم ایا مربوط به جنین میشه

۲۶ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم هانیه در مدت یک ساعت پس از صرف غذا بنشینید دستتان را بر روی شکم بگذارید و حرکات را بشمرید از 4 تابیشتربود خوب هست. نتیجه را گزارش نمایید. شاد باشید

۲۶ / ۰۳ / ۱۳۹۲

مامان هلیا (تایید نشده)

سلام با تشکر از خانم دکتر که با صبوری به سوالاتمان پاسخ میدهید من هفته بیست ویک بارداریم سوال اول اینکه حرکت جنین باید چه جوری باشه تا حس کنم بعد اینکه شبا خواب ندارم و خیلی وول میخورم نگرانم بند ناف دور جنین بپیچه لطفا راهنماییم کنید متشکرم

۲۷ / ۰۳ / ۱۳۹۲

صفحه‌ها

برو به بالا