دیدگاه‌ها

غزل (تایید نشده)

اطلاعات بسیار جامع و کاملی را گردآوری کردید- متشکرم
چون هر کدام از آنها به تنهائی سوالاتی هستند که به مرور در صورت نیاز به سوالات بر خواهی خورد که مرتبا مجبور به سوال از پزشکت خواهی بود - اما در اینجا تمام سوالات و جوابها گردآوری شده

۱۹ / ۰۵ / ۱۳۹۱

shadi (تایید نشده)

واقعا عالی وکامل بود. ممنون .

۱۰ / ۰۷ / ۱۳۹۱

بسیار مفید بود . ممنون

۱۲ / ۰۷ / ۱۳۹۱

محبوبه (تایید نشده)

خیلی عالی بود ممنون از لطف شما. اگه می شه مسافرت با قطار در سه ماهه اول را هم بگویید

۱۳ / ۰۷ / ۱۳۹۱

محبوبه جان اگر خونریزی یا مسئله ای ندارید و حرکت قطار تند نباشد و مسیر زیاد طولانی نباشد می توان با احتیاط در شرایط ضروری اقدام نمود.
موفق باشید

۲۱ / ۰۸ / ۱۳۹۱

مریم (تایید نشده)

مرسی ار مطالب خوبتون.واقعا ممنونم.ولی سوال من اینه که اگه کسی الکل مصرف کنه بعد بفهمه که بارداره چکار باید بکنه لطفا جواب بدید!!

۲۰ / ۰۸ / ۱۳۹۱

مریم جان بهتر است که هر فردی یک برنامه ریزی برای کل زندگیش وخصوصا برای باردار شدن داشته باشه. و حتی قبل از بارداری با مراجعه به پزشک و ماما از سلامت خودش مطلع بشه سپس اقدام به باردار شدن بکنه. چنانچه هیچ مورد اینها انجام نشده باشه فقط مثبت اندیش باشید و به خدا توکل کنید و از اب میوه های تازه خانگی و میوه و سبزیجات بیشتری استفاده نمایید.
موفق باشید

۲۱ / ۰۸ / ۱۳۹۱

مرسی خوب بود/

۰۷ / ۰۹ / ۱۳۹۱

سمیه (تایید نشده)

با تشکر از مطالب خوب شما ، من در هفته سیزدهم بارداری هستم . و در طی سه ماهه اول بارداری از قرص میگرن ارگوتامین سی استفاده کرده ام . از مضرات آن آگاه نبودم . یک قرص را در اوایل ماه دوم و دو قرص دیگر را هفته پیش یعنی اواخر ماه سوم مصرف کرده ام . خیلی نگرانم . آیا برای رشد جنین من مشکل ساز شده است .

۰۷ / ۱۰ / ۱۳۹۱

خانم سمیه دوست عزیز در مورد دو سه تا قرصی که خوردید اصلا نگران نباشید.
به پزشکتان مراجعه نمایید و با توجه به شرایطتان راهکار جدید را در صورت بروز حمله میگرنی به شما ارائه بدهند.
موفق باشید

۱۷ / ۱۰ / ۱۳۹۱

اماندا (تایید نشده)

با سلام و تشکر از مطالب مفیدتون
من سه ماه باردار هستم (اولین بارداری) ایا میتونم از تزریقات موقت برای لبم استفاده کنم با توجه به اینکه بی حسی موضعی فقط در ناحیه لب خواهد داشت

۱۶ / ۱۰ / ۱۳۹۱

خانم اماندای عزیز بهتر است تا پایان بارداری صبر نمایید.

۱۷ / ۱۰ / ۱۳۹۱

سلام خانم دکتر, من تقریبا درهفته هفدهم بارداری هستم,کارمند هستم.آیا کارم برای بچم خطر داره یانه؟
من الان میتونم از قرص اسید فولیک وشربت مولتی ویتامین استفاده کنم؟

۱۷ / ۱۰ / ۱۳۹۱

خانم میم شما باید تحت نظر پزشک باشید مثل هر مادر باردار دیگه. اسید فولیک ، اهن و مولتی ویتامین را پزشکتان برایتان تجویز خواهند کرد. در مورد کارتان و میزان فعالیتتان و شرایط بارداریتان اجازه دهید پزشکتان پس از معاینه نظر خود را بدهد. اما در یک بارداری معمولی اگر کارتان شدید نباشد و استرس زا نباشد خیلی از خانمها انرا تا پایان بارداری ادامه داده اند و مشکلی برایشان ایجاد نشده.

۱۹ / ۱۰ / ۱۳۹۱

موژان (تایید نشده)

سلام من تو هفته سوم بارداریم میزان بتا اچ سی جی خونم 885.5 وهمین خیلی منو ترسونده می ترسم مولار باشه تو رو خدا راهنمایم کنید

۲۲ / ۱۰ / ۱۳۹۱

خانم موزان حتما به پزشک مراجعه نماییدو در صورت لزوم ایشان سونو و سایر اقدامات لازم را برای شما در خواست خواهند نمود. اگر مرتب با پزشکتان در ارتباط باشیدجای نگرانی ندارد. سالم و شادباشید

۲۹ / ۱۰ / ۱۳۹۱

مهرسا (تایید نشده)

با تشکر.من در هفته 4بارداری هستم"درد .یر شکم دارم.
خواهشا راهنماییم کنید.

۲۸ / ۱۰ / ۱۳۹۱

خانم مهرسا درد زیر شکم علتهای مختلفی داره از یک عفونت ادراری گرفته تا احتمال سقط و... اما در هر صورت اگر توام با خونریزی، تب و موارد دیگری است یا اینکه پس از استراحت کامل درد تخفیف نیافت یا پیشرونده بود بدون اتلاف وقت به بیمارستان مراجعه نمایید. اما معمولا به علت بزرگ شدن جدار شکم این دردها تاحدی طبیعی است و نگران نباشید. فقط همانطور که اشاره کردم به علائم دیگر دقت نمایید.موفق و شادباشید

۲۹ / ۱۰ / ۱۳۹۱

سا (تایید نشده)

آیا در دوران بارداری می توانیم نزدیکی کنیم ؟

۰۲ / ۱۱ / ۱۳۹۱

خانم سا اگر مسئله خاصی در بارداری ندارید بله می توانید. ولی در سه ماهه اول و سوم با احتیاط انجام شود.

۰۴ / ۱۱ / ۱۳۹۱

sanaz (تایید نشده)

با سلام . من دیسک کمر دارم و دکتر برام دارو های باکلوفن 10 و آلفن ایکس ال 100 تجویز کرده بعد از بیست روز از مصرف این داروها،که ممکنه خوب بارداری صورت بگیره. آیا باید مصرف این دارو ها را قطع کنم . اگر باردار باشم که هنوز مطمئن نیستم. آیا این داروها مضر رند.

۰۲ / ۱۱ / ۱۳۹۱

خانم ساناز بهتراست که به پزشکتان مراجعه نمایید و ایشان با توجه به شدت دیسک کمرتان و مسائل بارداری نظرشان را اعلام نمایند.

۰۴ / ۱۱ / ۱۳۹۱

محمد (تایید نشده)

اگر در دوران بارداری همسرم الکل بنوشم در اثر نزدیکی به جنین آسیبی نمی رساند؟

۰۲ / ۱۱ / ۱۳۹۱

اقای محمدبهتراست از مصرف الکل پرهیز نمایید.

۰۴ / ۱۱ / ۱۳۹۱

mari (تایید نشده)

سلام من در هفته های اول بارداری هستم و موقع دراز کشیدن دردهایی در ناحیه زیر شکمم حس میکنم چرا؟ و البته فعالیت زیاد دارم ایا راه رفتن زیاد میتونه خطر ناک باشه؟لطفا راهنمایی کنید مرسی

۰۵ / ۱۱ / ۱۳۹۱

خانم ماری علت بروز این دردها طیف وسیعی داره از یک درد عضلانی ساده گرفته تا عفونت و...جهت بررسی به متخصص مراجعه نمایید. راه رفتن و سر پا ایستادن اگر باعث انقباضات شکمی یا درد در ناحیه کمر شود نه تنها مفید نیست می تواند باعث لکه بینی هم شود.

۰۹ / ۱۱ / ۱۳۹۱

خانم ماری علت بروز این دردها طیف وسیعی داره از یک درد عضلانی ساده گرفته تا عفونت و...جهت بررسی به متخصص مراجعه نمایید. راه رفتن و سر پا ایستادن اگر باعث انقباضات شکمی یا درد در ناحیه کمر شود نه تنها مفید نیست می تواند باعث لکه بینی هم شود.

۰۹ / ۱۱ / ۱۳۹۱

saye (تایید نشده)

salam dar hafteye 5 om hamelegiam zire shekamam dard daram ba masrafe ایزوپرین 10 arom misham iradi nadare masrafe in ghors har 12 saat?hata agar dard nadashte bashi?

۰۷ / ۱۱ / ۱۳۹۱

خانم سایه در هر صورت استفاده از دارو در بارداری باید تحت نظر پزشک باشد و در میزان حداقل به خصوص در سه ماهه اول بارداری که جنین بسیار حساس است. به متخصصتان مراجعه نمایید.

۰۹ / ۱۱ / ۱۳۹۱

مهشید (تایید نشده)

سلام.من پریودهای کاملا" نا منظمی داشتم حتی گاهی تا 2 ماه هم به تاخیر می افتاد.الان باردارم و بتا تیتر 3470 بوده و lmp من 27 آبان 91سونوگرافی سن حاملگی را 5در تاریخ 30 دی ماه 5 هفته تشخیص داد در صورتی که lmp بیشتر نشان می دهدآیا امکان دارد با توجه به پریودهای نا منظم سن حاملگی اشتباه تشخیص داده شود؟؟

۰۹ / ۱۱ / ۱۳۹۱

خانم مهشید امکانش هست. شما باید مرتب جهت مراقبتهای بارداری مراجعه نمایید و رشد جنین بررسی شود مثل هر بارداری دیگری. در ماههای اخر پزشک شما تصمیم می گیرد با توجه وضعیت جنینتان چه زمان تاریخ دقیق پایان بارداری شماست.

۱۰ / ۱۱ / ۱۳۹۱

مهشید (تایید نشده)

ممنوناز جوابتون

۱۱ / ۱۱ / ۱۳۹۱

مهشید (تایید نشده)

سلام من رفتم مجددا سونوگرافی و آزمایش بتا تیتر براتون مجددا جوابهاش رو میگذارم لطفا راهنمایی کنید:
91/10/11 بتا تیتر 3970 و سونوگرافی 4هفته و 5 روز
91/11/11 بتا تیتر 11886 و سونوگرافی 5 هفته 1 روز
با توجه به اینکه همه علایم بارداری را دارم محل سونوگرافی را تغییر بدم؟

۱۲ / ۱۱ / ۱۳۹۱

خانم مهشید با در دست داشتن سونوگرافی و معاینه به پزشک مراجعه نمایید . میزان بتای شما تعیین کننده سن بارداری نیست.

۱۴ / ۱۱ / ۱۳۹۱

saye (تایید نشده)

salam man hafteyi 2 bar mahiye ghezelala mikhoram dar hodode 300 garam iradi nadare? che no mahiyi sefaresh mikonid dar in doran mahe 2 bardariam

۱۳ / ۱۱ / ۱۳۹۱

خانم سایه با توجه که من از سن، وزن، قد، و ازمایش خون و... شما اطلاعی ندارم بهتر است که حضوری به متخصص تغذیه مراجعه نمایید.

۱۴ / ۱۱ / ۱۳۹۱

شبنم (تایید نشده)

سلام.با تشکر از راهنمایی های ارزشمندتون
من 4ماهه باردارم و سونو گرافی نشون داده جفت سمت چب بایین اومده وجنین عرضی قرار گرفته نگران هستم.بایدچکار کنم!
ترشحاتم رنگ زرد داره ولی سوزش و خارش ندارم ایا عفونت دارم!در صورتی که دکترم منو معاینه نمی کنه و میگه چیزی نیست با اب نیم گرم شستشو بده ولی خودم استرس دارم و نگرانم..
در ضمن زیر شکمم احساس سنگینی شبیه زیادبودن ادرار در مثانه را دارم که جدیدا اینطور شدم ایا طبیعیه!!!

۱۳ / ۱۱ / ۱۳۹۱

خانم شبنم در مورد محل قرارگیری جفت فقط باید بیشتر استراحت کنید و از سر پا ایستادن زیاد و بلند کردن بار و... خودداری نمایید. در مورد وضعیت جنین اصلا جای نگرانی نیست چون تا ماه اخر جنین دهها و دهها بار چرخیده، مهم وضعیت قرار گیری وی موقع زایمان است. در مورد ترشحات زردرنگ مرتب لباس زیر خود را عوض نمایید، به جای شلوار از دامن استفاده نمایید یا اگر شاغلید شلوار پارچه ای و گشاد بپوشید نه استرچ و پلاستیکی. در مورد وضعیت ادرار حتما یک ازمایش ادرار جهت بررسی عفونت انجام ددهید و اب فراوان بنوشید.

۱۴ / ۱۱ / ۱۳۹۱

سلام ممنون از ابنکه سوالها رو سریع جواب می دهیدو از نگرانی مادر ها کم می کنید.
خانم دکتر من نتونستم منظورمو از سنگینی زیر شکم که شبیه زیاد بودن ادرار در مثانه هست به شما برسونم:(جدیدا شکم در اوردم و احساس سنگینی و گاهی درد هتگام بلند شدن و خم شدن و دراز کشیدن دارم که نگران بودم ربط به ترشحات زرد رتگ داشته باشه وشاید به دلیل بایین بودن جفت باشه چون دردم درست سمت چب هست که جفت دراون سمت اومده بایین )
سوال دیگم اینکه در طول بارداری چند بار میشه سونو گرافی انجام دادکه برای جنین ضرر نداشته باشه(4 ماهه باردارم و اجبارا 3 بار سونو انجام دادم برای تعیین جنسییت دوست دارم سونو انجام بدم ولی می ترسم ضرر داشته باشه)

۱۵ / ۱۱ / ۱۳۹۱

خانم شبنم در مورد دردتان به پزشک مراجعه نمایید. در مورد تعیین جنسیت ماههای بعد با در خواست پزشکتان می توانید انجام دهید.

۱۶ / ۱۱ / ۱۳۹۱

سیمین (تایید نشده)

با سلام و تشکر
میخواستم بدونم آیااینکه سن بارداری رو از اولین روز آخرین قاعدگی محاسبه میکنند قابل اعتماد هست؟من باردار هستم و آخرین پریودم 14آذر بوده.و لطف کنید و بهم بگین از چه ماهی نباید به د پشت بخوابم یا موقع پهلو به پهلو شدن بشینم؟

۱۷ / ۱۱ / ۱۳۹۱

خانم سیمین سن بارداری را از روی اولین روز اخرین قاعدگی حساب می کنند که با معاینه ماهیانه توسط پزشک یا ماما و انجام سونو انها را با هم تطبیق میدهند. در برخی از موارد نادر برخی تا چند ماه اول بارداری پریود می شوند. در برخی از خانمها هم که قاعدگی نا منظم هست طبیعتا تاریخ اخرین قاعدگی ممکنه صحیح نباشه اما همیشه مرجع اخرین پریودی است. سن بارداری شما تا 17 بهمن نه هفته است. در مورد طرز خوابیدن: از سه ماهه دوم بارداری می توانید رعایت نمایید هر چند که رعایت ان در سه ماهه اول هم ایرادی ندارد. اما از سه ماهه دوم به بعد به طور جدی پیگیری شود.

۲۰ / ۱۱ / ۱۳۹۱

faezeh joni (تایید نشده)

سلام من 15 بهمن آخرین بار پری شدم. آز خون دادم مثبت بود اما در سونو ساک حاملگی دیده نشد. آز تیتر بتا دادم 226 بود سه روز بعد 186 شد سونولوژیست مشکوک به ای پی است . من هیچ علامتی مثل لکه بینی و درد ندارم آیا به نظر شما بارداری طبیعی است یا خارج رحم و اینکه خطری برای من وجود ندارد؟ لطفا راهنمایی بفرمائید.

۱۵ / ۰۱ / ۱۳۹۲

خانم فائزه شما حتما باید تحت نظر پزشک باشید. حاملگی خارج رحمی گاهی بدون علامت است و در مرحله نهایی و اورژانسی علائم خود را نشان می دهد. شاید هم بارداری پوچ باشد که پزشکتان اقدام به ختم بارداری می نمایند. موفق باشید

۱۶ / ۰۱ / ۱۳۹۲

faezeh joni (تایید نشده)

سلام روحی جون. ممنون که اینقدر برای مخاطبین تون احترام قائلید و جواب سوالاتو سریع ارسال می کنید.عزیزم چندآز بتایی که دادم اولی 226 بعد شد 186 و این بار شده 375،این نتایج به چه معناست یعنی همچنان حاملگی خارج رحمو تأیید می کنند؟

۱۹ / ۰۱ / ۱۳۹۲

خانم فائزه علائمحاملگی خارج رحمی ممكن است از فردي به فرد ديگر تفاوت داشته باشد و اين بستگي به محل قرار گيري تخم نيز دارد. بهترين حالت اين است كه بارداري خارج رحمي در مراحل اوليه و با كمترين علائم تشخيص داده شود تا از خطر پارگي لوله و خونريزي شديد جلوگيري بعمل آيد. با اين حال گاهي علائمي واضحي وجود ندارد. در بارداري خارج رحمي معمولا تستهاي خانگي حاملگي مثبت نمي شوند، بنابراين اگر ظن قوي به حاملگي داريد و حتي بعد از تاخير در پريود تست شما مثبت نشده است بهتر است براي انجام بررسي به پزشك مراجعه كنيد.
اگر هر يك از علايم زير را بخصوص در 12 هفته اول بارداري مشاهده كرديد فورا با پزشك خود تماس بگيريد:
درد يا گرفتگي در ناحيه شكم يا لگن. معمولا درد ناگهاني، ثابت و شديد است اما ممكن است در اوائل بصورت گهگاه و متوسط باشد. ممكن است درد را فقط در يك سمت از شكم احساس كنيد و نيز مي تواند به قسمتهاي ديگر هم كشيده شود. احتمالا تهوع و استفراغ نيز به همراه دارد.
درد بخش تحتاني شكم به هنگام لمس يا زماني كه سرفه مي كنيد يا در حين حركات روده ها و اجابت مزاج.
خونريزي يا لكه بيني قهوه اي. ممكن است فكر كنيد كه پريود شده ايد بخصوص اگر انتظار بارداري نداشته باشيد. خونريزي ممكن است بصورت مداوم يا منقطع باشد.
درد شانه در يك سمت بخصوص وقتي كه دراز مي كشيد بدليل پاره شدن لوله و تحريك صفاق در ناحيه اي بين سينه و شكم رخ مي دهد. اين علامت براي اقدام در جهت درخواست درمان سريع پزشكي بسيار مهم است.
اگر لوله رحم پاره شود ممكن است ضعف، گيجي يا غش كردن بدليل از دست دادن خون و شوك نيز رخ دهد.
زمايش خون و اندازه گيري مقدار hCG در خون. در يك بارداري طبيعي مقدار گنادوتروپين جفتي انساني hCGبه سرعت افزايش مي يابد.
معاينه داخلي از طريق واژن. احتمالا دهانه رحم بسيار دردناك بوده و ممكن است در معاينه توده اي در ناحيه لوله ها و خارج از رحم لمس شود.
سونوگرافي. سونوگرافي راه خوبي براي تشخيص بارداري خارج رحمي است. ممكن است با سونوگرافي بتوان بارداري لوله اي را درون لوله فالوپ مشاهده كرد. پزشك ممكن است بدليل پارگي لوله يا خونريزي، مقداري خون در حفره شكم ببينيد و يا توده اي در ناحيه لوله فالوپ يا تخمدان قابل مشاهده باشد.
ممكن است حتي با نجام آزمايشات فوق تشخيص قطعي امكانپذير نباشد. گاهي در سقط نيز علائمي مشابه ديده مي شود. بنابراين ممكن است پزشك فرد را تحت نظر بگيرد يا درخواست لاپاروسكوپي نمايد. با استفاده از لاپاروسكوپي، بهتر مي توان بارداري خارج رحمي را تشخيص داد. برش هاي بسيار كوچكي در ناحيه ناف و بخش تحتاني شكم ايجاد مي شود و پزشك داخل شكم و اعضاي لگني را با وسيله كوچكي به نام لاپاروسكوپ مشاهده مي كند. با اين روش مي توان محل بارداري خارج رحمي را پيدا نمود.
کار نهایی شما این است که یک ازمایش بتادیگر به فاصله 48 ساعت از ازمایش قبلی انجام دهیدو انجام سونوگرافی را فراموش نکنید.
اینکه بتای شما اول بالا بوده بعد کمتر شده سپس بیشتر احتمال سقط وجودداشته اما فعلا رفع شده. اگر ازمایش سوم بتا در 48 ساعت بعداز دومی انجام شده حاملگی خارج رحم نیست. در غیر اینصورت 48 ساعت بعدتکرارنمایید. موفق باشید

۲۰ / ۰۱ / ۱۳۹۲

تبسم (تایید نشده)

سلام وخسته نباشید خدمت شما،من حدود 8 ماهه که قاعدگی نامنظمی دارم دو بار سونو گرفی دادم کیست های ریز دارم هر بار که دوران درمانم کامل میشه به مدت یک ماه پریود میشم و دوباره قطع میشه تا دو سه ماه الان 55 روز از آخرین قاعدگیم میگذره من می خوام دو ماه دیگه برای بارداری اقدام کنم لطفا راهنماییم کنید که چیکار کنم؟

۲۴ / ۰۱ / ۱۳۹۲

خانم تبسم فقط باید تحت نظر متخصص باشید و داروهایتان را استفاده نمایید. از پوشیدن شلوار یا لباس زیر تنگ یا پلاستیکی به شدت خودداری نمایید . موفق باشید

۲۵ / ۰۱ / ۱۳۹۲

مهشید (تایید نشده)

سلام
من 10 /11 91 به علت نزدن قلب جنین سقط داشتم که پس از 20 روز خونریزی جنین دفع شد ( بدون کورتاژ) بعد از آن سونوگرافی بدون مشکل وضعیت رحم را گزارش داد.24/12 91 مجددا پریود شدم و خونریزی 5/1/92 قطع شد و 20/01 /92 دوباره پریود شدم و هنوز هم ادامه دارد.آیا این خونریزی ها طبیعی است بعد از سقط؟

۲۴ / ۰۱ / ۱۳۹۲

خانم مهشید متاسفم که سقط داشته اید امیدوارم که بارداری بعدی را به سلامتی و راحتی طی نمایید.درمورد مسئله تان دردرجه اول باید قرص اهن استفاده نمایید و از باردار شدن تا شش ماه خودداری نمایید. نکته دوم اینکه، نه این خونریزی طبیعی نیست یا قسمتی از جفت یا جنین باقیمانده یا نامنظمی هورمونی پیداکرده اید که باید دارو استفاده نمایید بنابراین برای تشخیص ایندوو درمان به پزشک مراجعه نمایید. شاد و بهاری باشید

۲۵ / ۰۱ / ۱۳۹۲

صفحه‌ها

برو به بالا