عضو پارسه‌گرد نیستید؟

ورزش با توپ

تعداد امتیازها: 1026
0 نفر
ورزش با توپ

توپ‌هایِ ورزشی در اندازه‌هایِ مختلفی بسته به قدِ شما وجود دارند. هنگامی که رویِ توپ می‌نشینید زانوهایتان باید کمی پایین‌تر از لگنتان قرار بگیرد. به این صورت یک زاویه 90 درجه در میانِ ران‌ها و زانوهایتان ایجاد می‌شود. اگر مبتدی هستید بهتر است توپتان کمی بزرگ‌تر و نرم‌تر باشد، این کار ورزش را کمی برایتان آسان‌تر می‌کند.
حرکتِ ورزشی با توپ:
1. رویِ توپ دراز بکشید، به طوری که قسمتِ وسط و پایینِ پشتتان رویِ توپ قرار بگیرد. دست‌هایتان را مطابقِ شکل در پشتِ سر و در امتدادِ سینه‌تان قرار دهید. حال شکمتان را منقبض کنید تا بدن‌تان را از رویِ توپ بالا بکشید. در حالی که خم می‌شوید، باید توپ را ثابت نگاه دارید.

ورزش با توپ

2. از طـرف شـکـم روی تـوپ دراز بـکشیـد، به صورتی که بدنتان با زمین زاویه 45 درجه بسازد. تـعـادل خود را توسط نوک انگشتان پا برقرار کنید. دستان خود را بـه طـرفیـن سر امتداد داده و عمل کشش را انـجـام دهید؛ گویی در حال پرواز کردن هستید. این حـالـت را برای چند لحظه حفظ کنید.

ورزش با توپ

3. رویِ زمین زانو بزنید، به طوری که توپ مقابلتان باشد و سپس رویِ آن به جلو بغلتید، به گونه ای زانوهایتان رویِ توپ قرار بگیرد. حال دستانتان را رویِ زمین قرار دهید به گونه ای که بدنتان را پشتیبانی کند. بدنتان باید در یک خطِ صاف باشد و شکمتان را به تو بکشید. دستانتان را کمی عریض‌تر از عرضِ شانه رویِ زمین قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که دست‌هایتان از آرنج خم و یا شُل نشده باشند.

ورزش با توپ

4. به صورتِ دمر به نحوی رویِ توپ دراز بکشید که توپ زیرِ لگن و پایین تنه‌تان قرار گرفته باشد. حال دستان خود را پشتِ سرتان و یا به طرفین ببرید و سعی کنید تا تعادلتان را رویِ توپ با اتکا به زانوها و انگشتانِ پا حفظ کنید. حالا کمی رویِ توپ خم شده و سپس سینه‌تان را به عقب و بالا بکشید. شانه‌هایتان را تا جایی بالا بیاورید که بدنتان در یک خطِ راست قرار بگیرد.

برای مشاهده صفحات بعد بر روی تصویر هر صفحه کلیک نمایید.
  • ورزش با توپ
  • ورزش با توپ
  • ورزش با توپ
  • ورزش با توپ
مترجم: نغمه خالقی
منبع: www.obesityhelp.com
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 1026

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
ع.پ
13:21    1392/02/25

اگر بشه کمی ورزش کنمو از این خشکی بدن دربیام بسیار خوب می شه.

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 2+2 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید