مدیتیشن برای تسکین و درمان بیماری ها

تعداد امتیازها: 1182
1 نفر
تجسم التیام یافتن سلول ها

افرادی که از بیماری معمولی، صعب العلاج یا درد رنج می برند، می توانند برای کمک به درمان خود از تکنیکهای مدیتیشن بهره ببرند.

هنگامی که نزد پزشک می‌روید و او دارویی تجویز می‌کند تا مصرف کنید، و یا نوعی درمان خاص را توصیه می‌کند، بدن شما قبل از آنکه آن دارو وارد آن شده و یا جراحی یا ورزشِ توصیه شده انجام شود، فرآیندِ شفا یافتن را آغاز می‌کند.

در مورد اکثرِ مردم تنها دیدنِ یک دکتر به میزان کافی به آن‌ها اعتماد می‌بخشد که شفا می‌یابند. بسته به پیش زمینه فرهنگی مراجع، این امر کمابیش در مورد پزشک صادق است.

 قابلیت شفایابی فوق العاده و شگفت انگیز بدن، تحت فرآیندی صورت می گیرد که «اثرِ دارونما» نامیده می‌شود. آنچه که در این اثر یا فرآیند رخ می‌دهد این است که شما ابتدا باور می‌کنید که شفا یافته‌اید و سپس واقعاً شفا می‌یابید. یعنی ذهنِ شما آن را تجسم می‌کند و سپس بدنتان به آن واقعیت می‌بخشد.

در اینجا چند روش از مدیتیشنِ «تجسم التیام یافتن سلول‌ها» را به شما ارائه می‌کنیم. قبل از شروعِ تمرین در وضعیت مناسب و راحتی قرار بگیرید، تمرینات تنفسی و آرام سازی بدن را انجام داده و ذهن و هیجاناتِ خود را تخلیه کنید تا به بهترین نحو برای انجام این مدیتیشن آماده شوید.

شما می‌توانید هر کدام از روش‌ها را به تنهایی انجام داده و سپس ترکیبی از آن‌ها را با هم انجام دهید تا التیام بدن تان اتفاق بیافتد؛ البته این امر ممکن است مدتی طول بکشد.

تجسم التیام یافتن سلول ها
  1. در ذهنتان ببینید که سلول‌های بیمار و ملتهب به سلول‌های سالم تبدیل می‌شوند. اگر در بدنتان یک ناحیه فاسد و یا آسیب دیده از سلول‌ها وجود دارد، تجسم کنید که آن‌ها تغییر کرده و به حالت طبیعی خود باز می‌گردند. ببینید که تمام بدنتان از ویژگی‌های منفی‌‌ رها شده و خالص می‌شوند. سپس خود را به صورت یک فرد بسیار سالم مجسم کنید.
  2. تجسم کنید که در بدنتان سلول‌هایی مدافع وجود دارند که به سلول‌های متجاوز و آسیب زننده حمله کرده و آن‌ها را از بین می‌برند. تجسم کنید که این سلول‌ها مانند سربازانی سلول‌هایی را که به شما آسیب می‌زنند، از بین می‌برند و تمام بدنتان خالص می‌شود. سپس خود را به صورت یک فرد بسیار سالم مجسم کنید.
  3. تجسم کنید در بدنتان سلول‌هایی وجود دارند که سلول‌های تهدید کننده را می‌خورند. ببینید که آن‌ها بافت‌های مخرب را حریصانه می‌بلعند و بدنتان را خالص می‌کنند. سپس خود را به صورت یک فرد بسیار سالم مجسم کنید.
  4. گروه‌هایی از سلول‌های سالم را تجسم کنید که با یکدیگر ترکیب شده و جایگزینِ قسمت‌های آسیب دیده می‌شوند. برای مثال اگر استخوانتان شکسته است، این سلول‌ها را در ناحیه آسیب دیده تجسم کنید که به هم می‌پیوندند و آن محل را ترمیم می‌کنند. سپس استخوانتان را ببینید که کاملاً سالم شده است.
  5. تجسم کنید که انرژی‌ التیام بخشی سراسر بدنتان را پُر می‌کند. این انرژی از یک نیروی بر‌تر منشأ گرفته است و می‌خواهد سلامتی را به شما هدیه بدهد. این انرژی مقدس در شما پُر می‌شود و در یک لحظه تمام ساختار‌های آسیب دیده را شفا داده و آن‌ها را به بهترین حالتشان در می‌آورد. آن اندام را ببینید که دیگر خوب شده است، شما خالص شده‌اید. سپس خود را به صورت یک فرد کاملاً سالم تجسم کنید.
  6. خودتان را ببینید که در مقابل خدا ایستاده، نشسته و یا به سجده رفته‌اید. سپس خداوند با یک توجه شما را شفا می‌دهد. او انرژی مثبت و الهی خود را به سمت شما می‌فرستد و به رنجِ شما خاتمه می‌دهد. ببینید که بدنتان تماماً خالص شده است. سپس خود را به صورت یک فرد کاملاً سالم تجسم کنید.
  7. یک کتاب آناتومی برداشته و به ساختار عضوی نگاه کنید که می‌خواهید التیام یابد. ببینید که این عضو در بهترین حالتِ خود به چه شکل است. هنگامی که مدیتیشن «تجسم التیام یافتن سلول‌ها» را انجام می‌دهید، آن عضو را در‌‌ همان وضعیتِ عالی تجسم کنید.
  8. اگر از درد ناحیه‌ای رنج می‌برید، این مراحل را تا جایی که ممکن است واضح، در ذهن خود تجسم کنید؛ ببینید که پایانه‌های عصبی در نقطه دردناک قرار دارند. سپس تجسم کنید که هوا یا نسیم شفابخشی از جانبِ نیرویی بر‌تر به سمتِ شما می‌وزد و شما با بینیتان آن را به داخلِ ریه‌ها فرو می‌کشید. سپس گلبول‌های قرمز این هوا را از دیواره‌های ریه‌هایتان جذب می‌کنند، در رگ‌ها به سراسرِ بدنتان جریان می‌یابند، پایانه‌های ملتهب سلول‌های عصبیتان را شفا می‌بخشند و در نهایت بدنتان از سلامتی می‌درخشد.

انواع تکنیک های مدیتیشن را در این آلبوم مشاهده کنید.

برای مشاهده صفحات بعد بر روی تصویر هر صفحه کلیک نمایید.
  • تجسم التیام یافتن سلول ها
  • تجسم التیام یافتن سلول ها
مترجم: نغمه خالقی
منبع: www.meditationsociety.com
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 1182

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 3+5 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید