عضو پارسه‌گرد نیستید؟
ماساژ صورت

ماساژ صورت

تعداد امتیازها: 945
0 نفر

 با سرم هایی که در این مطلب معرفی شده اند، خودتان صورت‌تان را ماساژ بدهید و خستگی چهره خود را از بین ببرید.

سرم پوست شیوه بسیار خوبی برای شل کردن ماهیچه‌هایی است که ظاهر در هم فشرده به خود گرفته‌اند. «با این کار خون به سطح پوست آمده، پف کردگی پوست را از بین برده و خستگی پوست را کاهش می‌دهد.» تنها چیزی که احتیاج دارید، موادی است که برای سرم صورت در زیر آمده است. ما پایه‌ای از روغن‌ دانه گل‌مغربی (حشیشه الحمار یا Evening primrose) و روغن آووکادو با روغن‌های گل رز شمعدانی، اسانس اسطوخودوس و بابونه را برای پوست‌های خشک، و روغن‌های هسته زردآلو با سرو کوهی، لیمو و روغن رزماری را برای پوست‌های چرب توصیه می‌کنیم.

چگونه؟از چانه شروع کنید، دست‌های‌تان را به شکل دایره‌های کوچکی تا گونه‌ها، اطراف چشم و پیشانی حرکت دهید. با این کار جریان خون را به حرکت انداخته و مواد مغذی بیشتری را به سمت پوست‌تان جاری می‌کنید. برای افزایش جذب این سرم با یک کمپرس گرم کار کنید. در زیر طرز تهیه چند سرم پوست برای پوست‌های مختلف که خودتان می‌توانید درست کنید، آمده است.

  • برای پوست‌های خشک

مواد لازم:

بطری 30 گرمی

روغن آواکادو 14 گرم

روغن دانه گل‌مغربی  14 گرم

اسانس رز شمعدانی  6قطره

اسانس اسطوخدوس  3 قطره

بابونه   2 قطره

طرز تهیه:

روغن آواکادو را تا نیمه بطری بریزید. روغن‌ها و اسانس‌ها را اضافه کنید، در بطری را ببندید و خوب تکان بدهید.

  • برای پوست‌های چرب

مواد لازم:

بطری 30 گرمی

روغن هسته زردآلو  14 گرم

روغن جوجوبا یا روغن فندق  14 گرم

اسانس رزماری 6 قطره

اسانس سرو کوهی 3 قطره

روغن بهار نارنج  4 قطره

طرز تهیه:

روغن زردآلو را تا نیمه بطری پر کنید. روغن‌ها و اسانس‌ها را اضافه کنید. در بطری را خوب ببندید و هم بزنید. در آن را باز کنید. 14 گرم روغن جوجوبا یا فندق را اضافه کنید و دوباره تکان بدهید.

  • برای پوست‌های حساس

مواد لازم:

بطری 30 گرمی

روغن جوجوبا 14 گرم

روغن میوه گل سرخ  14 گرم

بابونه  2 قطره

اسانس رز شمعدانی  6 قطره

طرز تهیه:

برای سرم پوست، روغن جوجوبا را تا نیمه بطری بریزید. اسانس‌ها را اضافه کنید و در آن را ببندید و تکان بدهید. 14 گرم روغن میوه گل سرخ را اضافه کنید و دوباره هم بزنید.

توصیه مشاور: بهتر است که ماساز صورت به نرمی انجام شود. برای اینکه بتوانید با عضلات بهتر کار نمایید، می توانید آناتومی ماهیچه های صورت را در اینترنت پیدا نمایید. بدین ترتیب با آگاهی بیشتری می توانید عضلات خود را به طرزی صحیح ماساژ دهید.

مترجم: مریم انصاری
منبع: www.wholeliving.com
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 945

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 1+2 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید