سرم پوست شیوه بسیار خوبی برای شل کردن ماهیچه‌هایی است که ظاهر در هم فشرده به خود گرفته‌اند. «با این کار خون به سطح پوست آمده، پف کردگی پوست را از بین برده و خستگی پوست را کاهش می‌دهد.» تنها چیزی که احتیاج دارید، موادی است که برای سرم صورت در زیر آمده است. ما پایه‌ای از روغن‌ دانه گل‌مغربی (حشیشه الحمار یا Evening primrose) و روغن آووکادو با روغن‌های گل رز شمعدانی، اسانس اسطوخودوس و بابونه را برای پوست‌های خشک، و روغن‌های هسته زردآلو با سرو کوهی، لیمو و روغن رزماری را برای پوست‌های چرب توصیه می‌کنیم.

چگونه؟از چانه شروع کنید، دست‌های‌تان را به شکل دایره‌های کوچکی تا گونه‌ها، اطراف چشم و پیشانی حرکت دهید. با این کار جریان خون را به حرکت انداخته و مواد مغذی بیشتری را به سمت پوست‌تان جاری می‌کنید. برای افزایش جذب این سرم با یک کمپرس گرم کار کنید. در زیر طرز تهیه چند سرم پوست برای پوست‌های مختلف که خودتان می‌توانید درست کنید، آمده است.

  • برای پوست‌های خشک

مواد لازم:

بطری 30 گرمی

روغن آواکادو 14 گرم

روغن دانه گل‌مغربی  14 گرم

اسانس رز شمعدانی  6قطره

اسانس اسطوخدوس  3 قطره

بابونه   2 قطره

طرز تهیه:

روغن آواکادو را تا نیمه بطری بریزید. روغن‌ها و اسانس‌ها را اضافه کنید، در بطری را ببندید و خوب تکان بدهید.

  • برای پوست‌های چرب

مواد لازم:

بطری 30 گرمی

روغن هسته زردآلو  14 گرم

روغن جوجوبا یا روغن فندق  14 گرم

اسانس رزماری 6 قطره

اسانس سرو کوهی 3 قطره

روغن بهار نارنج  4 قطره

طرز تهیه:

روغن زردآلو را تا نیمه بطری پر کنید. روغن‌ها و اسانس‌ها را اضافه کنید. در بطری را خوب ببندید و هم بزنید. در آن را باز کنید. 14 گرم روغن جوجوبا یا فندق را اضافه کنید و دوباره تکان بدهید.

  • برای پوست‌های حساس

مواد لازم:

بطری 30 گرمی

روغن جوجوبا 14 گرم

روغن میوه گل سرخ  14 گرم

بابونه  2 قطره

اسانس رز شمعدانی  6 قطره

طرز تهیه:

برای سرم پوست، روغن جوجوبا را تا نیمه بطری بریزید. اسانس‌ها را اضافه کنید و در آن را ببندید و تکان بدهید. 14 گرم روغن میوه گل سرخ را اضافه کنید و دوباره هم بزنید.

توصیه مشاور: بهتر است که ماساز صورت به نرمی انجام شود. برای اینکه بتوانید با عضلات بهتر کار نمایید، می توانید آناتومی ماهیچه های صورت را در اینترنت پیدا نمایید. بدین ترتیب با آگاهی بیشتری می توانید عضلات خود را به طرزی صحیح ماساژ دهید.

نام مترجم: 
مریم انصاری
منبع : 
www.wholeliving.com

کلیدواژه‌هابا کلیک روی هر کلمه به مطالب مرتبط با آن دسترسی پیدا می‌کنید

دوست گرامی برای افزودن دیدگاه خود نیاز به ورود یا نام‌نویسی در سایت پارسه‌گرد دارید.

برو به بالا