انگیزه همان نیرویی است که شما را واداربه شروع  می کند، وعادت چیزی است که شما را در راه  به پیش می‌برد (جیمز راین)
می دانستید معمولاً ۲۱ روز طول می‌کشد تا ذهن ما یک عادت خوب را تقویت کند؟ پس تمام چیزهایی که از سرِ عادت انجام می‌دهید، همینطور بوده‌اند و اگرچه عادات بد را نمی‌توانید در عرض چند ساعت تغییر دهید، اما می‌توانید عادات جدید را جایگزین آن‌ها کنید. این عادات جدید باید حداقل ۲۱ روز انجام شوند تا تقویت و تحکیم شوند. به طور ایده آل آن‌ها را هر روز در زمانی مشابه و یا به عنوان اولین کار در صبح یا آخرین کار در شب انجام دهید.
حالا فکر کنید ببینید چه عادات خوبی را می‌توانید در ۲۱ روز آینده کسب کنید؟ درواقع هر چیزی که دوست داشته باشید! الان چه تاریخی است؟ اگر از همین حالا شروع کنید ۲۱ روز دیگر می‌توانید عادات مثبت و جدیدی را به دست بیاورید که زندگی شما را پربار و غنی می‌کنند. بیابید با چند پیشنهاد شروع کنیم.
۱) مدیتیشن و تجسم
این کار فوق العاده است و عالیترین سطح موفقیت را ارائه می‌دهد. اگر بتوانید دوبار در روز فقط به مدت ۱۰ دقیقه برای مدیتیشن و تجسم وقت بگذارید، به شما اطمینان می‌دهم که زندگی و جهان غنی تری خواهید داشت. اگر همینطور ادامه دهید، می‌بینید که انجام مدیتیشن برایتان راحت و راحت‌تر می‌شود و فایده‌های آن را به دست می‌آورید. همچنین احتمالاً بعد از مدتی دلتان می‌خواهد که بیش از ۵ دقیقه مدیتیشن کنید. این خوب است و هر چقدر زمان که می‌خواهید صرف کنید. مدیتیشن هنگام عصر راهی عالی برای آرامش یافتن بعد از یک روز کار سخت و پاک کردن و آرام کردن ذهنتان قبل از خواب است.
در مورد تجسم، پیشنهاد می‌کنم صبح را به آن اختصاص دهید، چون تجسم می‌تواند این امکان را به شما بدهد که روی آنچه می‌خواهید برای آن روز به دست آورید، تمرکز کنید. به یاد داشته باشید که این ما هستیم که افکارمان را جذب می‌کنیم، پس خیلی مهم است که هر روز زمان مختصری را بگذارید و به روزی که در پیش دارید فکر کنید و تجسم کنید همه چیز خوب پیش می‌رود. خودتان را مجسم نمایید که تمام چیزهایی را که می‌خواهید به دست بیاورید با راحتی و آرامش انجام می‌دهید. این راهی عالی برای شروع روز و داشتن حالی خوش است.

 توصیه مشاور: از انجاییکه شب قبل از خواب به هر چیزی فکر کنیم مغز ما در طول شب آنرا پردازش می کند بهتراست یادگیری لغات جدید یا تجسم ایده ال های خود را نیز در ان زمان انجام دهیم.

 ۲) مطالعه روزانه
مطالعه روزانه برای ۲۰ تا ۳۰ دقیقه را باید در اولویت های کار خود قرار دهیم. منظورم خواندن روزنامه یا ستون شایعات در مورد افراد مشهور نیست، بلکه منظورم کتاب‌هایی است که می‌توانند زندگی شما را غنی کنند. به یاد داشته باشید که همیشه کسی قبل از ما بوده که همین مسائلی را که ما با آن‌ها مواجهیم را تجربه کرده است و در مورد آن‌ها تجربیات خود را به نگارش در اورده است.
مردمِ قبل از ما قبلاً با هر مسئله یا مشکلی که تا به حال داشته‌اید، سروکار داشته‌اند. چه مواردی را باید مطالعه نمایید؟ خب بگذارید یک نگاهی بیندازیم؛ زندگی نامه‌ها نقطه شروعی عالی هستند. من اخیراً «زندگی نامه هاروکی موراکامی» را خواندم و واقعاً لذت بردم. از درک اینکه کسی چطور با مشکلات در زندگیش سروکار داشته و خیلی چیز‌ها را تجربه کرده است، چیزهای زیادی یاد گرفتم. کتاب‌های دیگری مثل «فکر کنید و ثروتمند شوید» نوشته ناپلئون هیل و «روان-سایبرنتیک» نوشته مکسول مالتز، هردو کتاب‌های عالی خودسازی هستند و می‌توانند اثری عمیق روی زندگی شما داشته باشند. یک کتاب عالی و تاثیرگذار دیگر، «بزرگ‌ترین تاجران جهان» نوشته اگ ماندینو است که داستانی بی‌زمان است که از وقتی که در سال ۱۹۶۸ نوشته شد، منجر به موفقیت بسیاری افراد شد. تمام این کتاب‌ها این امکان را به شما می‌دهند تا از زنان و مردان بزرگی که قبل از ما بوده‌اند، درس بگیرید و به سادگی با عادت کردن به مطالعه روزانه از خِرَد آن‌ها استفاده کنید!
۳) ورزش
بدن ما برای تحرک ساخته شده است. عادت سومی که پیشنهاد می‌کنم این است که یک نوع ورزش را هر روز انجام دهید؛ چه چندتا شنا و درازنشست باشد، چه ۴۰ دقیقه وزنه زدن، فرقی ندارد. آنچه مهم است این است که اکثر روزهای هفته جریان خون را به خوبی به گردش و قلب را به گردش دربیاورید. افراد خیلی زیادی گرفتار شغل‌های بی‌تحرک و یکجا نشین هستند که به معنای واقعی هیچ گونه حرکتی ندارند، به غیر از اینکه برای خوردن یک قهوه یا اسنک ناسالم بیرون می روند. قرار نیست اینطوری زندگی کنیم. شنا را امتحان کنید، قبل از صبحانه به یک پیاده روی ۳۰ دقیقه‌ای بروید، یوگا را شروع کنید یا یک نوع از هنرهای رزمی را امتحان کنید. حرکت و ورزش باید با تفریح همراه باشد و به سادگی با زندگی روزانه شما مطابقت یابد، نه اینکه یک کار سخت و طاقت فرسا باشد. من خودم ورزش سخت فقط را یکی دو بار در هفته انجام می‌دهم، اما سعی می‌کنم همیشه یک پیاده روی طولانی یا همچین چیزی را در بیرون انجام بدهم. روزهایی که پشت میزم تمام روز گیر افتادم و تنها حرکتم برای رفتن برای خوردن غذاست، احساس وحشتناکی دارم که ازش متنفرم. چیزی که درمی یابید این است که وقتی یک عادت را در خودتان رشد می‌دهید، این زمان است که شما را پیدا می‌کند به جای اینکه شما به دنبال زمان باشید و این واقعاً شگفت انگیز است.
۴) تداوم و پشتکار
شما می‌توانید عادات جدید را در مورد هرچیزی که دوست دارید ایجاد کنید، چه چیزی به کوچکی ترک عادت جویدن ناخنتان یا چیزی به بزرگی ترک سیگار. فقط به یاد داشته باشید که ۲۱ روز اول سخت‌ترین است و بعد از آن ذهنتان برنامه ریزی مجدد می‌کند و همه چیز آسان می‌شود. هر روز زمانی را صرف اجرای عادت‌‌هایتان کنید و آن‌ها را با ایمان و اعتقاد تمرین کنید. می‌بینید که زندگیتان بهبود یافته و پربارتر می‌شود.

شرایط زندگی خود را بهتر کنید و از آن کمال استفاده را ببرید.

نام مترجم: 
عارفه خوش نیت

دیدگاه‌ها

4 اثر اسکاول شین و قانون توانگری کاترین پاندر رو هم من پیشنهاد می کنم در طی روز ی نگاهی بهش بندازین.

۰۷ / ۱۰ / ۱۳۹۲
برو به بالا