عضو پارسه‌گرد نیستید؟
درمان بواسیر

درمان بواسیر (هموروئید)

تعداد امتیازها: 1430
0 نفر

با استفاده از این گیاهان می توانید درد بواسیر (هموروئید) خود را کاهش دهید.

بواسیر (هموروئید) به دلیل تورم و التهاب رگ‌های خونی، در داخل یا خارج از رکتوم (راست روده) رُخ می‌دهد. معمولاً این مشکل دردناک در اثر یبوست‌های سخت، بارداری یا وارد شدن فشار زیاد در اثر تخلیه مدفوع رُخ می‌دهد که این موارد می‌توانند باعث وارد شدن فشار زیاد به رگ‌های خونی و التهاب آنها شوند. بیماری‌های خاص کبدی نیز می‌توانند منجر به وارد شدن فشار به این رگ‌ها و بواسیر (هموروئید) شوند.

انواع بواسیر (هموروئید)‌ها

2 نوع از بواسیر (هموروئید) وجود دارد. بواسیر (هموروئید) داخلی و بواسیر (هموروئید) خارجی.
بواسیر (هموروئید) داخلی: این نوع از بواسیر (هموروئید) تنها در صورتی که شدید باشد، احساس یا دیده می‌شود. بواسیر (هموروئید)‌های داخلی به اندازه بواسیر (هموروئید)‌های خارجی دردناک نیستند با خونریزی‌های بدون درد در زمان حرکات روده (مدفوع کردن) دیده می‌شوند.
بواسیر (هموروئید) خارجی: بواسیر (هموروئید)‌های خارجی به آسانی دیده و احساس می‌شوند. این نوع از بواسیر (هموروئید)‌ها بی‌‌‌نهایت دردناک‌اند و درد شدید و غیر قابل تحملی را هنگام مدفوع کردن ایجاد می‌کنند. افرادی که چنین بواسیر (هموروئید)ی دارند، ممکن است حتی در نشستن نیز احساس ناراحتی کنند. علائم رایج این نوع بواسیر (هموروئید)، احساس سوزش، خارش، وجود خون در مدفوع، درد شدید و بافت یا برآمدگی نرم بیرون آمده از مقعد است.

درمان‌های گیاهی برای بواسیر (هموروئید)

بواسیر (هموروئید) می‌تواند به آسانی به وسیله بسیاری از گیاهان نیرومند دارویی درمان شود؛ در اینجا به این گیاهان اشاره می‌کنیم:
1. انجیر خشک: انجیر خشک بهترین چاره برای درمان بواسیر (هموروئید) است. 4 تا 5 انجیر خشک بردارید و آنها را در یک فنجان آب به مدت یک شب خیس کنید. سپس صبح روز بعد انجیر‌های خیس خورده را به همراه آبی که در آن خیس خورده‌اند، با معده خالی بنوشید تا از بواسیر (هموروئید) دردناک رهایی یابید.
2. تربچه: تربچه یکی از بهترین گیاهانی است که به درمان بواسیر (هموروئید) کمک می‌کند. یک تربچه بردارید و خمیری نرم از آن درست کنید. این خمیر را با یک قاشق غذاخوری شیر مخلوط کنید. سپس این مخلوط گیاهی را روی منطقه ملتهب قرار دهید. این کار به درمان احساس خارش و سوزش کمک خواهد کرد. آب تربچه در درمان درد و ناراحتی ناشی از بواسیر (هموروئید) داخلی یا خارجی بسیار مؤثر است. یک ترب بردارید و آب آن را بگیرید، سپس یک نصفه لیمو داخلش بچکانید و مقداری نمک اضافه کنید تا مزه دار شود. شما می‌توانید تأثیر شگفت‌انگیز این نوشیدنی را پس از چند روز احساس کنید. با این حال، یکی دیگر از راه‌های استفاده از تربچه، این است که یک تربچه سفید تهیه کرده و به طور کامل رنده کنید. این تربچه رنده شده را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید. این درمان نیز برای بواسیر (هموروئید) مؤثر است.
3. گشنیز: گشنیز دارای اثرات خنک کننده بدن است. یک مشت برگ تازه گشنیز تهیه کنید. از این برگ‌ها یک قاشق غذاخوری آب گشنیز تهیه کنید. سپس به آب گشنیز یک قاشق چای خوری شکر اضافه کنید. این داروی گیاهی را سه بار در روز مصرف کنید (بخورید). شما همچنین می‌توانید یک قاشق مرباخوری تخم گشنیز را در طول شب در یک فنجان آب خیس کنید. سپس این آب که در آن تخم گشنیز‌ها را خیس کرده‌اید، در صبح با معده خالی بنوشید. این کار باعث می‌شود که دیگر در مدفوع خود خون نبینید. از خواص گشنیز بیشتر بدانید.
4. دانه زیره سبز: یک قاشق مرباخوری دانه زیره سبز را به مدت یک شب در یک فنجان آب خیس کنید. سپس صبح روز بعد این آب را به همراه زیره‌های داخل آن بنوشید تا از مزایایی که این گیاه در مقابله با اثرات مخرب بواسیر (هموروئید) دارد بهره‌مند شوید.
شما همچنین می‌توانید به طور روزانه از نوشیدنی‌های سالم، مغذی و مفید برای بواسیر (هموروئید) مانند شیر و عسل و آب نارگیل برای کمک به کنترل و بهبود بواسیر (هموروئید)تان استفاده کنید.

درمان گیاهی برای یبوست را اینجا بخوانید.

مترجم: نغمه خالقی
منبع: www.theherbdepot.com
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 1430

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
baran
14:36    1395/01/29

آیا برای آب کردن گوشت اطراف مقعد راهی وجود داره


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
محدثه سپهر اریا
18:27    1394/11/26

سلام من یک زایده خارجی بزرگ دارم احساس درد ندارم یه ندرت سوزش احساسمیکنم ولی زایده از حد نساب بزرگ تر شده اس میخواستم بدونم به جز عمل راه دیگه ای هم برای درمان داره یا نه بعد از عمل بازهم اثرات این زایده بزرگ میمونه یا نه؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
Azadeh
22:54    1394/07/10

سلام خسته نباشین من مدت 4 ماهه خارش خیلی شدیدی در ناحیه مقعد شده ام .که با خارش زیاد مخصوصا در شب باعث زخم حتی میشوم علت چیست؟آیا بواسیر است؟؟؟؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
ساناز
14:47    1394/01/20

من حدود2 ساله یه توده اندازه نخود در داخل نزدیک مقعدم احساس میکنم که گاهی باعث درد هنگام دفع،همراه خون روی مدفوع وکمی متورم شدن همین توده هست که دردش ساعتهاطول میکشد.به نظرشمابه جراحی نیازدارم؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
سمیع
00:59    1393/11/12

افراد بواسیری برای شستشوی مقعد از آب گرم یا سرد استفاده کنند؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
ارمان
10:26    1393/09/30

سلام خسته نباشید ؛من حدود ۱ساله که این بیماری رو تحمل میکنم تو مهمونی خیلی بیشتر اذیت میشیم برا نشستن؛باد هم تو رودهام زیاده و کنترل کردنش برام سخته تو نشستن؛


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
علیرضا کاری (متخصص گیاهان دارویی)
12:15    1393/10/01

سلام شما استرس دارید باید قبل از مهمونی یا اجتماعات خودتونو تخلیه کنید و یه چیزی بخورید تا معده تون کمی پر باشه .....این برای نفخ ولی مشکل دیگه هم دارید مثل بواسیر یا نه


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
حسام
04:14    1393/09/21

سلام.من 18 سالمه و چندوقت پیش خون دفع میکردم .اما دیروز یه جوش{مقعدی} نزدیکی مقعدم پیدا کردم.زیاد درد نمیکنه اما راه درمانش چیه بدون جراحی؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
علیرضا کاری (متخصص گیاهان دارویی)
12:12    1393/09/25

کمی زاج سفید را در اب حا کنید و درون ان بنشینید هفته ای سه بار ....غذا های روان و نرم کننده میل کنید گوشت و سرخ کردنی استفاده نکنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
Ziba
02:49    1393/07/09

سلام .من زايده ي بزرگي در مقعدم دارم و اكثر وقتها هم هنگام دفع درد شديدي دارم،گاهي هم خارش.ميخوام بدونم درمان قطعي اين بيماري چيه؟آيا با عمل ١٠٠٪ خوب ميشم يا اينكه باز هم آثارش ميمونه.من خيلي از اين بابت ناراحتم..لطفا اگر پزشك خيلي خوب يا جراح با وجدان سراغ داريد معرفي كنيد.مرسي


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
بهنام
22:20    1393/05/11

سلام من بواسیر خارجی گرفتم رفتم دکتر گفت باید عمل بشه اما نمیخوام عمل کنم راهی هست که بدون عمل کردن درمان بشم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
رویال
01:03    1393/08/04

مصرف هندوانه کوهی بهترین درمان خوراکی است


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
امیر
11:38    1393/03/20

سلام انشالله که این درمان شما تاثیر بذاره خیلی از بواسیر رنج میکشم دکترهاهم جوابم کردن. تشکر


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
امیر همراهی
23:55    1392/12/19

لطفا درمورددرمان بواسیرمطالب مفیدتری درسایت گذاشته شود.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
آریا ایرانی
15:41    1392/11/30

سلام من به مدت دو ماه است که خون دفع میکنم البته آزمایش که دادم گفتند احتمال دارد بواسیر یا شقاق باشد البته من هیچ درد یا سوزش یا خارشی احساس نمیکنم و با تجویز دکتر شروع به استفاده از شربت لاکتولوز و قرص سیلاکس وپماد لیدو کائین اچ کردم وهم داخل محلول بتادین و آب گرم نشستم ولی یکی از اقوام به من توصیه کرد که از تخم گشنیز استفاده کنم و روی یخ هم 3 بار در روز بنشینم نظر شما چیست؟ با تشکر. ایرانی


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
علیرضا کاری (متخصص گیاهان دارویی)
11:09    1392/12/03

سلام روی یخ نشستن دردی رو دوا نمیکنه اگه شقاق یا بواسیر باشه شما میتونید از دارو های گیاهی استفاده منید تا مشکل حل بشه پماد لیدو هم فقط برای بی حسی و درد ناحیه هستش اینایی که گفتین هیچ تاثیر درمانی نداره

باید داروی اختصاصی استفاده کنید
و اگر خون ریزی مربوط به روده باشه که کار خیلی سخت تر و مهم تر خواهد شد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
الی
18:07    1392/09/07

ازمطالب خوبتان ممنون

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 1+8 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید