خودتان در خانه پدیکور انجام دهید

گام اول: لاک روی ناخن‌‌هایتان را کاملاً پاک کنید.

قبل از هر چیز نکاتی برای داشتن ناخن‌های سالم را بخوانید. برای این کار از یک پاک کننده خوب استفاده کنید و با پنبه این کار را انجام دهید. اگر لاکتان به راحتی پاک نمی‌شود، پنبه آغشته به ماده پاک کننده را روی ناخن‌های خود فشار دهید و بگذارید خیس بخورد.
اگر لکه‌ای روی ناخن‌‌هایتان هست می‌توانید با استفاده از خمیر دندان آن‌ها را پاک کنید؛ به طور کلی خمیر دندان موثر واقع می‌شود. به جای خمیر دندان می‌توانید برای زدودن لایه بیرونی زرد شده از آب لیمو یا روغن اسطوخدوس استفاده کنید.

گام دوم: مرتب کردن و سوهان زدن به ناخن‌ها
اضافه ناخنتان را به شکل دلخواه‌ بگیرید. از یک ناخن گیر خوب و با کیفیت استفاده کنید. از اینکه ناخن‌‌هایتان از سرانگشت پا‌ها بیرون نزده است، اطمینان حاصل کنید.
اگر می‌خواهید ناخن‌‌هایتان شکل مربع داشته باشند، دریک جهت آن‌ها را بگیرید تا صاف شوند و گوشه‌های آن کمی گرد شود. قسمت‌هایی را که ممکن است باعث فرو رفتن ناخن در پوست شود، نگیرید.

گام سوم: خیساندن پا‌ها
یک لگن بزرگ را بردارید و آن را با آب گرم پر کنید. کمی نمک حمام، روغن عطر درمانی مورد علاقه‌تان یا نمک فرنگی (Epsom salt) در آن بریزید و پا‌هایتان را برای حداقل 10 دقیقه در لگن قرار دهید. هرچه ترک و پینه پا‌هایتان بیشتر باشد، باید آن‌ها را به مدت بیشتری در لگن قرار دهید.
همچنین می‌توانید همراه روغن‌های خالص گیاهی و نمک، ¼ پیمانه شیر را به آب اضافه کنید. اسید لاکتیک موجود در شیر پوست‌های مرده را شل می‌کند.

گام چهارم: چیدن پوست دور ناخن
از بین برنده پوست دور ناخن (cuticle remover) را به ته ناخن‌‌هایتان بمالید. بگذارید 1 دقیقه بماند سپس با استفاده از چوب پرتقال (orange wood stick) با حرکت دورانی و آرام آن را به تمام قسمت‌هایی بمالید که پوست و ناخن باهم در تماس هستند. حواستان باشد که فقط پوست روی ناخن را برداید و با گوشت پا تماس نداشته باشد.

گام پنجم: ساییدن پا‌ها
برای زدودن پوست‌های مرده پاشنه و پنجه پا از یک ماده ساینده بدن (اسکراب بدن) لایه بردار یا ساینده پا استفاده کنید یا با سنگ پای خیس این کار را کنید. پنجه، کف، کنار پاشنه و اطراف انگشتتان را بسابید. و شعار پدیکور را به یاد داشته باشید که: «فقط پوست را صاف و نرم کنید، آن را نَکَنید.» اگر پوستتان قرمز روشن شد، دیگر ادامه ندهید؛ این نشان می‌دهد که خیلی محکم سابیده‌اید. نگران نباشید فقط دیگر به سابیدن ادامه ندهید. طبیعت به دلایلی پوست سفتی به این ناحیه از بدن بخشیده است.

گام ششم: مرطوب کردن
پا‌ها و بین انگشتان آن‌ها را با یک حوله خوب کاملاً خشک کنید. سپس یک کرم خوب پا را به پا‌ها و ماهیچه‌های ساق پا بمالید. همچنین با روغن خوب مخصوص پوست دور ناخن، این ناحیه را دوباره مرطوب کنید.

گام هفتم: لاک زدن
برای زدودن هر گونه روغن اضافی روی ناخن و نیز پوست دور آن، از استون استفاده کنید. یک لایه آستر نازک با 3 ضربه بزنید. یکی در وسط ناخن و یکی در هر دو طرف. هرگز به پوست دور ناخن لاک نزنید. 1 دقیقه صبر کنید سپس دو لایه از لاک مورد علاقه‌تان بزنید و بعد با یک لایه نهایی نازک این کار را به پایان برسانید.

حداقل 40 دقیقه صبر کنید تا لاک خشک شود
بعد از خشک شدن لاک یک روغن مرطوب کننده روی ناخن‌ها اسپری کنید (این نوع روغن را می‌توانید از فروشگاه لوازم آرایش تهیه کنید). این اسپری لاکتان را ثابت کرده و پوست دور ناخنتان را مرطوب می‌کند.

دوست گرامی برای افزودن دیدگاه خود نیاز به ورود یا نام‌نویسی در سایت پارسه‌گرد دارید.

برو به بالا