عضو پارسه‌گرد نیستید؟
میوۀ آووکادو

آووکادو

تعداد امتیازها: 1832
0 نفر

آووکادو یکی از سالم ترین و مفیدترین میوه های جهان است و یک منبع بسیار غنی انرژی محسوب می شود.

با این که آووکادو یک غذای سالم و یکی از مفیدترین میوه های جهان است، سؤال اینجاست که چگونه میوه ای که اینقدر چربی دارد می تواند مفید باشد؟ همه چیز بخاطر نوع چربی آن است.

میوۀ آووکادو، کالری و چربی فراوانی را در خود جای داده است، که بطور میانگین در یک برشِ آن، 289 کالری انرژی، و 24 گرم چربی وجود دارد، که از آن 24 گرم چربی فقط 4 گرم آن چربی اشباع شده است. این چربی باعث افزایش کلسترول خوب خون و کاهش کلسترول بد خون می شود. موادی که در آووکادو وجود دارد باعث کاهش امراض قلبی و سرطان پروستات و نیز باعث کاهش ابتلا به بیماری های چشمی می شود.

در هر 30 گرم آووکادو بیشتر از تمامی میوه های دیگر فیبر وجود دارد. هر آووکادو بطور میانگین 14 گرم فیبر دارد و نیز حاوی پروتئین بیشتری نسبت به میوه های دیگر می باشد که به عنوان یک منبع بسیار غنی انرژی محسوب می شود.

هنوز قانع نشده اید؟ علاوه بر این ها آووکادو حاوی انواع ویتامین B، بتا کربنات، منیزیم، ویتامین Eو ویتامین Kاست. این مواد به حفظ سلامتی شما کمک می کنند. آووکادو حتی بیشتر از موز حاوی پتاسیم بوده که ثابت شده در کاهش فشار خون بسیار مؤثر است. همچنین حاوی آنتی اکسیدانتهای قوی می باشد.

با دانستن تمام این مزایا دیگر میزان کالری آن به چشم نمی آید؛ می توانید آن را با گوشت قرمز یا ماهی نیز میل نمایید.

توصیه مشاور: می توان اووکادو را به صورت برشهای مربع شکل در اورده و در سالاد خود بریزید، بدین ترتیب یک سالاد مقوی و پر انرژی خواهیدداشت.

مترجم: امیر ماتیو علوی
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 1832

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
d
17:20    1394/10/14

salam chetor mitavan avokado ra ke nares ast va modate ziadi dar yakhchal boode ra reside kard?

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 9+3 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید