گوشت سرخ‌شده با فلفل دلمه‎ای

گوشت سرخ‌شده با فلفل دلمه

تعداد امتیازها: 687
1 نفر

گوشت سرخ‎شده با فلفل دلمه‎ای‎ رنگی، طعم خوبی از گوشت را برای ذائقه شما فراهم می‌آورد.

مناسب برای :4 نفر

زمان آماده سازی : کمتر از 1 ساعت

در این دستور تنها لازم است زمان کافی برای خوب سرخ کردن گوشت‎ها (طرز پخت فیله گوسفند با فلفل دلمه) داشته باشید.

به جای 1 عدد گوجه‎فرنگی که در مواد اولیه آمده می‌توانید از 12 عدد گوجه گیلاسی استفاده کنید. 

مواد لازم: 

گوشت راسته گوسفند

450 گرم

گوجه‎فرنگی

1 عدد

فلفل دلمه‎ای متوسط

2 عدد

پیاز کوچک

1 عدد

سیر تازه

1 حبه

سس ورسترشایر

1 قاشق سوپخوری

روغن زیتون

به مقدار لازم

فلفل سیاه تازه آسیاب‌شده

به مقدار لازم

نمک

به مقدار لازم

طرز تهیه:

  1. توجه داشته باشید یکی از فلفل دلمه‎ای‎ها قرمز و دیگری سبز باشد تا جلوه زیباتری به غذا دهد، فلفل دلمه‎ای را به شکل باریکه‎های نواری نیم سانتی برش دهید.
  2. پیاز را به صورت باریک و حلقه‎ای برش دهید. سیرها را ریز خرد کنید.
  3. گوشت راسته گوسفند را پاک کنید (از فیله گاو هم می‎توانید استفاده کنید).
  4. گوشت را به نمک و فلفل آغشته کرده، سیر را بر روی سطح گوشت‎ بمالید.
  5. ورقه گوشت را بین دو ورقه پلاستیکی قرار دهید. با کمک گوشتکوب، گوشت‎ها را بکوبید تا ضخامت آنها به نیم سانتی‎متر برسد. اجازه دهید تا حدود 10 دقیقه بر روی سیر بماند تا طعم آن را جذب خود کند. سپس گوشت را به شکل نوارهای 1.5 سانتیمتری برش دهید.
  6. در همین حال 2 قاشق سوپ‎خوری روغن را در یک تابه بزرگ بر روی شعله متوسط گذاشته، حلقه‎های پیاز را به همراه فلفل دلمه‎ای اضافه کنید و همراه با تفت دادن حدود 1 تا 2 دقیقه سرخ کنید. گوجه‎ خردشده را اضافه کنید و یک دقیقه  همراه پیاز و فلفل ذلمه‌ای سرخ کنید. مخلوط تابه را در کاسه‎ای جداگانه  خالی کرده و گرم نگه دارید.
  7. 2 قاشق سوپخوری دیگر روغن را در تابه بر روی شعله متوسط تا زیاد حرارت دهید تا اینکه روغن داغ شود (حواستان باشد دود روغن بلند نشود). نوارهای گوشت را اضافه کنید و بدون تکان دادن اجازه دهید سطح گوشت قهوه‎ای رنگ شود اما هنگامی که حداقل یک طرف گوشت قهوه‎ای رنگ شد، شروع کنید به تفت دادن و برای کمتر از یک دقیقه گوشت را سرخ کنید (حالت نیمه پخته). سبزیجات و سس ورسترشایر را اضافه کنید و 30 ثانیه دیگر تفت دهید. سپس تابه را از روی شعله برداشته و کنار بگذارید.
  8. می توانید این غذا را تنها سرو کنید (که در این‌صورت کربوهیدرات آن پایین خواهد بود) یا با برنج همراه با نمک و فلفل میل کنید. 
  9. طرز پخت فیله گوسفند با فلفل دلمه را یاد گرفتیم.
مترجم: خوش نیت
منبع: simplyrecipes.com
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 687

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 8+6 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید