عضو پارسه‌گرد نیستید؟
کیک‎های رنگی توپی

کیک چوبی

تعداد امتیازها: 1404
0 نفر

کیک‌های چوبی رنگی با طعم کیک و شکلات برای جشن تولد بچه‌ها همراه با آب‎میوه‎های مختلف، بچه‌ها و حتی بزرگترها را به‌سمت خود جلب می‎کند.

مناسب برای :12 نفر

زمان آماده سازی : بیش از 1 ساعت

می‌توانید بجای درست کردن کیک‎شکلاتی آنرا به‌صورت آماده از سوپرمارکت‎ها تهیه کنید؛ فقط باید این کیک خوشمزه باشد چون طعم نهایی را کنترل می‌کند.
شکلات‎های شما هر رنگی که دوست داشته باشید می‎توانند داشته باشند اما هرچه رنگ کیک و روکش شکلاتی آن متفاوت‌تر باشد ترکیب زیباتری برای شما می‌سازند.
زمان درست کردن کیک چوبی شکلاتی با پختن کیک و کاور کردن‎شان با شکلات مورد علاقه‌،بیش از 1 ساعت خواهد بود؛ اما اگر کیک آماده داشته باشید حداکثر 40 دقیقه زمان نیاز دارید.

مواد لازم:

کیک شکلاتی

500 گرم

شکلات سفید

450 گرم

شکلات

80 گرم

طرز تهیه:

  1. کیک شکلاتی را مطابق دستور آماده کنید.
  2. بعد از آماده‌شدن کیک و در حالت گرم (نه خیلی گرم چرا که در آن صورت دارای چسبندگی بوده و مناسب نخواهند بود) کیک را خرد می‌کنیم..
  3. 80 گرم شکلات را کمی ذوب کرده و با پودر کیک مخلوط می‌کنیم تا کاملا مخلوط شوند و به آن چسبندگی بدهد. اگر می‌خواهید توپ‌های رنگی داشته باشید می‌توانید در این مرحله رنگ خوراکی به مخلوط اضافه کنید. توجه داشته باشید که شکلات مایع را کم‌کم به مخلوط اضافه کنید تا زیاد شل نشود چون در اینصورت کیک توپی روی چوب باقی نمی‌ماند.
  4. شکلات سفید را با روش بن‌ماری ذوب می‎کنیم.
  5. با استفاده از قاشق مخصوص یا پیمانه بستنی (اسکوپ) یا قاشق گرد و گودی و یا با یک ملاقه کوچک، توپ‎های کوچک با اندازه‌های یکسان از مخلوط کیک برداشته و کاملا با دست گرد می‌کنیم.
  6. خلال‌دندان یا سیخ چوبی یا چوب‌بستنی را داخل مایع شکلات فرو می‎بریم و تا نیمه داخل توپ کیک فرو می‌بریم.
  7. سپس توپ‌ها را از چوب گرفته و داخل مایع شکلاتی فرو می‌کنیم و درمی‌آوریم. بعد کیک‌های چوبی را روی کاغذ روغنی روی یک سینی گذاشته و داخل یخچال می‌گذاریم تا شکلات سطح توپ‌ها منجمد شود.
  8. وقتی توپ‌های کیک را با شکلات آغشته کردیم می‌توانیم با ترایفل‌های رنگی تزئین کنیم و بعد داخل یخچال قرار دهیم.
  9. توجه داشته باشید که اگر شکلات سطح کیک‌ها زیاد سرد شود یا یخ ببندد، ممکن است ترک بردارد.
مترجم: خوش نیت
منبع: www.sharonblog.com
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 1404

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
N.P
16:46    1392/02/09

ایده خیلی خوبیه مرسی.

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 7+10 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید