کوکی گردوئی

کوکی گردوئی

تعداد امتیازها: 505
1 نفر

با موادی محدود و کمی دقت یکی از بهترین کوکی های خوشمزه و مقویی را که تاکنون خورده اید درست کنید.

مناسب برای :

زمان آماده سازی :

با موادی محدود و کمی دقت یکی از بهترین کوکی های خوشمزه و مقویی را که تاکنون خورده اید درست کنید.

با این مقدار مواد می توانید برای 11 تا 13 نفر، در مدت 25 تا 30 دقیقه کوکی های خوشمزه ای درست کنید و پس از خنک شدن برای مدت زمان بیشتر کوکی ها را در ظرف در بسته در یخچال نگه داری کنید. کوکی در ظرف در بسته در دمای محیط خراب نمی شود ولی گردوی موجود در آن حشرات را به سمت خود می کشاند به همین دلیل توصیه می شود در یخچال نگهداری شود.

مواد لازم:               

آرد گندم

1 پیمانه

نمک

½ قاشق چایخوری

کره

1 پیمانه

شکر قهوه ای

¾ پیمانه

زرده تخم مرغ

1 عدد بزرگ

گردوی خرد شده

پیمانه

گردوی نصف شده

برای تزئین

 طرز تهیه:
  1. فر را با دمای 175 درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا گرم شود. در یک ظرف کوچک، آرد و نمک را با هم الک می کنیم. در یک ظرف بزرگ، کره و شکر را می ریزیم و با همزن برقی به مدت 3 دقیقه با درجه متوسط همزن می زنیم تا کاملاً یک دست شود. سپس زرده تخم مرغ را به آنها اضافه می کنیم و باز هم می زنیم تا کاملاًً مواد مخلوط شوند. درجه همزن را روی کند می گذاریم و مخلوط آرد و نمک را کم کم به آنها اضافه می کنیم. مواد را زیاد مخلوط نمی کنیم، فقط در حدی که مواد مخلوط شده و یک دست شوند. گردوهای خرد شده را نیز به مایه اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم.
  2. با یک قاشق بستنی، از مایه بر می داریم و در سینیِ فر که با کاغذ روغنی پوشانده ایم با فاصله از هم می گذاریم. پس از اینکه تمام مایه را در سینی چیدیم، روی هر یک از آنها نصف گردو قرار می دهیم.
  3. سینی را به مدت 12 الی 15 دقیقه در فر می گذاریم تا شیرینی ها بپزد.

مشاهده آلبوم شیرینی های عید

مترجم: سیما علوی
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 505

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
داود مینا
17:15    1392/02/18

خیلی ممنون از سایت خوب و این دستور پخت.

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 7+1 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید