با موادی محدود و کمی دقت یکی از بهترین کوکی های خوشمزه و مقویی را که تاکنون خورده اید درست کنید.

با این مقدار مواد می توانید برای 11 تا 13 نفر، در مدت 25 تا 30 دقیقه کوکی های خوشمزه ای درست کنید و پس از خنک شدن برای مدت زمان بیشتر کوکی ها را در ظرف در بسته در یخچال نگه داری کنید. کوکی در ظرف در بسته در دمای محیط خراب نمی شود ولی گردوی موجود در آن حشرات را به سمت خود می کشاند به همین دلیل توصیه می شود در یخچال نگهداری شود.

مواد لازم:               

آرد گندم

1 پیمانه

نمک

½ قاشق چایخوری

کره

1 پیمانه

شکر قهوه ای

¾ پیمانه

زرده تخم مرغ

1 عدد بزرگ

گردوی خرد شده

پیمانه

گردوی نصف شده

برای تزئین

 طرز تهیه:
  1. فر را با دمای 175 درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا گرم شود. در یک ظرف کوچک، آرد و نمک را با هم الک می کنیم. در یک ظرف بزرگ، کره و شکر را می ریزیم و با همزن برقی به مدت 3 دقیقه با درجه متوسط همزن می زنیم تا کاملاً یک دست شود. سپس زرده تخم مرغ را به آنها اضافه می کنیم و باز هم می زنیم تا کاملاًً مواد مخلوط شوند. درجه همزن را روی کند می گذاریم و مخلوط آرد و نمک را کم کم به آنها اضافه می کنیم. مواد را زیاد مخلوط نمی کنیم، فقط در حدی که مواد مخلوط شده و یک دست شوند. گردوهای خرد شده را نیز به مایه اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم.
  2. با یک قاشق بستنی، از مایه بر می داریم و در سینیِ فر که با کاغذ روغنی پوشانده ایم با فاصله از هم می گذاریم. پس از اینکه تمام مایه را در سینی چیدیم، روی هر یک از آنها نصف گردو قرار می دهیم.
  3. سینی را به مدت 12 الی 15 دقیقه در فر می گذاریم تا شیرینی ها بپزد.

مشاهده آلبوم شیرینی های عید

نام مترجم: 
سیما علوی
منبع : 

کلیدواژه‌هابا کلیک روی هر کلمه به مطالب مرتبط با آن دسترسی پیدا می‌کنید

دیدگاه‌ها

داود مینا (تایید نشده)

خیلی ممنون از سایت خوب و این دستور پخت.

۱۸ / ۰۲ / ۱۳۹۲
برو به بالا