عضو پارسه‌گرد نیستید؟
کوفته فونتینای انار

کوفته پنیری با انار

تعداد امتیازها: 616
0 نفر

کوفته قلقلی آسانی که نیاز به گوشت ندارد و بچه‌ها از خوردن آنها لذت می‌برند.

مناسب برای :5 نفر

زمان آماده سازی : بیش از 1 ساعت

نام اصلی این غذا (Pomegranate Fontina Rice Balls) است که مهمترین ماده تشکیل‌دهنده آن پنیر است. در اسن دستور از پنیر پارمزان و پنیر فونتینا به میزان برابر استفاده شده‌است. پنیر فوننتینا پنیری با بافت خامه‌ای است که می‌توانید آن را با ترکیبی از پنیر گروئیدر+ پنیر پارمزان+ کمی خامه و 1 قاشق غذاخوری سرکه  جایگزین کنید. پنیر پارمزان برای جایگزینی مناسب نیست چون بافت خشکی دارد به همین دلیل اگر با کمی شیر یا خامه مخلوطش کنید بهتر است.

مواد لازم:

برنج نیم‌دانه خام

1 پیمانه

آب مرغ

1 پیمانه

پنیر فونتینا

120 گرم

پنیر پارمزان رنده‌شده

120 گرم

پیاز کوچک

1 عدد

کره

30 گرم

رزماری تازه

3 شاخه

انار دان‌شده

1 پیمانه

تخم‌مرغ بزرگ

4 عدد

نمک و فلفل

به میزان کافی

روغن

به میزان کافی برای سرخ‌کردن

طرز تهیه:

  1. ابتدا روغن زیتون را در ظرف مناسبی روی شعله کم گرم کنید و پیاز خرد‌شده را به آن اضافه کنید هم بزنید تا پیاز طلایی شود. سپس برنج را به تابه اضافه کنید و طبق این روش بپزید.
  2. 1 پیمانه از آب برنج را با آب مرغ جایگزین کنید و برنج را بپزید. وقتی آب مرغ را به برنج اضافه کردید شاخه‌های رزماری را نیز به قابلمه اضافه کنید تا برنج معطر شود و وقتی خواستید برنج را دم بیندازید شاخه‌ها را خارج کرده و دور بیندازید.
  3. وقتی برنج دم کشید تا وقتی هنوز داغ است پنیر پارمزان،کره و کمی فلفل سیاه را اضافه کرده و هم می‌زنیم تا وقتی که مخلوط چسبناک شود و قابل فرم گرفتن باشد.
  4. این مخلوط را به مدت 2 ساعت داخل یخچال گذاشته تا کامل خنک شود.
  5. وقتی از یخچال خارج کردید پنیر فونتینا و دانه‌های انار را به آن اضافه کرده و به صورت توپ‌های کوچکی به اندازه یک گردو  فرم دهید و توپ‌ها را در یک سینی بچینید.
  6. در یک بشقاب خرده نان یا آرد سوخاری ریخته و توپ‌ها را داخل آن بغلطانید.
  7. تخم مرغ‌ها را هم زده و با 1 قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید تا کف کند. توپ‌ها را بعد از اینکه داخل خرده نان غلطاندید  داخل مخلوط تخم‌مرغ بچرخانید و دوباره در بشقاب خرده نان تا کاملا سطح آن پوشانده شود.
  8. در یک تابه  تا نیمه بالایی روغن سرخ‌کردنی بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا کاملا داغ شود؛ سپس با احتیاط توپ‌ها را داخل روغن بیندازید و برای 2 تا 3 دقیقه تا وقتی که کاور آن طلایی شود سرخ کنید.
  9. از روغن خارج کنید و روی دستمال آشپزخانه قرار دهید تا روغن اضافی آن گرفته شود و سرو کنید. 
مترجم: رضوان هاشمی
منبع: www.marthastewart.com
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 616

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 2+9 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید