نام اصلی این غذا (Pomegranate Fontina Rice Balls) است که مهمترین ماده تشکیل‌دهنده آن پنیر است. در اسن دستور از پنیر پارمزان و پنیر فونتینا به میزان برابر استفاده شده‌است. پنیر فوننتینا پنیری با بافت خامه‌ای است که می‌توانید آن را با ترکیبی از پنیر گروئیدر+ پنیر پارمزان+ کمی خامه و 1 قاشق غذاخوری سرکه  جایگزین کنید. پنیر پارمزان برای جایگزینی مناسب نیست چون بافت خشکی دارد به همین دلیل اگر با کمی شیر یا خامه مخلوطش کنید بهتر است.

مواد لازم:

برنج نیم‌دانه خام

1 پیمانه

آب مرغ

1 پیمانه

پنیر فونتینا

120 گرم

پنیر پارمزان رنده‌شده

120 گرم

پیاز کوچک

1 عدد

کره

30 گرم

رزماری تازه

3 شاخه

انار دان‌شده

1 پیمانه

تخم‌مرغ بزرگ

4 عدد

نمک و فلفل

به میزان کافی

روغن

به میزان کافی برای سرخ‌کردن

طرز تهیه:

  1. ابتدا روغن زیتون را در ظرف مناسبی روی شعله کم گرم کنید و پیاز خرد‌شده را به آن اضافه کنید هم بزنید تا پیاز طلایی شود. سپس برنج را به تابه اضافه کنید و طبق این روش بپزید.
  2. 1 پیمانه از آب برنج را با آب مرغ جایگزین کنید و برنج را بپزید. وقتی آب مرغ را به برنج اضافه کردید شاخه‌های رزماری را نیز به قابلمه اضافه کنید تا برنج معطر شود و وقتی خواستید برنج را دم بیندازید شاخه‌ها را خارج کرده و دور بیندازید.
  3. وقتی برنج دم کشید تا وقتی هنوز داغ است پنیر پارمزان،کره و کمی فلفل سیاه را اضافه کرده و هم می‌زنیم تا وقتی که مخلوط چسبناک شود و قابل فرم گرفتن باشد.
  4. این مخلوط را به مدت 2 ساعت داخل یخچال گذاشته تا کامل خنک شود.
  5. وقتی از یخچال خارج کردید پنیر فونتینا و دانه‌های انار را به آن اضافه کرده و به صورت توپ‌های کوچکی به اندازه یک گردو  فرم دهید و توپ‌ها را در یک سینی بچینید.
  6. در یک بشقاب خرده نان یا آرد سوخاری ریخته و توپ‌ها را داخل آن بغلطانید.
  7. تخم مرغ‌ها را هم زده و با 1 قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید تا کف کند. توپ‌ها را بعد از اینکه داخل خرده نان غلطاندید  داخل مخلوط تخم‌مرغ بچرخانید و دوباره در بشقاب خرده نان تا کاملا سطح آن پوشانده شود.
  8. در یک تابه  تا نیمه بالایی روغن سرخ‌کردنی بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا کاملا داغ شود؛ سپس با احتیاط توپ‌ها را داخل روغن بیندازید و برای 2 تا 3 دقیقه تا وقتی که کاور آن طلایی شود سرخ کنید.
  9. از روغن خارج کنید و روی دستمال آشپزخانه قرار دهید تا روغن اضافی آن گرفته شود و سرو کنید. 
نام مترجم: 
رضوان هاشمی
منبع : 
www.marthastewart.com

دوست گرامی برای افزودن دیدگاه خود نیاز به ورود یا نام‌نویسی در سایت پارسه‌گرد دارید.

برو به بالا