کمپوت گلابی

کمپوت گلابی

تعداد امتیازها: 716
0 نفر

تنها یک کمپوتِ گلابی با عطر نشاط آورِ خود، همراه با چند تکه یخ می تواند احساس خستگی را از بدن شما برباید.

مناسب برای :10 نفر

زمان آماده سازی : کمتر از 1 ساعت

عطر گلابی خمودگی عصرهای گرم تابستان را محو می کند. کمپوت ها از بهترین دسرهای تابستانی اند. با یکبار درست کردن این کمپوت و پی بردن به سادگی و خوشمزگی کمپوت های خانگی، هرگز به سراغ کمپوت های آماده نمی روید!

مواد لازم:

گلابی

1 کیلوگرم

شکر

350 گرم

آب

3 الی 4 پیمانه

طرز تهیه:
  1. در صورت دلخواه، پوست گلابی ها را می گیریم. می توانیم گلابی را با پوست هم کمپوت کنیم. آنها را به شکل دلخواه برش می دهیم.
  2. آب و شکر را داخل یک قابلمه مناسب مخلوط می کنیم و شکر را داخل آب حل می کنیم. آن را روی حرارت می گذاریم تا به جوش آید. پس از اینکه شهد چند جوش زد، گلابی های آماده شده را داخل آن می ریزیم و می گذاریم با حرارت ملایم بپزد و نرم شود.
مترجم: سیما علوی
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 716

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 6+2 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید