عضو پارسه‌گرد نیستید؟
 کمپوت زرد آلو

کمپوت زرد آلو

تعداد امتیازها: 770
0 نفر

این کمپوت تابستانی بسیار خوش طعم است و به سرعت و به راحتی آماده می شود و برای سرو به تنهایی و یا با انواع بستنی بسیار لذیذ می باشد.

مناسب برای :10 نفر

زمان آماده سازی : کمتر از 1 ساعت

این کمپوت را تهیه و در یخچال نگهداری کنید و بعد از ظهر های گرم تابستانی را با طراوت و شادابی طی کنید. می توانید داخل این کمپوت چند تکه یخ بیاندازید و این دسر را سردتر میل کنید. با این مقدار مواد می توانید در 45 دقیقه برای 10 نفر کمپوت تهیه کنید.

مواد لازم:

زرد آلو

1 کیلو گرم

شکر

250 الی 300 گرم

آب

2 الی 3 پیمانه

 طرز تهیه:
  1. زرد آلو ها را از وسط نصف می کنیم و هسته آنها را خارج می کنیم.
  2. آب و شکر را مخلوط می کنیم و آن را روی حرارت می گذاریم تا بجوشد. پس از جوش آمدن، زرد آلو های آماده شده را درون آن می ریزیم و می گذاریم روی حرارت ملایم کم کم بپزد ولی نباید له شود.
مترجم: سیما علوی
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 770

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 9+3 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید