عضو پارسه‌گرد نیستید؟
کمپوت ریواس

کمپوت ریواس

تعداد امتیازها: 797
0 نفر

این کمپوت طعمی ترش و شیرین دارد و جزو کمپوت‌های بسیار لذیذ و پرطرفدار محسوب می‌شود، همچنین بسیار برای پوست مناسب است.

مناسب برای :12 نفر

زمان آماده سازی : کمتر از 1 ساعت

کمپوت ریواس فواید بسیاری دارد. ریواس تاثیر بسیار مطلوبی بر پوست داشته و آن را صاف و شفاف می کند. برای تهیه کمپوت ریواس باید از ریواس های ساقه ترد استفاده نمود، ساقه ترد به این معنی است که این ساقه به هنگام خم کردن به راحتی شکسته شود و رگ و ریشه نداشته باشد. بهتر است برای کمپوت، ریشه و برگهای آن کمتر باشد تا بعد از تمیز کردن، ضایعات آن کمتر شود. با این مقدار مواد می توانید برای 12 نفر در مدت 50 دقیقه کمپوت تهیه کنید.

مواد لازم:

ریواس

3 کیلوگرم

شکر

750 گرم

آب

4 تا 5 پیمانه

 طرز تهیه:
  1. ریشه و برگ های ریواس را جدا می کنیم و پوست و ریشه های روی ساقه را می گیریم و ریواس را به طول دو انگشت قطعه قطعه می کنیم و می شوئیم.
  2. آب و شکر را مخلوط می کنیم و روی حرارت می گذاریم تا جوش آید. سپس آن را از صافی رد می کنیم و دوباره می جوشانیم. پس از آنکه جوشید، ریواس ها را داخل آن می ریزیم و بعد از چند جوش آن را از روی حرارت بر می داریم. زمانی آن را از روی حرارت بر می داریم که ریواس ها پخته و نرم شوند، ولی له نشوند.
مترجم: سیما علوی
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 797

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 8+3 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید