برای درست کردن کیک فنجانی (CupCake) زمان نسبتاً کمی نیاز دارید. 10 دقیقه برای آماده‎سازی مواد کیک، 25 دقیقه زمان برای پختن آن، درست کردن خامه رویی آن و آماده‎سازی برای سرو نیز 15 دقیقه زمان نیاز دارد. برای درست کردن خامه روی کیک بهتر است خامه فرم گرفته را کاکائویی کنید یا اینکه اگر طعم پنیر را می‌پسندید از کریم چیز فراستینگ برای سرو آن استفاده کنید.

با موادی که در این دستور پخت وجود دارد می‎توانید 30 عدد کیک فنجانی درست کنید.

این کاپ‌کیک‌ها را می‌توانید برای جشن تولد بچه‌ها به شکل‌های مختلف تزئین کنید. صورتک‌های ترسناک و جذاب حیوانات بچه‌ها را هیجان‌زده می‌کند و با اشتیاق بیشتری این کاپ‌کیک‌ها را نوش جان می‌کنند. این شکل‌ها را می‌توانید با آبنبات و شکلاتی که با دست فرم داده‌اید درست کنید. 

اگر می‌خواهید کاپ‌کیک‌ها را با صورتک‌های جالب تزئین کنید به این مواد نیاز دارید: 15 عدد تافی‎ رنگی ساده که نرم و تازه باشند. 60 عدد آبنبات که برای چشم حیوانات استفاده شود، 230 گرم شکلات برای صورت حیوانات و کاغذ روغنی.

برای درست کردن صورتک‎ها تافی‌های مستطیلی را باز کنید. سپس با انگشت  آن را صاف کنید. حالا با نوک چاقو حفره‎های کوچک برای چشم‎ها و بینی درآورید. یک برش کوچک به جای دهان درست کنید. در آخر به آرامی آن‌را بکشید تا یک شکلک روح مانند درست شود. آبنبات‎ها را در یک کاسه کوچک بریزید و به مدت 30 ثانیه در مایکروفر بگذارید تا ذوب شوند. با استفاده از پشت یک قاشق کوچک روی کاغذ روغنی، شکلات را به صورت بیضی پهن کنید به طوری که کمی بزرگتر از شکلک‎های ترسناک باشد. سپس تک‎تک شکلک‎ها را روی شکلات بگذارید و به آرامی فشار دهید تا شکلات در چشم‎ها، بینی و دهان شکلک نفوذ کند.
آبنبات‎های شبیه چشم را به شکلک‎ها اضافه کنید. این کار را برای هر کدام از شکلک‎ها تکرار کنید. اگر شکلات اضافه آمد می‎توانید با شکلات درخت‎های ترسناک با آبنبات چشمی که به صورت تصادفی روی شاخه‎های‎شان ریخته‎اید بسازید.
شکلک‎های شکلاتی و درخت‎های ترسناک را به مدت 15 دقیقه کنار بگذارید تا سرد شود. سپس به آرامی آنها را از روی کاغذ روغنی بردارید و روی کیک‌های فنجانی قرار دهید.

مواد لازم: 

شیر

1 پیمانه

شکر

2 پیمانه

آرد

¾1 پیمانه

پودر کاکائوی تلخ

¾ پیمانه

تخم مرغ

2 عدد

آب جوش

½ پیمانه

روغن مایع گیاهی

½ پیمانه

پودر نارگیل

3 قاشق چای‎خوری

بکینگ پودر

½1 قاشق چای‎خوری

جوش شیرین

½1 قاشق چای‎خوری

نمک

1 قاشق چای‎خوری

خامه فرم گرفته

به میزان دلخواه

طرز تهیه:

 1. فر را در دمای 175 درجه سانتی‎گراد گرم کنید.
 2. در یک ظرف بزرگ تخم مرغ،1 پیمانه شیر، روغن و پودر نارگیل را ترکیب کنید. با درجه سریع هم‌زن مخلوط کنید.
 3. شکر، آرد، پودر کاکائو، بکینگ‎ پودر، نمک، جوش شیرین را به مخلوط تخم‎مرغ اضافه کنید.
 4. با یک قاشق بزرگ تمام مواد را با هم ترکیب کنید آنقدر این ترکیب را  با درجه کم هم‌زن مخلوط کنید تا آرد و پودر کاکائو موقع استفاده از مخلوط کن از ظرف به بیرون پخش نشوند.
 5. همزن را روی سرعت متوسط تنظیم کرده و به مدت 2 دقیقه مواد را هم بزنید. آب جوش را به مواد اضافه کنید.
 6. قالب‎های مخصوص کیک فنجانی را با کاغذهای مخصوص کاپ‌کیک بپوشانید.  
 7. کمی بیشتر از ½ قالب‎های فنجانی را پر کنید. همه قالب‌ها را به یک اندازه پر کنید. (برای دقت بیشتر از اسکوپ بستنی برای ریختن مواد استفاده کنید)
 8. قالب‎ها را برای 22 تا 25 دقیقه در دمای 175 درجه سانتی‎گراد فر بگذارید.
 9. بعد از 25 دقیقه بگذارید تا کیک‎ها به طور کامل سرد شوند.
 10. کاپ‌کیک‌ها را با خامه فرم‌گرفته که آماده کردید تزئین کنید.
 11. شکل‎هایی که برای تزئین روی کیک‎ها آماده کرده‎اید را بعد از سرد شدن کاملشان روی خامه سرد شده قرار دهید. 
نام مترجم: 
خوش نیت
منبع : 
www.couponclippingcook.com

دوست گرامی برای افزودن دیدگاه خود نیاز به ورود یا نام‌نویسی در سایت پارسه‌گرد دارید.

برو به بالا