چیکن استریپس بوفالو با سالاد بلوچیز

این نوع مرغ با نام‌های دیگری مانند مرغ قیطانی یا مرغ انگشتی هم خوانده می‌شود و همینطور در بسیاری از رستوران‌ها از قبیل رستوران‌های چینی، استرالیایی، اروپایی و کانادایی به عنوان پیش‌غذا هم سرو میگردد. زمان تهیه این غذای لذیذ حدوداً 45 دقیقه و  میزان آن طبق دستور زیر برای 3 الی 4 نفر کافی است.

کره

2 قاشق غذاخوری

سس گوجه‌فرنگی ساده

3 قاشق غذاخوری

سس تند

1 تا 2 قاشق غذاخوری

آرد گندم

½1 پیمانه

تخم‌مرغ

2 عدد بزرگ

سینۀمرغ پاک‌شده

675 گرم

روغن گیاهی

4 پیمانه

سالاد بلوچیز

در کنار غذا

طرز تهیه:

  1. داخل یک قابلمهٔ کوچک کره می‌ریزیم و آن را روی حرارت متوسط می‌گذاریم تا ذوب شود. سس کچاپ و سس تند را داخل آن می‌ریزیم و مخلوط می‌کنیم. پس از مخلوط شدن، آن را از روی حرارت برداشته و داخل ظرف مناسب سرو می‌ریزیم و روی آن را می‌پوشانیم تا تازه بماند.
  2. داخل یک کاسۀ متوسط، آرد،  ½1 قاشق چایخوری نمک و ¾ قاشق چایخوری فلفل سیاه را می‌ریزیم و آنها را کاملاً مخلوط می‌کنیم. ½ پیمانه از مخلوط آرد را کف یک سینی مناسب فر می‌پاشیم و آن را کنار می گذاریم. تخم‌مرغ‌ها را به همراه دو قاشق غذاخوری آب در یک کاسۀ گود ریخته و با همزن دستی کاملاً می‌زنیم.
  3. تکه‌های‌مرغ را ابتدا در مخلوط آرد می‌زنیم تا با آن کاملاً پوشیده شود. سپس آنها را در تخم‌مرغ زده تا کاملاً آغشته گردند و دوباره در مخلوط آرد فرو می کنیم تا سطح آنها کاملاً با مخلوط آرد پوشیده گردد. سپس آنها را داخل سینی فر آماده شده در کنار هم می چینیم.
  4. داخل یک قابلمۀ مناسب، مقداری روغن می‌ریزیم و آن را روی حرارت می‌گذاریم تا گرم شود. (زمانی روغن آماده است که اگر مقدار کمی آرد در آن بریزید کمی جز و ولز کند.)
  5. نیمی از مرغ‌ها را داخل آن ریخته و به مدت 3 تا 6 دقیقه سرخ می‌کنیم تا رنگ آنها طلائی –  قهوه‌ای شود. سپس آنها را روی دستمال آشپزخانه می‌گذاریم تا روغن اضافی آنها گرفته شود. سپس روغن را دوباره داغ کرده و باقی مانده مرغ‌ها را نیز در آن به همین ترتیب سرخ می‌کنیم.
  6. سس را که از قبل آماده کرده بودیم روی سطح مرغ‌ها زده و با سالاد بلوچیز سرو می کنیم.
نام مترجم: 
مریم انصاری
منبع : 
marthastewart.cim

کلیدواژه‌هابا کلیک روی هر کلمه به مطالب مرتبط با آن دسترسی پیدا می‌کنید

دوست گرامی برای افزودن دیدگاه خود نیاز به ورود یا نام‌نویسی در سایت پارسه‌گرد دارید.

برو به بالا