عضو پارسه‌گرد نیستید؟
نوشیدنی توت فرنگی

نوشیدنی‌ توت فرنگی

تعداد امتیازها: 766
0 نفر

یک نوشیدنی خنک که در کنار غذا یا بدون غذا گوارا و دلچسب است.

مناسب برای :4 نفر

زمان آماده سازی : کمتر از 15 دقیقه

این نوشیدنی سرشار از ویتامین است و از بهترین نوشیدنی‌های بهار و تابستان است. با این مقدار توت‌ فرنگی برای 4 تا 5 نفر می‌توانید نوشیدنی آماده کنید.

مواد لازم:

توت فرنگی

1 پیمانه

آب سرد

1 پیمانه

آب لیموی تازه

1 قاشق غذاخوری

شکر

 1 تا 2 قاشق غذاخوری

عصاره وانیل

 1 قاشق مرباخوری

 طرزتهیه:

  1. توت‌فرنگی‌ها را به قطعات باریک می‌بریم و شکر و وانیل را کم‌کم روی آن می‌ریزیم. توت‌ها را به مدت 2 ساعت در یخچال می‌گذاریم.
  2. توت‌فرنگی‌ها را با آب سرد و آب‌لیموی تازه در مخلوط کن خوب هم می‌زنیم. مقداری از آن می‌چشیم که اگر میزان شکر کم بود، مقداری اضافه کنیم. سپس آن را در لیوان‌ها ریخته و سرو می‌کنیم. 

طرز تهیه انواع نوشیدنی سرد را در اینجا ببینید.

دوست دارید در برنامه غذایی خانواده خود بیشتر از توت فرنگی استفاده کنید؟ می‌توانید آن را در درست کردن مارمالاد و صبحانه به کار ببرید. نمونه‌های بیشتر را اینجا ببینید.

مترجم: سیما علوی
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 766

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 7+1 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید