یک دسر خنک و ساده که طراوت و شادابی دوباره به ما می دهد.

مواد لازم:

شیر

1 پیمانه

شیر خشک

6 قاشق غذاخوری

بستنی وانیلی

0.5 لیتر

بستنی شکلاتی یا توت فرنگی

0.5 لیتر

شکلات های کوچک برای تزئین

 

 طرز تهیه:
  1. ½  پیمانه شیر را با 3 قاشق غذاخوری شیر خشک در مخلوط کن می ریزیم و  می زنیم تا خوب مخلوط شود. نیمی از بستنی وانیلی را به مواد اضافه کرده  و مخلوط کن را می زنیم تا خوب مخلوط و کشی شود. سپس درجه مخلوط کن را روی کند می گذاریم و اسکوپ های بستنی وانیلی را یکی یکی داخل آن می ریزیم تا مخلوط شوند. نیمی از این مخلوط در نصف نیمی از لیوانها ریخته و در فریزر قرار می دهیم. نیم دیگر مخلوط را نیز در ظرف جداگانه ای در فریزر قرار می دهیم.
  2. نیم پیمانه ی باقی مانده ی شیر را با 3 قاشق غذا خوری شیر خشک در مخلوط کن ریخته و خوب می زنیم. نیمی از بستنی شکلاتی یا توت فرنگی را به مواد داخل مخلوط کن اضافه کرده و می زنیم. مانند قبل درجه مخلوط کن را روی کند گذاشته و بقیه بستنی را اسکوپ اسکوپ  داخل آن می ریزیم تا مخلوط و کشی شود. نیمی از این مواد را در لیوان های مانده ریخته و بقیه را روی لیوان هایی که داخل فریزر بود می ریزیم تا 2 رنگ شود و همه را در فریزر می گذاریم و مواد وانیلی مرحله قبل را از فریزر خارج نموده 10 دقیقه در دمای اتاق می گذاریم.
  3. بعد از 10 دقیقه لیوانهای سری دوم را که یک رنگ بودند از فریزر خارج می کنیم و از مواد مرحله اول که 10 دقیقه بیرون بوده و کمی نرم شده، می ریزیم و دو مرتبه در فریزر قرار می دهیم. پس از ده دقیقه دسر آماده است.
نام مترجم: 
سیما علوی
منبع : 

دیدگاه‌ها

مارال (تایید نشده)

ممنون دسر خوشمزه ای بود...............

۰۶ / ۰۶ / ۱۳۹۱
برو به بالا