عضو پارسه‌گرد نیستید؟
 میلک شیک دو رنگ

میلک شیک دو رنگ

تعداد امتیازها: 1161
1 نفر

یک دسر خوشمزه و در عین حال بسیار شیک و مناسب برای پذیرایی. دو رنگ بودن این میلک شیک برای هر کسی جذاب خواهد بود.

مناسب برای :6 نفر

زمان آماده سازی : کمتر از 1 ساعت

یک دسر خنک و ساده که طراوت و شادابی دوباره به ما می دهد.

مواد لازم:

شیر

1 پیمانه

شیر خشک

6 قاشق غذاخوری

بستنی وانیلی

0.5 لیتر

بستنی شکلاتی یا توت فرنگی

0.5 لیتر

شکلات های کوچک برای تزئین

 

 طرز تهیه:
  1. ½  پیمانه شیر را با 3 قاشق غذاخوری شیر خشک در مخلوط کن می ریزیم و  می زنیم تا خوب مخلوط شود. نیمی از بستنی وانیلی را به مواد اضافه کرده  و مخلوط کن را می زنیم تا خوب مخلوط و کشی شود. سپس درجه مخلوط کن را روی کند می گذاریم و اسکوپ های بستنی وانیلی را یکی یکی داخل آن می ریزیم تا مخلوط شوند. نیمی از این مخلوط در نصف نیمی از لیوانها ریخته و در فریزر قرار می دهیم. نیم دیگر مخلوط را نیز در ظرف جداگانه ای در فریزر قرار می دهیم.
  2. نیم پیمانه ی باقی مانده ی شیر را با 3 قاشق غذا خوری شیر خشک در مخلوط کن ریخته و خوب می زنیم. نیمی از بستنی شکلاتی یا توت فرنگی را به مواد داخل مخلوط کن اضافه کرده و می زنیم. مانند قبل درجه مخلوط کن را روی کند گذاشته و بقیه بستنی را اسکوپ اسکوپ  داخل آن می ریزیم تا مخلوط و کشی شود. نیمی از این مواد را در لیوان های مانده ریخته و بقیه را روی لیوان هایی که داخل فریزر بود می ریزیم تا 2 رنگ شود و همه را در فریزر می گذاریم و مواد وانیلی مرحله قبل را از فریزر خارج نموده 10 دقیقه در دمای اتاق می گذاریم.
  3. بعد از 10 دقیقه لیوانهای سری دوم را که یک رنگ بودند از فریزر خارج می کنیم و از مواد مرحله اول که 10 دقیقه بیرون بوده و کمی نرم شده، می ریزیم و دو مرتبه در فریزر قرار می دهیم. پس از ده دقیقه دسر آماده است.
مترجم: سیما علوی
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 1161

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مارال
12:49    1391/06/06

ممنون دسر خوشمزه ای بود...............

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 7+10 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید