برای سرو این دسر خوشمزه، می توانید موس آماده شده را داخل گیلاس های زیبا ریخته و روی آنها را با خامه زده شده و رنده شکلات و توت فرنگی یا شاتوت و برگ نعناع تزئین کنید. زمان آماده سازی مواد برای تهیه این دسر 5 دقیقه و زمان پخت آن 20 دقیقه به طول می انجامد. این مقدار دسر برای 4 تا 6 نفر کافیست.

مواد لازم:

شکلات کم شیرین

120 گرم

قهوه سیاه بسیار قوی

پیمانه

تخم مرغ بزرگ

4 عدد

شکر

½ 1 پیمانه

خامه غلیظ

2 پیمانه

خامه زده شده

برای تزئین

شکلات رنده شده

برای تزئین

توت فرنگی و یا شاتوت و برگ نعناع

برای تزئین

 طرز تهیه:
  1. شکلات را داخل یک ظرف استیل خرد می کنیم و آن را به روش بن ماری روی حرارت می گذاریم و زمانی که شکلات شروع به ذوب شدن نمود، قهوه را داخل آن می ریزیم و آنها را با هم مخلوط می کنیم تا شکلات کاملاً ذوب گردد.
  2. در یک کاسه دیگر، سه عدد زرده تخم مرغ و یک پیمانه شکر می ریزیم و آنها را کاملاً مخلوط می کنیم. سپس این مخلوط را داخل شکلات در حال ذوب شدن می ریزیم و آنها را روی همان حرارت غیر مستقیم، کمی مخلوط می کنیم. پس از اینکه شکر کاملاً حل شده و شکلات کاملاً ذوب گشت، آن را از روی حرارت بر می داریم تا خنک شود.
  3. 4 عدد سفیده تخم مرغ را داخل یک کاسه می ریزیم و آنها را با همزن می زنیم تا فرم گرفته و سفید شود. سپس آن را داخل مخلوط شکلات می ریزیم و آنها را با هم مخلوط می کنیم.سعی کنید مخلوط سبک و پف دار باقی بماند.
  4. مخلوط را در گیلاس ها کشیده و سپس به مدت یک ساعت در یخچال بگذارید تا خنک شود. 15 دقیقه قبل از سرو موس گیلاس ها را از یخچال بیرون آورده و با خامه زده شده، میوه و رنده شکلات تزیین نمایید. در صورت تمایل برای مشاهده دستور تهیه انواع دیگر موس های شکلاتی روی لینک های زیر کلیک نمایید.

موس شکلات قالبی

آسانترین موس شکلات دنیا

موس کیک شکلاتی

آلبوم انواع دسرهای شکلاتی

نام مترجم: 
سیما علوی
منبع : 

دیدگاه‌ها

منیر (تایید نشده)

من درست کردم خیلی عالی شد . به همه پیشنهاد میکنم امتحان کنند. مرسی از سایت خوبتون...

۲۹ / ۰۵ / ۱۳۹۲

مهسا (تایید نشده)

خامه ي توي كيك يادسرچه خامه ايي است همون مال صبحانه؟

۲۴ / ۱۱ / ۱۳۹۲

مهسا (تایید نشده)

چه اردي توي كيك بهتره؟

۲۴ / ۱۱ / ۱۳۹۲
برو به بالا