عضو پارسه‌گرد نیستید؟
مسقطی زعفرانی

مسقطی زعفرانی

تعداد امتیازها: 1442
1 نفر

مسقطی زعفرانی یک دسر ایرانی سالم است که همهٔ بچه ها خاطرهٔ آن را از خانهٔ مادر بزرگ‌ها به یاد دارند.

مناسب برای :8 نفر

زمان آماده سازی : بیش از 1 ساعت

مسقطی زعفرانی یک دسر ایرانی سالم است که همهٔ بچه ها خاطرهٔ آن را از خانهٔ مادر بزرگ‌ها به یاد دارند.

این دسر خوش طعم با رایحهٔ زعفرانی یک دسر قدیمی و سنتی ایرانیست که برای بعد از غذا و عصرانه انتخاب بسیار مناسبیست. با این مقدار مواد می‌توانید به تعداد 8 کاسه مسقطی درست کنید. این دسر در مدت 1 ساعت و 10 دقیقه آماده می‌شود.

مواد لازم:

نشاستهٔ گل گندم

75 گرم

آب

750 میلی‌گرم

شکر

200 گرم

زعفران

1 قاشق غذا خوری

دانهٔ هل

به مقدار لازم

کره

50 گرم

طرز تهیه:
  1. ابتدا نشاسته را در آب حل کرده و اجازه می‌دهیم تا ته نشین شود. سپس‌ روی آن را خالی کرده و تمامی مواد به جز کره را با هم مخلوط می‌کنیم و روی حرارت قرار می‌دهیم. مرتب مواد را با همزن دستی به هم می‌زنیم تا به غلظت مناسب برسد. این مایه باید آن قدر غلیظ شود تا رد همزن روی آن بماند.
  2. در این مرحله کره را اضافه کرده و به هم می‌زنیم.
  3. مسقطی را داخل یک سینی بزرگ ریخته و بعد از خنک شدن برش می‌زنیم یا داخل قالب‌های یک‌ نفره تقسیم کرده و پس از این‌که خنک شد آنها را داخل ظرف مورد نظر برگردانده و تزئین می‌کنیم. مسقطی برای خنک شدن احتیاجی به یخچال ندارد و در دمای محیط پس از چند ساعت به‌خوبی خودش را می‌گیرد.
  4. روی مسقطی ها را می‌توانید با خلال بادام، پسته و پودر نارگیل تزیین کنید.

مشاهده منوی تکمیلی این دستور پخت

مترجم: بهاره فرزد
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 1442

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 7+10 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید