به وسیله این دستور شما می‌توانید شش عدد مرنگ بزرگ آماده‌ نمایید. آماده‌نمودن مواد برای طبخ مرنگ 15 دقیقه زمان برده و طبخ آن نیز بین یک ساعت و ربع تا یک ساعت و نیم زمان احتیاج دارد. البته فراموش نکنید که پس از طبخ نیز باید بگذارید تا خنک شود.از مرنگ برای روی مافین های ساده و انواع کیک ها هم می‌توانید استفاده کنید. مقدار کالری موجود در هر وعده مرنگ 121 کیلو‌کالری بوده، پروتئین آن برابر با 1.6 گرم، کربوهیدرات 30.6 گرم، قند 30.6 گرم و نمک موجود در آن 0.1 گرم می‌باشد.

مواد لازم:

وانیل½ قاشق چایخوری
شکر175 گرم
سفیدهٔ تخم‌مرغ بزرگ3 عدد

طرز تهیه:

  1. فر را در دمای 140 درجه سانتی‌گراد گرم می‌کنیم. در یک ظرف نچسب سفیده‌های تخم‌مرغ را آن قدر می‌زنیم تا سفید‌شده و کاملاً خود را بگیرد. سپس در حالی که هم می‌زنیم به آرامی شکر را _ یک قاشق یک قاشق _ به تخم‌مرغ‌ها اضافه می‌نماییم، تا زمانی که مخلوط مرنگ شما به فرم براق و شق و رق در آید. حال وانیل را اضافه‌کرده و خوب هم‌می‌زنیم تا کاملاً مخلوط شود.
  2. روی سینی شیرینی‌پزی را با کاغذ شیرینی‌پزی می‌پوشانیم، سپس در هر گوشه از سینی یک گلوله کوچک مرنگ می‌گذاریم، تا کاغذ بر روی سینی ثابت شود. به وسیله یک قاشق فلزی 6 توده از مرنگ را بر روی کاغذ شیرینی پزی و با فاصله از یکدیگر قرار می‌دهیم.
  3. اگر می‌خواهید مرنگتان دارای مغزی نرم باشد آن را به‌مدت یک‌ساعت و ربع در فر بپزید و در صورتی که تمایل‌دارید مغز آن به فرم کریسپی‌تری در آید زمان طبخ را یک ساعت و نیم نمایید. وقتی آماده‌‍شد، اگر که مغز آن نرم بود آن را از کاغذ شیرینی‌پزی جدا می‌کنیم و مرنگ را بر روی یک قفسه توری می‌گذاریم تا خنک شود، یا اینکه اگر مغز آن پخته‌شده مرنگ را در همان فر خاموش، حدود 4 ساعت می‌گذاریم تا خنک‌شود و سپس آن را بر روی قفسه منتقل می‌نماییم.

طرز تهیه انواع مرنگ را در این آلبوم مشاهده کنید.

 

نام مترجم: 
سیما علوی
منبع : 

کلیدواژه‌هابا کلیک روی هر کلمه به مطالب مرتبط با آن دسترسی پیدا می‌کنید

دوست گرامی برای افزودن دیدگاه خود نیاز به ورود یا نام‌نویسی در سایت پارسه‌گرد دارید.

برو به بالا