عضو پارسه‌گرد نیستید؟
مرنگ سوییسی کلاسیک

مرنگ سوییسی کلاسیک

تعداد امتیازها: 493
0 نفر

آیا فکر می‌کنید که درست‌کردن مرنگ ریخت و پاش دارد و یا زمان‌بر است؟ این دستور‌پخت تمامی این مسائل را حل کرده‌است.

مناسب برای :6 نفر

زمان آماده سازی : بیش از 1 ساعت

به وسیله این دستور شما می‌توانید شش عدد مرنگ بزرگ آماده‌ نمایید. آماده‌نمودن مواد برای طبخ مرنگ 15 دقیقه زمان برده و طبخ آن نیز بین یک ساعت و ربع تا یک ساعت و نیم زمان احتیاج دارد. البته فراموش نکنید که پس از طبخ نیز باید بگذارید تا خنک شود.از مرنگ برای روی مافین های ساده و انواع کیک ها هم می‌توانید استفاده کنید. مقدار کالری موجود در هر وعده مرنگ 121 کیلو‌کالری بوده، پروتئین آن برابر با 1.6 گرم، کربوهیدرات 30.6 گرم، قند 30.6 گرم و نمک موجود در آن 0.1 گرم می‌باشد.

مواد لازم:

وانیل ½ قاشق چایخوری
شکر 175 گرم
سفیدهٔ تخم‌مرغ بزرگ 3 عدد

طرز تهیه:

  1. فر را در دمای 140 درجه سانتی‌گراد گرم می‌کنیم. در یک ظرف نچسب سفیده‌های تخم‌مرغ را آن قدر می‌زنیم تا سفید‌شده و کاملاً خود را بگیرد. سپس در حالی که هم می‌زنیم به آرامی شکر را _ یک قاشق یک قاشق _ به تخم‌مرغ‌ها اضافه می‌نماییم، تا زمانی که مخلوط مرنگ شما به فرم براق و شق و رق در آید. حال وانیل را اضافه‌کرده و خوب هم‌می‌زنیم تا کاملاً مخلوط شود.
  2. روی سینی شیرینی‌پزی را با کاغذ شیرینی‌پزی می‌پوشانیم، سپس در هر گوشه از سینی یک گلوله کوچک مرنگ می‌گذاریم، تا کاغذ بر روی سینی ثابت شود. به وسیله یک قاشق فلزی 6 توده از مرنگ را بر روی کاغذ شیرینی پزی و با فاصله از یکدیگر قرار می‌دهیم.
  3. اگر می‌خواهید مرنگتان دارای مغزی نرم باشد آن را به‌مدت یک‌ساعت و ربع در فر بپزید و در صورتی که تمایل‌دارید مغز آن به فرم کریسپی‌تری در آید زمان طبخ را یک ساعت و نیم نمایید. وقتی آماده‌‍شد، اگر که مغز آن نرم بود آن را از کاغذ شیرینی‌پزی جدا می‌کنیم و مرنگ را بر روی یک قفسه توری می‌گذاریم تا خنک شود، یا اینکه اگر مغز آن پخته‌شده مرنگ را در همان فر خاموش، حدود 4 ساعت می‌گذاریم تا خنک‌شود و سپس آن را بر روی قفسه منتقل می‌نماییم.

طرز تهیه انواع مرنگ را در این آلبوم مشاهده کنید.

 

مترجم: سیما علوی
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 493

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 5+6 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید