عضو پارسه‌گرد نیستید؟
مربای گیلاس

مربای گیلاس

تعداد امتیازها: 965
0 نفر

این مربا مربایی بسیار لذیذ و خوش خوراک است و مانند مربای آلبالو  تهیه می شود.

مناسب برای :

زمان آماده سازی : بیش از 1 ساعت

این مربا را با گیلاس زرد درست کنید که گیلاسِ مخصوص مرباست و  بسیار خوشمزه تر است و پس ازپختن رنگی نزدیک به طلایی پیدا می کند.

مواد لازم:

گیلاس

3 کیلوگرم

شکر

2 کیلوگرم

وانیل

½ قاشق مرباخوری

 طرزتهیه:
  1. دم های گیلاس ها را می گیریم و آنها را می شوییم. سپس با چاقو آنها را از وسط نصف می کنیم و هسته آنها را می گیریم. آنها را داخل یک قابلمه لعابی می ریزیم و مابین آنها شکر می پاشیم. پس از آن، قابلمه را کنار می گذاریم تا چند ساعت بماند و گیلاس ها کمی آب بیندازد.
  2. قابلمه را روی حرارت تند و یکنواخت می گذاریم تا جوش آید. روی مربا کف می کند. هر بار که روی آن کف جمع شد، با یک قاشق، کف های روی آن را می گیریم. می گذاریم تا بجوشد. حدوداً نیم ساعت پس از به جوش آمدن شربت کافی است تا مربا بپزد و شربت مربا قوام یابد.
  3. پس از آن، مربا را از روی آتش بر می داریم. زیرا اگر مربا بیش از حد بجوشد، رنگ آن تیره می شود. می گذاریم تا کم کم خنک شود. سپس آن را داخل شیشه مورد نظر می ریزیم. اگر پس از اینکه شکر روی گیلاس ریختیم و چند ساعت ماند، آب بیش از حد زیاد پس داد، کمی از آن آب را می گیریم. زیرا آب زیادی باعث می شود که آن را بیش از حد بجوشانیم و رنگ مربا تیره خواهد شد.

 طرز تهیه انواع مربا را در این آلبوم مشاهده کنید.

مترجم: سیما علوی
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 965

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 5+6 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید