عطر پوست پرتقالِ این مربا، توجه همه را به خود جلب می کند.

مواد لازم:

پوست پرتقال تازه

1 کیلوگرم

شکر

1.5 کیلوگرم

آب

1.5 لیتر

آبلیمو

2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه:
  1. روی پرتقال ها را برش طولی زده و به آرامی پوست آنها را می کنیم. آن را به شکل خلالی در می آوریم. سپس آنها را در قابلمه حاوی آب سرد ریخته و روی حرات قرار می دهیم تا به جوش آید. هنگامی که آب جوش آمد پس از 5 دقیقه آنها را آبکش می کنیم. این عمل را سه بار تکرار می کنیم، سپس آنها را در قابلمه ریخته و روی آن آب سرد می ریزیم و می گذاریم 24ساعت بماند. هر سه الی چهار ساعت یک بار آب آن را عوض می کنیم تا تلخی پوست پرتقال گرفته شود. (دقت کنید که عطر پرتقال به طور کامل گرفته نشود.)
  2. آب و شکر را درقابلمه ای بزرگ ریخته و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا آب به جوش آید و شکر حل شود. خلال های پوست پرتقال را به آب و شکر می افزاییم و می گذاریم تا به آرامی بجوشد و شفاف شود. در پایان آبلیمو را اضافه می کنیم و  می گذاریم شربت غلیظ شود. حرارت را خاموش می کنیم و می گذاریم تا مربا سرد شود. مربا را در ظرف تمیزی می ریزیم. به طوری که شربت کاملاً روی پوست پرتقال را بپوشاند و آن را در جای خنک نگهداری کنید.

 طرز تهیه انواع مربا را در این آلبوم مشاهده کنید.

نام مترجم: 
سیما علوی

دیدگاه‌ها

فرشته (تایید نشده)

نوشیدنی خیار و گوجه فرنگی :مواد لازم :گوجه فرنگی 2عددمتوسط خیار 1عدد فلفل دلمه ای قرمز 1عددکوچک ابلیموی تازه 2 قاشق سوپ خوری شکر 1قاشق سوپ خوری نمک یک چهارم قاشق سوپ خوری یخ 6تکه طرزتهیه :پوست گوجه فرنگی ها رابگیرید و دور بریزید وانها را خرد کنید ان گاه خیار را با پوست خردکنید و همراه با فلفل دلمه ای و ابلیمو و شکر و نمک در پارچ دستگاه مخلوط کن ریخته و دستگاه را روشن کنید تامواد کاملا صاف و یکدست شوند سپس در لیوان های مناسب یخ بریزید نوشیدتی را بیفزائید و میل کنید

۱۷ / ۱۱ / ۱۳۹۱

باران (تایید نشده)

باتشکر از وبسایت خوب شما

۰۳ / ۰۹ / ۱۳۹۲

مهسا (تایید نشده)

تشکر فراوان

۲۰ / ۰۹ / ۱۳۹۲
برو به بالا