وجود یک شیشه مربای آلبالویِ خانگی در هر خانه ای لازم است.

مواد لازم:

آلبالو

3 کیلوگرم

شکر

2 کیلوگرم

وانیل

½ قاشق مرباخوری

 طرزتهیه:
  1. دم های آلبالوها را می گیریم و آنها را می شوییم.سپس با چاقو آنها را از وسط نصف می کنیم و هسته آنها را می گیریم. آنها را داخل یک قابلمه لعابی می ریزیم و مابین آنها شکر می پاشیم. پس از آن، قابلمه را کنار می گذاریم تا چند ساعت بماند و آلبالوها کمی آب بیندازد.
  2. قابلمه را روی حرارت تند و یکنواخت می گذاریم تا جوش آید. روی مربا کف می کند. هر بار که روی آن کف جمع شد،  با یک قاشق، کفهای روی آن را می گیریم. می گذاریم تا بجوشد. حدوداً نیم ساعت پس از به جوش آمدن شربت کافی است تا مربا بپزد و شربت مربا قوام یابد.
  3. پس از آن، مربا را از روی آتش بر می داریم. زیرا اگر مربا بیش از حد بجوشد، رنگ آن تیره می شود. می گذاریم تا کم کم خنک شود. سپس آن را داخل شیشه مورد نظر می ریزیم. اگر پس از اینکه شکر روی آلبالو ریختیم و چند ساعت ماند، آب بیش از حد زیاد پس داد، کمی از آن آب را می گیریم. زیرا آب زیادی باعث می شود که آن را بیش از حد بجوشانیم و رنگ مربا تیره خواهد شد.

 طرز تهیه انواع مربا را در این آلبوم مشاهده کنید.

نام مترجم: 
سیما علوی
منبع : 

کلیدواژه‌هابا کلیک روی هر کلمه به مطالب مرتبط با آن دسترسی پیدا می‌کنید

دیدگاه‌ها

فرشته (تایید نشده)

مربای الو ئه ورا مواد لازم :کمپوت الوئه ورا 3قوطی 400 گرمی شکر 700گرم ابلیمو 1 قاشق چایخوری وانیلین یک هشتم قاشق چایخوری طرزتهیه الوئه ورا را درشکر مناسب بریزید وروی حرارت بجوشانید تا شربت مربا قوام اید ان گاه ابلیمو را بیفزائید وبعد از چند دقیقه مربارا روی حرارت بردارید سپس قدری وانیلین به مربا اضافه کنید و ان رادرشیشه ای استریل دردار بریزید ود ریخچال نگهدارید

۱۱ / ۱۱ / ۱۳۹۱
برو به بالا