عضو پارسه‌گرد نیستید؟
مربای آلبالو

مربای آلبالو

تعداد امتیازها: 737
0 نفر

پرطرفدارترین مربای دنیا، مربای آلبالوست. هر کسی با هر ذائقه ای مربای آلبالو را دوست دارد. تهیه آن هم بسیار آسان است.

مناسب برای :

زمان آماده سازی : بیش از 1 ساعت

وجود یک شیشه مربای آلبالویِ خانگی در هر خانه ای لازم است.

مواد لازم:

آلبالو

3 کیلوگرم

شکر

2 کیلوگرم

وانیل

½ قاشق مرباخوری

 طرزتهیه:
  1. دم های آلبالوها را می گیریم و آنها را می شوییم.سپس با چاقو آنها را از وسط نصف می کنیم و هسته آنها را می گیریم. آنها را داخل یک قابلمه لعابی می ریزیم و مابین آنها شکر می پاشیم. پس از آن، قابلمه را کنار می گذاریم تا چند ساعت بماند و آلبالوها کمی آب بیندازد.
  2. قابلمه را روی حرارت تند و یکنواخت می گذاریم تا جوش آید. روی مربا کف می کند. هر بار که روی آن کف جمع شد،  با یک قاشق، کفهای روی آن را می گیریم. می گذاریم تا بجوشد. حدوداً نیم ساعت پس از به جوش آمدن شربت کافی است تا مربا بپزد و شربت مربا قوام یابد.
  3. پس از آن، مربا را از روی آتش بر می داریم. زیرا اگر مربا بیش از حد بجوشد، رنگ آن تیره می شود. می گذاریم تا کم کم خنک شود. سپس آن را داخل شیشه مورد نظر می ریزیم. اگر پس از اینکه شکر روی آلبالو ریختیم و چند ساعت ماند، آب بیش از حد زیاد پس داد، کمی از آن آب را می گیریم. زیرا آب زیادی باعث می شود که آن را بیش از حد بجوشانیم و رنگ مربا تیره خواهد شد.

 طرز تهیه انواع مربا را در این آلبوم مشاهده کنید.

مترجم: سیما علوی
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 737

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
فرشته
20:28    1391/11/11

مربای الو ئه ورا مواد لازم :کمپوت الوئه ورا 3قوطی 400 گرمی شکر 700گرم ابلیمو 1 قاشق چایخوری وانیلین یک هشتم قاشق چایخوری طرزتهیه الوئه ورا را درشکر مناسب بریزید وروی حرارت بجوشانید تا شربت مربا قوام اید ان گاه ابلیمو را بیفزائید وبعد از چند دقیقه مربارا روی حرارت بردارید سپس قدری وانیلین به مربا اضافه کنید و ان رادرشیشه ای استریل دردار بریزید ود ریخچال نگهدارید

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 5+6 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید