عضو پارسه‌گرد نیستید؟
مارمالاد آلبالو

مارمالاد آلبالو

تعداد امتیازها: 574
1 نفر

مارمالاد آلبالو با رنگ دلفریب و طعم دلچسبی که دارد، به راحتی تهیه می شود و  ایده آل است برای انواع کرپ، پنکیک و...

مناسب برای :

زمان آماده سازی : کمتر از 1 ساعت

دقت کنید، مارمالاد باید بعد از سرد شدن، کاملاً غلیظ و بدون آب باشد. زمان آماده سازی آلبالو ها 2 الی 3 ساعت مباشدو زمان  پخت مارمالاد کمتراز 40 دقیقه می باشد.

مواد لازم:

آلبالو

3 کیلوگرم

شکر

1.5 تا 2 کیلوگرم

ژلاتین

3 ورق

 طرز تهیه:
  1. آلبالو ها را می شوییم و دم  آنها را می گیریم و هسته آنها را در می آوریم. سپس آنها را کمی له می کنیم و شکر را روی آن می ریزیم و می گذاریم 2 الی 3 ساعت بماند تا شکر، کمی آب شود.
  2. مواد را داخل یک قابلمه لعابی می ریزیم و آن را روی حرارت می گذاریم و گاهی بهم می زنیم تا مارمالاد به جوش آید و مارمالاد، کاملاً سفت شود.
  3. ژلاتین را در کمی آب جوش حل می کنیم و آن را داخل مارمالاد می ریزیم و می گذاریم یکی دو جوش دیگر بزند. سپس آن را از روی حرارت بر می داریم و می گذاریم کمی خنک شود.
مترجم: سیما علوی
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 574

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
e
02:51    1392/05/14

Salam,manzor az jelatin hamon podre jele hast?


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
ر.
09:47    1392/05/14

با سلام به شما کاربر گرامی

منظور از ژلاتین،‌پودر یا ورقه ژلاتین است که با ژله متفاوت است.
ژلاتین در واقع ماده اصلی تشکیل دهنده ژله را تشکیل می‌دهد اما طعم و مزه ندارد.
اگر به ژلاتین دسترسی ندارید مارمالاد آلبالو را بدون آن درست کنید، در وقع ژلاتین مارمالاد شما را سفت و قالبی می‌کند و حتی ممکنست مارمالاد بدون ژلاتین خوشمزه‌تر هم باشد.

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 9+3 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید