عضو پارسه‌گرد نیستید؟

طرز تهیه پیتزا قیفی

تعداد امتیازها: 711
0 نفر
پیتزا قیفی

پیتزا قیفی با شکل هیجان اگیز و جالبی که دارد همه را به سمت خود جذب می کند, تنها نکته ای که در تهیه آن بایستی مورد توجه قرار دهید درست کردن قیفها است که کار چندان سختی هم نیست.

پیتزا قیفی

راحت ترین کار برای درست کردن نان قیفی پیتزا استفاده از نانهای نازکی مثل نان ترتیلا و نان پیتاست. شکل این نانها همانطور که در شکل می‌بینید دایره‌ای به قطر حدودا 25 سانتیمتر است که چنانچه آنها را از قطر به 4 قسمت تقسیم کنید، برشهای مثلثی به شما می‌دهد. تنها کافیست این برشها را از دو لبه بریده شده روی هم قرار دهید تا قیف شما درست شود. با خلال دندان دو سمت قیف را بهم وصل کنید.

نگران نرمی نانها و شکل نداشتن قیف‌ها نباشید وقتی پیتزاها را داخل فر قرار دهید نان تست و کرانچی شده و شکل یک قیف واقعی را به خود می‌گیرد. البته اگر دوست داشته باشید می‌توانید قیف‌ها را به مدت 5 تا 10 دقیقه در فر با دمای کم بگذارید تا فرم بگیرد بعد آن را تبدیل به پیتزا کنید فقط حواستان باشد که نانها نسوزند.

پیتزا قیفی

 

در پر کردن این قیف‌ها با مواد پیتزا توجه داشته باشید که ابتدا کمی پنیر ته قیف فشار دهید تا سس پیتزا بیرون نریزد و پیتزایتان چکه نکند.

حالا که پیتزا قیفی شما تقریبا آماده است، تنها باید آنها را داخل فر قرار دهید، اما چگونه؟

اگر رَک یا همان صفحه فلزی برای سردشدن کیک و شیرینی دارید قیفها را داخل شیارهای آن قرار داده و داخل فر قرار دهید، اگر نه ظرفی دیواره دار و مناسب فر انتخاب کنید و قیفها را ایستاده به دیواره‌های آن تکیه دهید و داخل فر قرار دهید.

پیتزا قیفی

پیتزا قیفی را می‌توانید با هر نوع موادی که دوست دارید تهیه کنید. در واقع این قیفها تنها ایده‌ای هستند تا شما اسنک و مسان وعده دلخواهتان را در آن قالب ارائه داده و سرو کنید.

پیتزا قیفی

برای مشاهده صفحات بعد بر روی تصویر هر صفحه کلیک نمایید.
  • پیتزا قیفی
  • پیتزا قیفی
  • پیتزا قیفی
  • پیتزا قیفی
تهیه کننده: ر. هاشمی
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 711

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سارا
15:51    1392/06/07

الان طرز تهیه ش کووووووووووووووووووووو؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
ر.
10:05    1392/06/09

با سلام به شما سارای عزیز
در صفحه اول روی لینک پیتزا قیفی که به رنگ نارنجی مشخص شده کلیک کنید تا طرز تهیه پیتزا قیفی را ببینید.
با کلیک بر روی عکسهای پائین مطلب می‌توانید صفحات دیگر نکات و ریزه‌کاریهای درست کردن پیتزا قیفی را ببینید.

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 6+2 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید