عضو پارسه‌گرد نیستید؟

طرز تهیه پای آبنبات چوبی

تعداد امتیازها: 744
0 نفر
پای آبنباتی

چه چیز زیباتر و خوشمزه‌تر از پایی شبیه آبنبات چوبی در کیف یا روی میز مهمانی؟

در مهمانی‌های رسمی که افراد ترجیح می‌دهند وقت خود را بیشتر به گپ‌ و گفت با دوستان بگذرانند، این شیرین به دلیل راحتی سرو و بی‌دردسر خورده شدن یک امتیاز محسوب می‌شود.

این شیرینی پای چوبی می‌تواند برای وقتی باشد که بیرون از خانه گرسنه هستید و تنها نیاز به کمی شیرینی دارید. در کیف خود را باز می‌کنید و این زیبای خوشمزه را پیدا می‌کنید. شما با اینکه کمی اسنک می‌خورید اما لازم نیست از غذای اصلی‌تان صرف‌نظر کنید.

گاهی دلتان پای میوه می‌خواهد اما نه یک تکه بزرگ. از آن‌دسته افراد هستید که دوست دارید تکه‌های کوچک پای اما با مزه میوه‌های مختلف بخورید؟
طرز تهیه این پای را در این مطلب ببینید.

پای آبنباتی

خمیری که با این دستور درست کرده‌اید را قالب بزنید.

لایه وسط پای

برای درست کردن محتوای داخلی پای‌ها می‌توانید مثل درست کردن پای سیب از میوه‌های تازه دلخواه استفاده کنید به این صورت که ابتدا میوه‌ها را ریز کنید روی آنها کمی شکر و دارچین یا ادویه پای سیب بریزید و مخلوط کنید و کنار بگذارید.
می‌توانید از این مارمالادها یا مرباهای تابستانه برای درست کردن این پای آبنباتی استفاده کنید:

مارمالاد گیلاس، مارمالاد سیب، مارمالاد تمشک، مارمالاد شلیل، مارمالاد آلبالو، مارمالاد زردآلو، ماردمالاد توت فرنگی و غیره ...

بستن پای‌های چوبی

برای چوب این آبنباتها می‌توانید از سیخ چوبی استفاده کنید، اگر فکر می‌کنید خیلی بلند است آن را نصف کنید. حواستان باشد که از نی پلاستیکی استفاده نکنید چون وقتی برای پخت داخل فر می‌‌گذارید آب می‌شود.

نی‌ها را به فاصله 1 تا 3 سانتی‌متر داخل خمیر دایره‌ای قرار دهید و رویه دیگر پای را روی آن بگذارید.

طریقه بستن پای آبنباتی

برای چسباندن لبه‌های این پای‌های چوبی از یک نی استفاده کنید.

پای چوبی

حالا آنها را داخل فر با دمای 175 درجه سانتی‌گراد قرار داده و 5 تا 10 دقیقه صبر کنید تا زمانی‌که هر دو سمت آنها طلایی شود قرار دهید.
وقتی پای‌ها سرد شد فقط قسمت بالایی نی (خود پای) را داخل یک نایلون مانند آبنبات گره بزنید. می‌توانید برای زیباتر شدن میز مهمانی‌تان آنها را داخل یک ظرف مشبک پایه‌های آن درونش قرار  می‌گیرد بگذارید.

طرز تهیه این پای را در این مطلب مشاهده کنید.

پای‌ها و شیرینی‌های جالب را در عنوان‌های زیر دنبال کنید:

پای سیب درسته که با خود سیب درست می‌شود.

سیخ پن‌کیکی‌های جالب که قیافه‌ای شبیه کباب دارند ولی پن‌کیک‌اند. حتماً عاشقشون می‌شید.

برای مشاهده صفحات بعد بر روی تصویر هر صفحه کلیک نمایید.
  • پای آبنباتی
  • پای آبنباتی
  • لایه وسط پای
  • بستن پای‌های چوبی
  • طریقه بستن پای آبنباتی
  • پای چوبی
مترجم: پرستو کریم زاده
منبع: www.luxirare.com
تهیه کننده: پرستو کریم زاده
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 744

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 9+3 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید