عضو پارسه‌گرد نیستید؟
نکات تهیه لبوی سنتی

طرز تهیه لبو

تعداد امتیازها: 668
0 نفر

با آغاز فصل سرما لبویی خوشمزه و سالم در منزل بپزید تا هوس نکنید از لبو فروشی‌های کنار خیابان خرید کنید.

اگر به‌جای خریدن لبو از لبوفروشی های کنار خیابان، خودتان در منزل آن را تهیه کنید هم از بابت بهداشتی بودن و سلامت آن مطمئن هستید و هم‌اینکه از نظر اقتصادی برای شما به‌صرفه خواهد بود.

  • برای پخت لبو ابتدا چغندرها را خوب می‌شوئیم. توجه کنید که پوست لبوها خوب تمیز شود چون لبوها را با پوست می‌پزیم.
  • لبوها را با پوست به صورت ورقه‌هایی با ضخامت 1 تا 2 سانتیمتر برش می‌زنیم. 
  • لبوهابی برش خورده را درون قابلمه‌ای با اندازه مناسب چیده و روی آنها آب می‌ریزیم. سطح آب باید بالاتر از سطح لبو‌های داخل قابلمه باشد. 
  • قابلمه را روی شعله متوسط اجاق‌گاز قرار داده و صبر می‌کنیم تا جوش بیاید سپس شعله اجاق را به حدی کم می‌کنیم که کم‌کم بجوشد. در قابلمه را بسته و به مدت 2-3 ساعت صبر می‌کنیم تا لبوها بپزند. در بین زمان پخت لبو حواستان باشد که آب لبوها تمام نشود و نسوزد.
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 668

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
iهوشنگ محمدی سرشت
15:22    1391/10/05

سلام برنامه هایتان بسیار عالی و آموزنده است من که کیف کردم دستتان درد نکند وموفق باشید. راستی لبو تنوری را چطوری درست میکنند

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 7+1 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید