در یک میهمانی رسمی برای پذیرائی از میهمانان، هیچ چیز مناسب تر از این نان شیرینی با چای نیست. این شیرینی بسیار خوش طعم است. با این دستور، آماده کردن شیرینی پنجره ای کار دشواری نیست. شیرینی پنجره ای یک شیرینی بین المللی است و در بسیاری از کشورهای جهان این شیرینی را در منزل درست می کنند. در این دستور با اضافه کردن گلاب، اصالت ایرانی شیرینی پنجره ای را حفظ می کنیم. این شیرینی های خوشمزه در مدت 40 دقیقه آماده می‌شود و برای پذیرایی به تعداد 8 نفر مناسب می‌شوند.

مواد لازم:

آرد

1 پیمانه (100 گرم)

تخم مرغ      

5 عدد

نشاسته

1 پیمانه (115 گرم)

گلاب

4- 5  قاشق غذاخوری

روغن          

حدود نیم لیتر

وانیل           

¼ قاشق چایخوری

پودر قند

به مقدار لازم

طرز تهیه:
  1. نشاسته را به طور کامل در گلاب حل می‌کنیم.
  2. تخم‌مرغ‌ها را کاملاً می‌زنیم و آنها را به همراه آرد و وانیل، به مخلوط نشاسته و گلاب اضافه می‌کنیم و سپس تمامی مواد را خوب با هم مخلوط می‌کنیم.
  3. یک قابلمه را پر از روغن نموده و روی حرارت می‌گذاریم تا داغ شود. سپس قالب مخصوص نان پنجره‌ای را داخل روغن داغ فرو می‌کنیم و سپس آن را داخل مایه‌ای که حاضر کرده‌ایم می‌زنیم، به طوری که مایه تا لبهٔ قالب برسد، ولی روی قالب را نگیرد. بلافاصله قالبِ آغشته به مایه را درون روغن داغ فرو کرده و تکان می‌دهیم تا شیرینی از قالب جدا شود.
  4. حال، حرارت را کم می‌کنیم تا شیرینی پنجره‌ای خوب برشته و خوش رنگ شود. سپس می‌گذاریم شیرینی خنک شود و روی آن پودرقند می‌ریزیم.

 

انواع شیرینی ایرانی را در این لینک ببینید.

نام مترجم: 
سیما علوی
منبع : 

دوست گرامی برای افزودن دیدگاه خود نیاز به ورود یا نام‌نویسی در سایت پارسه‌گرد دارید.

برو به بالا