شیرینی عید

تعداد امتیازها: 1562
0 نفر
باقلوا

درست‌کردن شیرینی عید چند روز قبل از شروع سال نو، از سنت‌های قدیمی به حساب می‌آید. پذیرایی از مهمانان در عیددیدنی‌های سال جدید  با شیرینی‌های خانگی نشان از حسن سلیقه میزبان دارد. 

شیرینی نخودچی

نان نخودچی (شیرینی نخودچی)

از خوشمزه‌ترین شیرینی‌های ایرانی، که بسیار سریع و آسان هم آماده می‌شود. با درست کردن این شیرینی در خانه آن را با مزه واقعی بچشید.

دریافت دستور پخت

راحت‌ الحلقوم

راحت‌الحلقوم

راحت‌الحلقوم را با رنگهای مختلف خوراکی به‌صورت رنگارنگ درست کنید تا بچه‌ها با ذوق بیشتری از آن استقبال کنند، شاید بتوانید آن را جایگزین پاستیل کنید تا بچه‌ها دیگر به فکر خرید تنقلات از مغازه‌ها نباشند. با اضافه‌کردن مغزیجات به آن، این شیرینی را خوش‌خوراک‌تر کنید.

دریافت دستور پخت

باقلوا آلبالو شکلاتی

باقلوای آلبالو شکلاتی

باقلوایی که ترکیبی از سنت و مدرنیسم است، ترکیب آلبالو با شکلات یکی از خوشمزه‌ترین ترکیبات را به وجود می‌آورد که همراه با مغزیجاتی مثل بادام و گردو  هنوز هم طعم سنتی باقلوا را به یاد می‌آورد.

دریافت دستور پخت

کلمپه

کلمپه (شیرینی سنتی کرمان)

شیرینی مخصوص کرمان که بسیار مقوی است؛‌ درست کردن آن در منزل ممکنست کمی بدقلق باشد اما همین که دست شما به نحوه شکل‌دادن آن عادت کرد دیگر به یک تفریح تبدیل می‌شود.

دریافت دستور پخت

مسقطی دو رنگ

مسقطی دو رنگ

یک دسر ایرانی سالم و خوشمزه؛ که می‌تواند میز پذیرایی عید شما را اصالت ببخشد.

دریافت دستور پخت

باقلوا پسته ای

باقلوای پسته

وقتی حرف از باقلوا می‌شود همه مزه محشر آن را زیر زیان خود احساس می‌کنند، اما هیچکس به فکر درست کردن آن نمی‌افتد. با این دستور و طرز تهیه خمیر آن که به صورت نکته به نکته و همراه با عکس توضیح داده شده دیگر درست کردن آن کار سختی نیست.

باقلوای خانگی هم تازه‌تر است و در دهان آب می‌شود، هم میزان شیرینی و شهد آن بر اساس ذائقه خانواده قابل تنظیم است.

دریافت دستور پخت

شیرینی گردویی

شیرینی گردویی

شیرینی خوشمزه‌ای که تنها 30 دقیقه زمان برای تهیه آن نیاز دارید. شیرینی گردویی به شما ایده درست کردن شیرینی کنجدی و نارگیلی را می‌دهد؛ پس می‌توانید گردوی موجود در این دستور را با هر نوع مغزی که دوست دارید یا در دسترس شماست جایگزین کنید.

دریافت دستور پخت

شیرینی توت

شیرینی توت

شیرینی‌های کوچکی که در خاطره کودکی همه ما ردپایی از آن هست. ساده‌تر، راحت‌تر و سالم‌تر از این شیرینی وجود ندارد. این شیرینی در واقع مواد خمیر مارزپان (خمیر پودر بادام) است که در صورت علاقه با رنگ‌های خوراکی رنگی شده و بصورت توتهای کوچولو فرم داده می‌شوند.

دریافت دستور پخت

نان پنجره ای

شیرینی پنجره‌ای

عصر روزهای آغازین بهار را با نان پنجره‌ای و چای در کنار اعضای خانواده ماندنی‌تر کنید. درست کردن نان پنجره‌ای از درس حرفه‌و فن دوران راهنمایی با ما همراه بوده، پس بهتر است بجای خرید بیسکویت آماده از این نان‌های خانگی خوشمزه برای سرو در کنار چای استفاده کنیم.

دریافت دستور پخت

سوهان عسلی

سوهان عسلی

با این دستور دیگر لازم نیست وقتی هوس یک خوراکی شیرین دارید حتما به قنادی بروید، می‌توانید بادام سوخته هم خودتان درست کنید. بادام‌های درسته را داخل شهد شکر ریخته و سپس روی کاغذ شیرینی‌پزی قرار دهید تا سرد شود. این بادام‌ها کاوری کرانچی با طعم کارامل و مغزی بادامی‌دارند.

دریافت دستور پخت

قطاب عسلی

قطاب عسلی خلخال

شیرینی سنتی استان آذزبایجان شرقی که به دلیل وجود مغزیجات و ادویه‌جات بسیار مقوی و دارای طبع گرم می‌باشد. این شیرینی را همراه با چای نوش جان کنید که شیرینی آن دل شما را نزند. 

دریافت دستور پخت

برای مشاهده صفحات بعد بر روی تصویر هر صفحه کلیک نمایید.
 • باقلوا
 • شیرینی نخودچی
 • راحت‌ الحلقوم
 • باقلوا آلبالو شکلاتی
 • کلمپه
 • مسقطی دو رنگ
 • باقلوا پسته ای
 • شیرینی گردویی
 • شیرینی توت
 • نان پنجره ای
 • سوهان عسلی
 • قطاب عسلی
تهیه کننده: پرستو کریم زاده
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 1562

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 7+3 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید