شروع پاییز با غذاهای هندی

تعداد امتیازها: 669
0 نفر
غذا به سبک هندی

غذاهای هندی رنگارنگ و عطر و بوی پیچیده شده آن‌ها در هم، هر کسی را از خود بی‌خود می‌کند. ماست و سبزی با نان هندی پیش غذای بسیار دلچسبی است که اشتهای شما را برای خوردن چند غذای خوشمزه تحریک می‌کند. برنج مخلوط لیمویی، پلوی لذیذی است که تنوع خوبی در پلوهایی که به تازگی خورده‌اید، ایجاد می‌کند و به همراه کاری بره با بادنجان یک غذای رویایی محسوب می‌شود. از خوردن این غذا به حدی لذت می‌برید که تا مدت‌ها مزه آن زیر زبان‌تان خواهد بود. سالاد کلم و نارگیل هم مکمل بسیار مغذی است که نه تنها با این غذا بلکه با هر غذای دیگری هم دلچسب خواهد بود. اما دسر ماست عسلی و بادام، دسری شیرین با بافتی لطیف است که گرما و تندی غذایی که خورده‌اید، یک جا خنک می‌کند. تکه‌های بادام در لطافت ماست و عسل، این دسر را به مراتب خوشمزه و هیجان انگیز‌تر می‌کند. اکنون برای اینکه به هنگام درست کردن این منو راحت‌تر باشید، یک برنامه‌ریزی کلی برای شما انجام داده‌ایم تا بتوانید سر فرصت این غذا‌ها را برای مهمانی‌تان درست کنید.

ماست و سبزی با نان هندی

ماست و سبزی با نان هندی

ماست و سبزی با نان هندی پیش غذای جذابی است که با وجود ساده بودن درست مانند نان و ماستی می‌ماند که قبل از خوردن دیزی یا چلو کباب سر سفره می‌آید و مطمئن باشید که طرفداران زیادی هم دارد. مواظب باشید تا سرو غذا اصلی، خودتان را با این پیش غذا سیر نکنید.

 • اگر خواستید از قبل این پیش غذا را درست کنید یک روز قبل زعفران و مخلوط ماست را آماده کنید (مرحله 1 تا 3). مواد را در ظرفی دربسته در یخچال نگه داری کنید. 5 دقیقه قبل از سرو غذا مرحله 5 درست کردن ماست ادویه‌دار را تمام کنید. خمیر‌های نان را آماده و 30دقیقه قبل از سرو پیش غذا نان هندی را در فر بگذارید که برای سرو به مقدار کافی گرم و تازه باشد.

مشاهده دستور پخت ماست و سبزی با نان هندی

برنج مخلوط لیمویی

برنج مخلوط لیمویی

برنج معطر و خوشمزه‌ای که به تنهایی و در کنار غذاهای گوشتی ایده آل است و مزه غذا را به مراتب دلچسب‌تر می‌کند. این پلوی خاص برای گیاه‌خواران عزیز هم بسیار جذاب و دوست داشتنی خواهد بود.

 • بسته به میل‌تان می‌توانید یک روز قبل مخلوط برنج را آماده و بادام زمینی را سرخ ‌کنید تا برای سینی برنج و لیمو آماده شود (مرحله 1 تا 4). سپس مخلوط برنج را در ظرفی در بسته در یخچال نگه می‌داریم.

مشاهده دستور پخت برنج مخلوط  لیمویی

کاری بره با بادنجان

کاری بره با بادنجان

خورش خوش آب و رنگ هندی که بوی آن به تنهایی می‌تواند شما را از ته خیابان به سر میز غذا بکشاند. این خورش با مواد لذیذی تهیه شده که در کمتر غذایی می‌توانید چنین ترکیب به جایی را تجربه کنید.

 • می‌توانید دو روز قبل کاری بره را آماده ‌کنید (مراحل 1 تا 3)، اما در پایان قسمت سوم گشنیز را اضافه نکنید. ظرف را پوشانده و در یخچال می‌گذارید. 15 دقیقه قبل از سرو، کاری بره را گرم کنید و گشنیز را به آن بیفزایید.

مشاهده دستور پخت کاری بره با بادنجان

سالاد کلم و نارگیل

سالاد کلم و نارگیل

یک سالاد متفاوت، پر حرارت و سرشار از انرژی که بسیار خوش‌خوراک است و همه دوست دارند هر چه بیشتر از آن میل کنند.

 • بسته به میل‌تان می‌توانید 20 دقیقه قبل از سرو غذا، کلم نارگیلی را درست کنید.

مشاهده دستور پخت سالاد کلم و نارگیل

ماست عسلی با بادام

ماست عسلی با بادام

سردی ماست با گرمای عسل و سردی بادام با گرمای دارچین یک دسر بسیار خوشمزه، خاص و متعادل را به‌وجود می‌آورد که قابل مقایسه با کمتر دسری خواهد بود که تا به امروز میل کرده‌اید.

 • می‌توانید دو ساعت قبل بادام و کشمش را برای ماست طعم‌دار آماده کنید.

مشاهده دستور پخت ماست عسلی با بادام

برای مشاهده صفحات بعد بر روی تصویر هر صفحه کلیک نمایید.
 • غذا به سبک هندی
 • ماست و سبزی با نان هندی
 • برنج مخلوط لیمویی
 • کاری بره با بادنجان
 • سالاد کلم و نارگیل
 • ماست عسلی با بادام
مترجم: عارفه خوش نیت
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 669

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 6+3 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید