عضو پارسه‌گرد نیستید؟
سوربه هندوانه، خربزه و طالبی

سوربه هندوانه، خربزه و طالبی

تعداد امتیازها: 1294
1 نفر

این سوربه خوشمزه به راحت‌ترین شیوه ممکن و با موادی مختصر تهیه می‌شود و ایده‌آل است برای تابستان.

مناسب برای :6 نفر

زمان آماده سازی : کمتر از 15 دقیقه

این سوربه خوشمزه به راحت‌ترین شیوه ممکن و با موادی مختصر تهیه می‌شود و ایده‌آل است برای تابستان.

از این دسر سریع و خوشمزه که با میوه‌های یخ زده درست شده لذت ببرید. این دسر را بسته به میل‌تان می‌توانید با هندوانه، خربزه و یا طالبی درست کنید و یا از هر سه این میوه‌ها استفاده کنید و دسری جذاب‌تر با رنگ‌های متفاوت داشته باشید. اگر این میوه را به صورت یخ زده در فریزیر داشته باشید این دسر در 10 دقیقه آماده می‌شود و برای سرو به تعداد 8 نفر مناسب است.

مواد لازم:

هندوانه، خربزه، طالبی یا هرسه

½1 کیلو گرم

شکر

بسته به دلخواه

طرز تهیه:
  1. تنها چیزی که برای تهیه این دسر لذیذ نیاز دارید، هندوانه و خریزه و یا طالبی تازه و یک دستگاه غذا ساز می‌باشد‌. ابتدا‌، هندوانه و خریزه و یا طالبی مورد نظر را به قطعات کوچک برش می‌دهیم و سپس تکه‌های یخ زده هندوانه یا یا طالبی را داخل یک ظرف در بسته سفت قرار داده و داخل فریزر می‌گذاریم.
  2. زمانی که می‌خواهیم بستنی را آماده کنیم، میوه‌های یخ زده مورد نظر را از فریزر خارج کرده و داخل دستگاه غذاساز می‌ریزیم و آن را پوره می‌کنیم. اگر پوره مورد نظر خیلی سفت و خشک بود ( این در صورتی پیش می‌آید که میوه ها کم آب باشند ) در این صورت کمی آب به آن اضافه می‌کنیم تا کاملاً حالت پوره و چسبنده پیدا کند.
  3. سپس کمی از آن می‌چشیم، اگر شیرینی آن کم بود، به میزان دلخواه، شکر به آن اضافه می‌کنیم و باز هم آن را می‌زنیم. زمان سرو آن را با قاشق بستنی داخل ظرف می‌کشیم و سرو می‌کنیم.

نحوه درست کردن نوشیدنی‌های خنک تابستانی را در این آلبوم ببینید.

طرز تهیه انواع کمپوت و سوربه را در آلبوم تهیه انواع کمپوت ببینید.

مترجم: بهاره فرزد
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 1294

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 8+6 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید