این سوربه خوشمزه به راحت‌ترین شیوه ممکن و با موادی مختصر تهیه می‌شود و ایده‌آل است برای تابستان.

از این دسر سریع و خوشمزه که با میوه‌های یخ زده درست شده لذت ببرید. این دسر را بسته به میل‌تان می‌توانید با هندوانه، خربزه و یا طالبی درست کنید و یا از هر سه این میوه‌ها استفاده کنید و دسری جذاب‌تر با رنگ‌های متفاوت داشته باشید. اگر این میوه را به صورت یخ زده در فریزیر داشته باشید این دسر در 10 دقیقه آماده می‌شود و برای سرو به تعداد 8 نفر مناسب است.

مواد لازم:

هندوانه، خربزه، طالبی یا هرسه

½1 کیلو گرم

شکر

بسته به دلخواه

طرز تهیه:
  1. تنها چیزی که برای تهیه این دسر لذیذ نیاز دارید، هندوانه و خریزه و یا طالبی تازه و یک دستگاه غذا ساز می‌باشد‌. ابتدا‌، هندوانه و خریزه و یا طالبی مورد نظر را به قطعات کوچک برش می‌دهیم و سپس تکه‌های یخ زده هندوانه یا یا طالبی را داخل یک ظرف در بسته سفت قرار داده و داخل فریزر می‌گذاریم.
  2. زمانی که می‌خواهیم بستنی را آماده کنیم، میوه‌های یخ زده مورد نظر را از فریزر خارج کرده و داخل دستگاه غذاساز می‌ریزیم و آن را پوره می‌کنیم. اگر پوره مورد نظر خیلی سفت و خشک بود ( این در صورتی پیش می‌آید که میوه ها کم آب باشند ) در این صورت کمی آب به آن اضافه می‌کنیم تا کاملاً حالت پوره و چسبنده پیدا کند.
  3. سپس کمی از آن می‌چشیم، اگر شیرینی آن کم بود، به میزان دلخواه، شکر به آن اضافه می‌کنیم و باز هم آن را می‌زنیم. زمان سرو آن را با قاشق بستنی داخل ظرف می‌کشیم و سرو می‌کنیم.

نحوه درست کردن نوشیدنی‌های خنک تابستانی را در این آلبوم ببینید.

طرز تهیه انواع کمپوت و سوربه را در آلبوم تهیه انواع کمپوت ببینید.

نام مترجم: 
بهاره فرزد
منبع : 

دوست گرامی برای افزودن دیدگاه خود نیاز به ورود یا نام‌نویسی در سایت پارسه‌گرد دارید.

برو به بالا