عضو پارسه‌گرد نیستید؟
پیاز داغ

سرخ کردن پیاز

تعداد امتیازها: 553
1 نفر

چگونه پیازداغ مرغوب و خوبی درست کنیم؟

به طور کلی، پیاز سرخ کرده یا پیاز داغ خورشت در غذاهای ایرانی جایگاه بسیار مهم و ویژه‌ای دارد. برای سرخ کردن پیاز، باید دقت کرد که پیاز نه زیاد سرخ و سیاه گردد و نه اینکه رنگ آن سفید بماند، پیاز داغ خوب باید طلائی رنگ باشد و بهتر است پیاز را در روغن بیشتر و با حرارت ملایم سرخ کرده و بعد از سرخ شدن، روغن اضافی آن‌ را گرفت. پیاز را در اوایل سرخ کردن نباید زیاد بهم زد، زیرا آب می‌اندازد و دیرتر سرخ می‌شود ولی همین که پیاز رنگ گرفت، باید آن‌ را مرتباً بهم زد تا کاملاً طلائی شود.

مترجم: سیما علوی
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 553

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 4+1 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید