عضو پارسه‌گرد نیستید؟
سالاد یونانی

سالاد یونانی

تعداد امتیازها: 634
0 نفر

اگر در تدارک یک مهمانی هستید، این سالاد با رنگ بندی جذاب و مزه عالی، تزیین مناسبی برای سفره شما می باشد.

مناسب برای :5 نفر

زمان آماده سازی : حداکثر 30 دقیقه

 

این سالاد از این ویژگی برخوردار است که اجزای سالاد با هم مخلوط نشده و هر کس از هر چیزی که دوست دارد می‌تواند لذت ببرد. همچنین یکی از بهترین ایده‌ها برای کسانی است که دوست‌دار غذای گیاهی هستند. سالاد یونانی در 25 تا 30 دقیقه آماده می‌شود و برای 5 نفر مناسب است.

مواد لازم:

کاهو سالادی 2 بته

پنیر فتا (سفید)

2 پیمانه

خیار

2 عدد

گوجه فرنگی

2 عدد

فلفل دلمه ای سبز

1 عدد

فلفل دلمه ای قرمز

1 عدد

فلفل دلمه ای زرد

1 عدد

پیاز قرمز

1 عدد متوسط

زیتون سیاه

به مقدار دلخواه

زیتون سبز بی هسته

به مقدار دلخواه

لوبیا قرمز پخته شده

به مقدار دلخواه

روغن زیتون

به میزان لازم

سرکه بالزامیک

به میزان دلخواه

نمک و فلفل

به میزان لازم

انگور

به میزان لازم

طرز تهیه:

  1. در یک دیس بیضی‌شکل، کاهو‌ها را می‌چینیم. خیار‌ها را پس از شستن، خرد می‌کنیم. پیاز را نیز پس از پوست کندن، ریز خرد می‌کنیم. فلفل‌های دلمه‌ای را به‌صورت طولی برش می‌دهیم. پنیر فتا و گوجه‌فرنگی را نیز خرد می‌کنیم. پنیر فتا، خیار خرد شده، گوجه فرنگی، فلفل‌ها، زیتون‌ها، لوبیا قرمز پخته و انگور‌ها را روی دیس پوشانده شده با کاهو می‌چینیم.

  2. در یک کاسه‌ کوچک، روغن‌زیتون، سرکه را می‌ریزیم و آن‌ها را مخلوط می‌کنیم. سپس آن را با نمک و فلفل مزه‌دار می‌کنیم. قبل از سرو سالاد، سس را روی آن می‌ریزیم.

منوی تکمیلی برای این خوراکی

طرز تهیه انواع سالاد را در اینجا ببینید.

مترجم: سیما علوی
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 634

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 8+6 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید