عضو پارسه‌گرد نیستید؟
سالاد یونانی

سالاد یونانی

تعداد امتیازها: 258
0 نفر

اگر در تدارک یک مهمانی هستید، این سالاد با رنگ بندی بسیار زیبا و جذاب و مزه عالی، تزئین مناسبی برای سفره شما می باشد.

مناسب برای :5 نفر

زمان آماده سازی : حداکثر 30 دقیقه

این سالاد از این ویژه گی برخوردار است که اجزای سالاد با هم مخلوط نشده و هر کس از هر چیزی که دوست دارد می‌تواند لذت ببرد. این سالاد در 25 تا 30 دقیقه آماده می‌شود و برای 5 نفر مناسب است.

مواد لازم:

پنیر فتا

2 پیمانه

خیار

2 عدد

گوجه فرنگی

2 عدد

فلفل دلمه ای سبز

1 عدد

فلفل دلمه ای قرمز

1 عدد

فلفل دلمه ای زرد

1 عدد

پیاز قرمز

1 عدد متوسط

زیتون سیاه

به مقدار دلخواه

زیتون سبز بی هسته

به مقدار دلخواه

لوبیا قرمز پخته شده

به مقدار دلخواه

روغن زیتون

به میزان لازم

سرکه بالزامیک

به میزان دلخواه

نمک و فلفل

به میزان لازم

انگور

به میزان لازم

طرز تهیه:

  1. در یک دیس بیضی شکل، کاهو ها را می چینیم. خیارها را پس از شستن، خرد می کنیم. پیاز را نیز پس از پوست کندن، ریز خرد می کنیم. فلفل های دلمه ای را به صورت دراز دراز و طولی برش می دهیم. پنیر فتا را نیز خرد می کنیم. گوجه فرنگی را نیز خرد می کنیم. پنیر فتا، خیار خرد شده، گوجه فرنگی، فلفل ها، زیتون ها، لوبیا قرمز پخته و انگورها را روی دیس پوشانده شده با کاهو می چینیم.
  2. در یک کاسهٔ کوچک، روغن زیتون، سرکه را می ریزیم و آنها را مخلوط می کنیم. سپس آن را با نمک و فلفل مزه دار می کنیم. قبل از سرو سالاد، سس را روی آن می ریزیم.         

منوی تکمیلی برای این خوراکی

مترجم: سیما علوی
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 258

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 7+10 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید