این کباب با قسمت پایین دندهٔ گوسفند، یعنی نزدیک به کمر آن تهیه می شود. گوشت قرمز در ایتالیا معمولاً به حالت آبدار و صورتی (Rare) کباب می شود. یعنی اطراف آن کاملاً کباب می شود ولی مغز آن صورتی می ماند. زمانی که در این دستور قید شده، برای میزان طبخ medium-rare یعنی آبدار و ترد می باشد. در صورت تمایل برای دستیابی به پخت کاملتر یا حالت well done (کاملاً پخته) می توانید مدت زمان بیشتری آن را کباب نمایید یا در فر بگذارید، البته توجه داشته باشید که کباب کمی خشک تر و کم آب تر می‌شود. این کباب در کنار سالاد سبزیجات بسیار لذیذ می باشد. با این میزان مواد برای 4 نفر مناسب می باشد. این مقدار کباب برای 4 نفر مناسب است. مدت زمان پخت و آماده گی کباب بسته ب ذائقه های مختلف، متفاوت است.

مواد لازم:

دنده کباب بزرگ

16 تا 20 عدد

روغن زیتون

½ پیمانه

آویشن تازه ساتوری شده

1 قاشق غذاخوری

نعنای تازه ساتوری شده

2 قاشق چایخوری

جعفری تازه ساتوری شده

1 قاشق غذاخوری

سیر ریز خرد شده

2 حبه

رندهٔ پوست لیمو ترش

1 عدد

نمک

1 قاشق چایخوری

فلفل سیاه

¼ قاشق چایخوری

طرز تهیه:

  1. تمامی مواد به جز گوشت ها را داخل یک کاسه می ریزیم و آنها را کاملاً مخلوط می کنیم. گوشت ها را داخل این مخلوط می گذاریم و آنها را به مواد آغشته کرده و برای مدت 2 الی 6 ساعت داخل یخچال می گذاریم تا مره دار شوند.
  2. 45 دقیقه قبل از کباب کردن، آنها را از یخچال خارج می کنیم تا هم دمای اتاق شوند. فر را با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا گرم شود. دنده ها را درون یک تابهٔ مناسب می گذاریم و آنها را به مدت 8 الی 10 دقیقه در فر داغ می گذاریم تا روی آنها قهوه ای – طلائی شود. سپس آنها را از فر خارج کرده و می چرخانیم و باز هم به مدت 8 دقیقه در فر داغ می گذاریم. (لازم به ذکر است که دنده کباب ها را می توانیم بصورت باربکیو نیز آماده کنیم و آنها را روی منقل کباب نماییم. بدین منظور هر طرف را حدود 3 تا 4 دقیقه روی منقل کباب می نماییم.) بنا به سلیقهٔ خود، می توانید این کباب را با سبزیجات متنوع پخته و خام سرو نمایید.
  نام مترجم: 
  سیما علوی
  منبع : 

  دوست گرامی برای افزودن دیدگاه خود نیاز به ورود یا نام‌نویسی در سایت پارسه‌گرد دارید.

  برو به بالا