عضو پارسه‌گرد نیستید؟
دست پیچ بادمجان

دست پیچ بادمجان

تعداد امتیازها: 420
0 نفر

لقمه‌های کوچک بادمجان که تنها با کمی نوآوری به غذایی چشم‌نواز بدل شده‌اند.

مناسب برای :4 نفر

زمان آماده سازی : کمتر از 1 ساعت

ماده گوشتی درون دست‌پیچ را می‌توانید به سلیقه خود تغییر دهید. کمی جعفری خرد‌شده طعم عالی به غذا می‌دهد. می‌توانید بجای گوشت، یک‌تکه گوشت مرغ گریل شده داخل هر دست‌پیچ قرار دهید و با کمی سس مارینارا یا سالسا و پنیر همراهش کنید.

برای سرو این غذا می‌توانید بدون خارج کردن خلال‌دندان، گوجه گیلاسی یا زیتون را سر آن قرار داد و سرو کرد.

مواد لازم:

بادمجان

4 عدد

گوشت چرخ‌کرده

100 گرم

گوجه‌فرنگی

4 عدد

پیاز

1 عدد

پنیر موتزارلا

50 گرم

نمک و فلفل

به میزان کافی

روغن زیتون

به میزان کافی

طرز تهیه:

  1. ابتدا بادمجان‌هارا شسته و با پوست به صورت ورقه‌های نازک ببرید، سپس ورقه‌ها را به نمک آغشته کرده یکی دوساعت بگذارید آب آنها برود تا تلخی بادمجان‌ها گرفته شود. سپس بادمجانها را با دستمال آشپزخانه خشک کرده و نمک آنها را پاک کنید تا غذایتان شور نشود.
  2. تابه گریل را با کمی روغن زیتون چرب کرده و روی حرارت متوسط گاز قرار دهید تا داغ شود؛ سپس ورقه‌های بادمجان‌ را در تابه سرخ کنید تا نسبتا طلایی و خوش‌رنگ شود، پس از سرخ شدن ورقه‌‌ها را در بشقابی کنار بگذارید.
  3. گوجه‌ها را فیله کرده و با میکسر پوره کنید.
  4. پیاز را ریز خرد کرده و  همراه با کمی روغن درون تابه‌ ریخته روی حرارت متوسط قرار دهید تا پیاز طلایی شود، گوشت چرخ‌کرده را به پیاز سرخ‌شده اضافه کنید تا کمی تفت بخورد، در این زمان دائم گوشت و پیاز را هم می‌زنیم تا رنگ گوشت عوض شود. سپس نمک و فلفل و رب یا پوره گوجه‌فرنگی را اضافه کرده و در تابه را می‌بندیم تا با شعله آرام گوشت کاملا پخته شود و سسی یک‌دست و غلیظ بدست آید.
  5. ورقه‌های تقریبا هم‌اندازه باذمجان را دو به دو به‌صورت بعلاوه روی هم قرار دهید و روی قسمت وسط آن کمی از سس گوشتی بریزید و روی آن کمی پنیر بریزید و بادمجانها را به ترتیب مثل بقچه ببندید و با خلال دندان هر دست‌پیچ را ثابت کنید که باز نشود.
  6. دست‌پیچ‌ها را در سینی فر قرار دهید و به مدت 15 دقیقه در فری که از قبل با حرارت 200 درجه سانتیگراد گرم شده قرار دهید تا پنیر آب شود و طعم گوشت و ادویه‌جات آن با بادمجان درآمیزند.
  7. این غذا را می‌توانید با نان یا برنج سرو کنید.
تهیه کننده: ر. هاشمی
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 420

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 2+9 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید