خمیر سمبوسه

خمیر سمبوسه

تعداد امتیازها: 879
1 نفر

برای تهیه هر نوع سمبوسه ای از این دستور پخت می توانید استفاده کنید و یک سمبوسه خانگی خوشمزه تهیه کنید.

مناسب برای :4 نفر

زمان آماده سازی : بیش از 1 ساعت

به جای 1 لیوان آب از 1 لیوان شیر هم می توانید استفاده کنید.با این مقدار مواد می توانید 10 تا 15 تا سمبوسه درست کنید. این خمیر در مدت 20 دقیقه آماده می شود و برای ور آمدن به 1 ساعت زمان نیاز دارد.

مواد لازم:

آرد

3 پیمانه

مایه خمیر

1 قاشق چایخوری

نمک

1 قاشق چایخوری

آب گرم

1 پیمانه

روغن گیاهی

1 قاشق چایخوری

طرز تهیه:
  1. مایه خمیر را داخل یک پیمانه آب نسبتاً داغ می ریزیم و آن را کاملاً مخلوط می کنیم تا حل شود. داخل یک کاسه بزرگ، آرد و نمک را می ریزیم و آنها را مخلوط می کنیم. سپس مخلوط آب گرم و مایه خمیر را به آرامی به مخلوط آرد اضافه می کنیم و آنها را کم کم مخلوط می کنیم.
  2. خمیر را با دست و یا قاشق چوبی مخلوط می کنیم. روغن را به روی آن اضافه کرده و سپس آن را کمی ورز می دهیم تا خمیر حالت لاستیک پیدا کند.
  3. خمیر را به قطعاتِ کوچکِ مساوی از هم تقسیم و گلوله می کنیم. (حدود 10 الی 12 قطعه از این میزان خمیر به دست می آید). سپس روی آنها را می پوشانیم و به مدت یک ساعت در جای گرم می گذاریم تا خمیر ها ور آیند.
  4. زمانی که می خواهیم مواد سمبوسه را داخل خمیر ها بریزیم، ابتدا گلوله های خمیری را با وردنه باز می کنیم. به طوری که ضخامت خمیر ها 3 میلی متر شود و بعد مایه خمیر را طبق دستور تهیه کرده و داخل خمیر قرار می دهیم.
مترجم: بهاره فرزد
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 879

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
terme
20:31    1393/07/30

سلام میتونم از مایه خمیر فوری استفاده کنم؟

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 2+9 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید