خاگینه

خاگینه

تعداد امتیازها: 790
0 نفر

نوعی املت بسیار لذیذ که سریع آماده شده و بسیار انرژی زا می باشد و برای صبحانه مناسب است.

مناسب برای :2 نفر

زمان آماده سازی : کمتر از 15 دقیقه

این صبحانه در مدت کوتاه 15 دقیقه آماده می شود و برای 2 نفر مناسب است. بسته به ذائقه‌تان می‌توانید خاگینه را شیرین کنید، با شیره توت، شیره گلابی، شیره انگور و شکر میل کنید و در صورتی‌که خاگینه را شور میل می‌کنید، به آن نمک زده با گوجه‌فرنگی و خیار میل کنید.

مواد لازم:

تخم مرغ

3 عدد

نمک وفلفل

به میزان لازم

خامه

1 قاشق سوپخوری

آرد 1 قاشق غذاخوری
کره

3 قاشق سوپخوری

طرز تهیه:

  1. ابتدا زرده و سفیده تخم مرغ ها را از هم جدا می کنیم.
  2. به زرده ها نمک و فلفل می زنیم و خامه را نیز به آنها اضافه می کنیم و با چنگال خوب مخلوط می کنیم. سفیده تخم‌مرغ ها را با کمی نمک با همزن برقی می زنیم تا فرم بگیرد. سفیده های فرم گرفته را با زرده مخلوط می کنیم.
  3. در یک تابه مناسب کره را می ریزیم و روی حرارت می گذاریم تا کره ذوب شود. وقتی کره ذوب شد، تخم‌مرغها را در آن می ریزیم و روی آن را کاملاً صاف می کنیم. تابه را تکان دهید تا مواد کاملاً پخش شود. بگذارید تا مواد خود را بگیرند. وقتی خاگینه خود را گرفت، زمانی است که می توان آن را تا کرد. برای این کار تابه را تکان می دهیم تا خاگینه در تابه لیز بخورد . آنقدر تکان می دهیم تا گوشه ای از آن برگردد. زمانی که زیر آن کاملاً برشته شد،  خاگینه آماده است. بر خلاف اینکه زیر آن باید برشته شود، روی آن باید نرم و خامه ای بماند. زمانی که آماده شد، آن را در ظرف مورد نظر می گذاریم و آن را دولا می کنیم به طوری که بیرون آن برشته و داخل آن خامه ای باشد. این غذا باید داغ سرو شود.
  4. بعضی خاگینه را شیرین دوست دارند. بنابراین در مرحله ای که نمک و فلفل اضافه می‌نماییم، کمی نمک و یک و نیم قاشق غذا خوری شکر داخل محتویات ریخته و ادامه عملیات را مشابه شرایط طرز تهیه انجام می دهیم. پس از حاضر شدن خاگینه می توانیم برای خوشمزه تر شدن خاگینه روی آن شیره توت (انگور و یا گلابی) ریخته و سپس سرو نماییم.

ملاحظه کنید غذاهای خوب ماه رمضان را در این منو.

مترجم: سیما علوی
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 790

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
بهار
00:09    1392/04/16

پس تكليف آرد چي ميشه؟ هيچ اسمي از آرد در دستور نبردين!


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
سهیل طیبی راد (مشاور پارسه گرد)
12:51    1392/04/18

بله دقیقاٌ حق با شماست.
آرد را میتوانید اضافه هم نکنید، در حقیقت آرد را وقتی میتوانید استفاده کنید که بخواهید خاگینه سفت تر باشد و در مرحله ای که دارید تخم مرغ هارا با هم مخلوط میکنید میتوانید آرد را به آنها اضافه کنید.

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 3+5 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید