دیدگاه‌ها

leila (تایید نشده)

لطفا طرز استفاده صحیح از چلتوک برنج را برایم ایمیل کنید. یک دنیا تشکر

۲۰ / ۰۱ / ۱۳۹۲

با سلام.
کارهای بسیاری می شود با شلتوک برنج کرد(البته این یک کلمهٔ کاملأمحلی گیلاکی است)از جمله دم کردن و حتیٰ میتوانید با ماست مخلوط کنید و نوش جان کنید.
از کارهای دیگه ای که میشه کرد را در این صفحه میتوانید بخوانید و در صورت نیاز سئوال تان را با مشاوره آن بقش در میان بگزارید.
http://www.parsegard.com/category/%D8%AA%DA%AF%D9%87%D8%A7/%D8%B4%D9%84%...

۲۱ / ۰۱ / ۱۳۹۲

leila (تایید نشده)

با سلام و تشکر فراوان منظورم همان بیان روش دم کردن آن بود که بلد نیستم بعضی ها میگویند آب آن نباید بجوشد چون تلخ میشود و بعضی کاملا با عکس آن موافقند در صورت امکان راهنمایی فرمایید یکدنیا سپاس

۲۱ / ۰۱ / ۱۳۹۲

متین (تایید نشده)

سلام این لینکی که برای شلتوک برنج نوشتید به درد من هم خورد، چون من هم همین سوال رو داشتم. مرسی

۱۱ / ۰۲ / ۱۳۹۲

سید (تایید نشده)

لطفا حتما حتما اصلاح کنید. نخودها بعد از پخت حتما بایستی پوستش گرفته شود وگرنه آنچه به دست میاید هرچه باشد دیگر حمص نیست.
چون من با غذاهای لبنانی آشنا هستم، عرض میکنم که این اشتباهی است که همه در ایران میکنند و اصلاح هم نمی شود، مثلا در ویژه نامه غذای لبنانی چندوقت پیش مجله معتبر آشپزخانه ملل.
تا قبل از این به دستورهای سایتتان که زیر آنها ترجمه آمده بود اطمینان داشتم، امیدوارم که شان ترجمه که برگردان مو به موی دستور است رعایت شود.

۲۲ / ۰۵ / ۱۳۹۲

با سلام به شما کاربر عزیز و تشکر از حسن توجه شما به پارسه‌گرد

این دستور بر مبنای رسپی اصلی حمص در کشورهای تونس و الجزایر نوشته شده و در این کشورها با این باور که بایستی حداکثر استفاده را از مواد غذایی کرد و برای جلوگیری از هر گونه دو ریز، پوست نخود را جدا نمی‌کنند که در نهایت هم حمصی با کیفیت عالی به شما می‌دهد.
اما این مسئله به این معنی نیست که شما نباید پوست نخود را جدا کنید، انتخاب با شماست.
در هر دو حالت با این رسپی حمصی خوشمزه و اصیل خواهید داشت.

۲۳ / ۰۵ / ۱۳۹۲

arash mafiyan (تایید نشده)

ببخشید حمصی که توش ماست پالیده نباشه که حمص نیست...من ساکن کویتم و دو جور حمص هست ی نوع حمص و نوع دیگش حمص متبل که همین حمصه ولی نخود هم بهش اضافه شده ( نخود خورد نشده )

۱۸ / ۱۱ / ۱۳۹۲
برو به بالا