عضو پارسه‌گرد نیستید؟
تیرامیسو شکلاتی دوبل

تیرامیسوی شکلاتی دوبل

تعداد امتیازها: 908
1 نفر

تیرامیسویی که تنها با قاشق اول، شما را با خود به یک کافه محلی بسیار زیبا در یکی از محله‌های قدیمی ایتالیا می‌برد.

مناسب برای :6 نفر

زمان آماده سازی : حداکثر 30 دقیقه

تغییری که در دستور این تیرامیسو اعمال‌شده، حتماً مورد پسند طرفداران شیرینی‌های شکلاتی قرار خواهد‌گرفت. در این تیرامیسو از بیسکویت لیدی فینگر Lady Finger استفاده شده است. در صورتی‌که به بیسکوییت لیدی فینگر دسترسی نداشتید، از بیسکوییت پتی بور هم می‌توانید استفاده کنید. و به جای قهوه اسپرسو از کاکائو و نیز پنیر خامه‌ای استفاده شده است. زمان تهیه این تیرامیسو بین 25 تا 35 دقیقه می‌باشد.

مواد لازم:

پودر کاکائو شیرین نشده

4 قاشق غذا خوری به علاوه مقداری برای تزیین

خامه غلیظ

½ 1 پیمانه

شکلات نیمه شیرین، خرد شده

120 گرم (14 اونس)

شکر

¾ پیمانه

پنیر خامه‌ای با دمای محیط

200 گرم

بیسکویت لیدی فینگر

24 عدد

طرز تهیه:

  1. در یک کاسه متوسط، پودر کاکائو را در ½ 1 پیمانه آب خیلی داغ هم می‌زنیم تا حل شود. مخلوط را کنار می‌گذاریم. در یک کاسه کوچک مخصوص مایکروویو، ¼ پیمانه خامه و شکلات‌ها را می‌ریزیم و در مایکروویو روی زمان یک دقیقه  قرار می‌دهیم و هم می‌زنیم تا آب شود. در صورت دسترسی نداشتن به ماکروویو می‌توانید از روش بن ماری برای آب کردن خامه و شکلات استفاده نمایید. سپس مخلوط را می‌گذاریم خنک شود و به دمای محیط برسد.
  2. شکلات خنک شده را در مخلوط‌کن می‌ریزیم، پنیر خامه‌ای و شکر را به آن اضافه می‌کنیم و تا جایی مخلوط می‌کنیم که با هم ترکیب شوند و بعد باقیمانده خامه را اضافه می‌کنیم؛ مایه شکلات را آنقدر می‌زنیم که پف کند، این پروسه حدود 2 دقیقه طول خواهد کشید.
  3. یک پیمانه مایه شکلات را در کف ظرف مناسب می‌ریزیم و پهن می‌کنیم. تعداد مناسبی از بیسکوییت لیدی فینگر Lady Finger را یکی‌یکی داخل مخلوط کاکائو فرو می‌کنیم و بعد به اندازه یک لایه در کف ظرف می‌چینیم. روی آن یک فنجان مایه شکلات را ریخته و پهن می‌کنیم و همین کار را با 3 لایه دیگر ادامه می‌دهیم که لایه آخر مایه شکلات خواهد بود.
  4. روی تیرامیسو را می‌پوشانیم و حداقل 2 ساعت و یا نهایتاً 2 روز می‌گذاریم در یخچال بماند. قبل از خوردن روی آن پودر کاکائو می‌پاشیم.

آلبوم انواع دسر شکلاتی

مترجم: مریم انصاری
منبع: marthastewart.com
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 908

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 1+8 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید