عضو پارسه‌گرد نیستید؟
آب آهک

تهیه آب آهک

تعداد امتیازها: 391
1 نفر

برای تهیه مرباهایی که از مواد سفت و یا تلخ تهیه می‌شوند باید از آب آهک استفاده کنیم. در اینجا چگونگی تهیه آن را بیاموزید.

برای درست کردن برخی مرباها مثل کدو حلوایی یا پوست پرتقال و گریپ فروت که تلخ است، به آب آهک نیاز داریم. برای تهیهٔ آن، به نسبت هر یک کیلو گرم از میوه مورد نظر، یک کیلو گرم آهک را در 5 الی 6 لیوان آب سرد حل می‌کنیم و بهم می‌زنیم و می‌گذاریم آهک کاملاً رسوب کند و آب زلال شود. سپس آن آب زلال را روی میوه مورد نظر می ریزیم و 2 الی 3 ساعت می‌گذاریم بماند. آب آهک تلخی پوست مرکبات را می‌گیرد و از آن برای ترد کردن برخی مرباها استفاده می‌شود، مثل: مربای کدو حلوایی و انجیر. آب آهک کمک می‌کند ظاهر میوه حفظ شود، از له شدن میوه جلوگیری می‌کند و جنسی ترد به مربا می‌دهد.

مترجم: سیما علوی
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 391

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 6+2 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید