بیسکوییت زنجفیل و شیره انگور

بیسکوییت زنجبیل و شیره انگور

تعداد امتیازها: 748
0 نفر

این شیرینی معطر، مزه ای متفاوت از اغلب شیرنی هایی که تا به حال خورده اید دارد.

مناسب برای :بیش از 12 نفر

زمان آماده سازی : کمتر از 1 ساعت

این شیرینی طبعی گرم دارد و ایده آل است برای زمان‌هایی که غذایی با طبع سرد میل می‌کنید. بیسکوییت زنجفیل را می‌توان در ظرفی که هوا به آن نفوذ نمی‌کند برای مدت بیش از 2 روز تازه نگهداری نمود. با این مقدار مواد 70 عدد بیسکوییت بدست می‌آید. این بیسکوییت های خوشمزه در 40 دقیقه آماده می‌شود.

مواد لازم:

آرد

2 پیمانه + 2 قاشق غذاخوری

پودر زنجفیل

½1 قاشق چایخوری

جوش شیرین

1 قاشق چایخوری

نمک

¾ قاشق چایخوری

کره

1 پیمانه

شکر شیرینی پزی

½1 پیمانه

تخم مرغ

1 عدد بزرگ

زرده تخم مرغ

1 عدد بزرگ

زنجفیل تازه رنده شده

1 قاشق چایخوری

زنجفیل ریز خرد شده

2 قاشق غذاخوری

شهد انگور

پیمانه

شکر

به مقدار لازم

طرز تهیه:

  1. فر را با دمای 175 درجه سانتیگراد روشن می‌کنیم تا گرم شود. کف سینی شیرینی‌پزی را با کاغذ روغنی پوشانده و کمی چرب می‌کنیم. آن را کنار می‌گذاریم. آرد، پودر زنجفیل، جوش شیرین و نمک را با هم مخلوط کرده و آن را کنار می‌گذاریم.
  2. کره و شکر را با همزن دستی به مدت 2 دقیقه می‌زنیم تا کاملاً پفی شود. تخم‌مرغ و زردهٔ تخم‌مرغ را به آن اضافه کرده و با حرکت ضربانی مایه را می‌زنیم. زنجفیل خرد شده و زنجفیل رنده شده را به مایه اضافه کرده و باز هم با حرکت ضربانی آنها را مخلوط می‌کنیم تا مایه کاملاً یکدست شود. مخلوط آرد و شیره انگور را کم کم و یکی در میان داخل مایه می‌ریزیم و مرتباً با همان حرکت مخلوط می‌کنیم به طوری که این تناوب با مخلوط آرد آغاز و با مخلوط آرد تمام شود. پس از اینکه تمامی مواد مخلوط شدند آنقدر آن را می‌زنیم تا کاملاً یکدست و یکپارچه شود.
  3. از خمیر به اندازه دایره‌هایی به قطر 2 سانتیمتر برداشته و داخل سینی فر با فاصله 5 سانتیمتر از هم قرار می‌دهیم و روی آنها شکر می‌پاشیم. سینی فر را به مدت 12 دقیقه در فر داغ می‌گذاریم تا بیسکوییت‌ها پخته و رنگ آنها طلائی- قهوه‌ای شود. سپس آن را از فر خارج کرده و می‌گذاریم تا کاملاً خنک شود و سپس از سینی جدا می‌کنیم.
مترجم: سیما علوی
منبع: marthastewart.com
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 748

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 7+1 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید