این شیرینی طبعی گرم دارد و ایده آل است برای زمان‌هایی که غذایی با طبع سرد میل می‌کنید. بیسکوییت زنجفیل را می‌توان در ظرفی که هوا به آن نفوذ نمی‌کند برای مدت بیش از 2 روز تازه نگهداری نمود. با این مقدار مواد 70 عدد بیسکوییت بدست می‌آید. این بیسکوییت های خوشمزه در 40 دقیقه آماده می‌شود.

مواد لازم:

آرد

2 پیمانه + 2 قاشق غذاخوری

پودر زنجفیل

½1 قاشق چایخوری

جوش شیرین

1 قاشق چایخوری

نمک

¾ قاشق چایخوری

کره

1 پیمانه

شکر شیرینی پزی

½1 پیمانه

تخم مرغ

1 عدد بزرگ

زرده تخم مرغ

1 عدد بزرگ

زنجفیل تازه رنده شده

1 قاشق چایخوری

زنجفیل ریز خرد شده

2 قاشق غذاخوری

شهد انگور

پیمانه

شکر

به مقدار لازم

طرز تهیه:

  1. فر را با دمای 175 درجه سانتیگراد روشن می‌کنیم تا گرم شود. کف سینی شیرینی‌پزی را با کاغذ روغنی پوشانده و کمی چرب می‌کنیم. آن را کنار می‌گذاریم. آرد، پودر زنجفیل، جوش شیرین و نمک را با هم مخلوط کرده و آن را کنار می‌گذاریم.
  2. کره و شکر را با همزن دستی به مدت 2 دقیقه می‌زنیم تا کاملاً پفی شود. تخم‌مرغ و زردهٔ تخم‌مرغ را به آن اضافه کرده و با حرکت ضربانی مایه را می‌زنیم. زنجفیل خرد شده و زنجفیل رنده شده را به مایه اضافه کرده و باز هم با حرکت ضربانی آنها را مخلوط می‌کنیم تا مایه کاملاً یکدست شود. مخلوط آرد و شیره انگور را کم کم و یکی در میان داخل مایه می‌ریزیم و مرتباً با همان حرکت مخلوط می‌کنیم به طوری که این تناوب با مخلوط آرد آغاز و با مخلوط آرد تمام شود. پس از اینکه تمامی مواد مخلوط شدند آنقدر آن را می‌زنیم تا کاملاً یکدست و یکپارچه شود.
  3. از خمیر به اندازه دایره‌هایی به قطر 2 سانتیمتر برداشته و داخل سینی فر با فاصله 5 سانتیمتر از هم قرار می‌دهیم و روی آنها شکر می‌پاشیم. سینی فر را به مدت 12 دقیقه در فر داغ می‌گذاریم تا بیسکوییت‌ها پخته و رنگ آنها طلائی- قهوه‌ای شود. سپس آن را از فر خارج کرده و می‌گذاریم تا کاملاً خنک شود و سپس از سینی جدا می‌کنیم.
نام مترجم: 
سیما علوی
منبع : 
marthastewart.com

دوست گرامی برای افزودن دیدگاه خود نیاز به ورود یا نام‌نویسی در سایت پارسه‌گرد دارید.

برو به بالا