با این دستور می‌‎توانید بستنی چوبی (پودینگ شیری) خیلی خوشمزه درست کنید و یک عصر تابستانی خیلی دلچسب را با دوستان خود داشته باشید. این مواد برای 10 عدد بستنی مناسب است که البته به اندازه قالب‌های شما هم بستگی دارد.

مواد لازم:

شکر

پیمانه

نشاسته ذرت

¼ پیمانه

نمک

¼ قاشق چایخوری

شیر پر چرب

3 پیمانه

زرده تخم‌مرغ

3 عدد

عصاره وانیل

2 قاشق چایخوری

طرز تهیه:

  1. در یک قابلمه مناسب، زرده های تخم مرغ، شکر و نشاسته و نمک را می‌ریزیم  و خوب هم می زنیم.. سپس شیر را کم کم  درون آن می‌ریزیم و با همزن دستی کاملاً مخلوط می‌کنیم تا یکدست و صاف شود و مواد کاملاً در شیر حل شود. سپس قابلمه را روی حرارت کم می گذاریم.
  2. مواد را بدون وقفه روی حرارت ملایم با همزن دستی مخلوط می‌کنیم تا زمانی که روی مایه حباب بزند. سپس حرارت را کمتر می‌کنیم و باز مخلوط کرده و 1 دقیقه می‌گذاریم تا بپزد. سپس آن را از روی حرارت بر می‌داریم و سریعاً وانیل را داخل آن می‌ریزیم.
  3. مایه بستنی را داخل قالب‌های بستنی (پودینگ شیری) می‌ریزیم و آنها را به مدت 1 ساعت داخل یخچال می‌گذاریم تا کمی بگیرد. سپس آنها را از یخچال خارج می‌کنیم و چوب بستنی‌ها را داخل آن می‌گذاریم و به مدت 4 ساعت آنها را در فریزر می‌گذاریم تا سفت شود. پس از آن، هنگام مصرف، قالب‌ها را کمی در آب گرم می‌گذاریم تا راحت از قالب خارج شوند. این بستنی را می‌توان 2 هفته در فریزر نگه داشت.

آلبوم بستنی و دیگر هیچ را هم ببینید.

نام مترجم: 
یسرا علوی رضوانی
منبع : 

کلیدواژه‌هابا کلیک روی هر کلمه به مطالب مرتبط با آن دسترسی پیدا می‌کنید

دوست گرامی برای افزودن دیدگاه خود نیاز به ورود یا نام‌نویسی در سایت پارسه‌گرد دارید.

برو به بالا